09.12.1919, Branislav Sarňák

II. liga – Podbrezovčan Ďatko na skúške v FC Nordsjaelland: Klub funguje na najvyššej úrovni

09.12.1919, Branislav Sarňák
BRATISLAVA – Počas jesene naskočil za Pobdrezovú v II. lige do 14 zápasov, odohral 1050 minút, z toho desaťkrát mal plnú minutáž. Svojimi výkonmi si vyslúžil skúšku v FC Nordsjaelland. Reč je o mládežníckom reprezentantovi Slovenska do 19 rokov Samuelovi Ďatkovi.
image
Samuel Ďatko absolvoval skúšku v FC Nordsjaelland
Autor: zpfutbal.sk
Zdroj: zpfutbal.sk

„Je to naozaj skvelá akadémia. Klub funguje na najvyššej úrovni s veľmi kvalitným tréningovým procesom. Je tam množstvo kvalitných hráčov. Veľký rozdiel bol najmä v rýchlosti prevedenia, práce s loptou. Tam je to oveľa rýchlejšie. Bola to však pre mňa obrovská skúsenosť. Ďakujem predstaviteľom nášho klubu za to, že mi umožnilo absolvovať takúto skúšku,“ povedal pre zpfutbal.sk obranca Samuel Ďatko

Podbrezovčania čoraz intenzívnejšie spolupracujú s daným dánskym tímom. „Klub FC Nordsjaelland má v kádri množstvo mladých hráčov, ktorých vekový priemer je zhruba 21 rokov. Hrajú ťažkú dánsku ligu a európske poháre. Klub má anglického majiteľa, ktorý vlastní aj akadémiu v Ghane,  z ktorej putujú najlepší hráči práve do Dánska. V celom klube sa rozpráva po anglicky a klub funguje po všetkých smeroch vynikajúco. Je to skvelá organizácia a pre klub FK Železiarne Podbrezová je cťou, že sme sa dohodli. Skúsili sme to so Samom Ďatkom, pre ktorého je to odmena a zároveň aj impulz nie len pre neho, ale aj pre ostatných mladých hráčov v klube. Predstavitelia dánskeho klubu už videli niekoľko našich zápasov vo Fortuna lige a II.lige. Ocenili to, že dostávajú v našom drese priestor mladí hráči a tým sme aj my zaujímaví pre nich. Radi by sme s nimi našu spoluprácu ďalej prehlbovali a časom vždy na konci, či už jesennej alebo jarnej časti sezóny, by tam minimálne jeden náš chalan z mládeže išiel. Cieľom je, aby ich časom bolo čo najviac. Možno sa raz nejaký hráč z Podbrezovej objaví v drese FC Nordsjaelland, ktorý je vstupnou bránou pre mladých chlapcov do veľkého futbalu. Množstvo chalanov vrátane Stana Lobotku prešlo práve cez tento klub do veľkého  futbalu,“ povedal pre klubovú stránku Podbrezovej Miroslav Poliaček.

image
Autor: SFZ

Podbrezovčania prezimujú na 7. mieste a ich plány boli pred jesennou časťou 2019/20 smelšie. „Jesenná časť nebola podľa našich predstáv, keďže sme sa chceli pohybovať na horných priečkach. Máme novo poskladaný káder. Trocha to trvá, kým sa všetci zohráme, no myslím, že posledné zápasy sme sa ukazovali v čoraz lepšom svetle a tak verím, že máme na čom stavať,“ konštatoval na margo jesene rodák z Čierneho Balogu. 

Ďatkove výkony neušli pozornosti ani trénerovi reprezentácie do 19 rokov Albertovi Rusnákovi, ktorý ho povolal na septembrové prípravné stretnutia vo Fínsku a na októbrové duely proti Bosne a Hercegovine a Anglicku. „Bol som veľmi rád, keď som uvidel svoje meno na reprezentačných pozvánkach. Odohral som 5 zápasov v reprezentačnom drese U-19, bol som na všetkých zrazoch, okrem jedného. No do tej najdôležitejšej nominácie a to na kvalifikáciu som sa nedostal. Na jednej strane to bolo pre mňa sklamanie, no na druhej strane aj motivácia makať ešte viac,“ uviedol Ďatko.

Prečítané: 784x