24.08.2019, Branislav Sarňák

II. liga – Pohronské derby pre Bystricu, Dubnica naďalej bez straty bodu

BRATISLAVA (SFZ) – Na úvod 6. kola II. ligy sa zrodili dve výhry hostí. Banskobystričania triumfovali v Podbrezovej a Dubnica sa tešila zo zisku troch bodov na Pasienkoch, kde hrá domáce zápasy rezerva Slovana. Na jej lavičke stál nový tréner Szilárd Németh. Dubničania v aktuálnom ročníku nestratili ešte ani bod.
image
Róbert Polievka strelil v Podbrezovej gól na 2:0, bol to pre neho už šiesty zásah v sezóne.
Autor: MFK Dukla Banský Bystrica
Zdroj: mfkdukla.sk

FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ – MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA 0:2 (0:1)
Góly: 13. Mizerák (vl.), 69. Polievka
ŽK: Straňák – Migaľa
Rozhodoval: Straka, 1005 divákov
Podbrezová: Ludha – Mizerák, Otrísal, Straňák, Chvátal, Mejri, Pastorek (46. Šulc), Viazanko, Lipták, Galčík (70. Špyrka), Marcin (83. Pribula). Tréner: Vladimír Veselý
Banská Bystrica: Nôta – V. Tóth (90. Holub), Gaško, Starší, Laksík (79. Dolný), Snitka, Polievka (90. Hrudkay), Prikryl, Migaľa, Savič, Willwéber. Tréner: Stanislav Varga

Hlasy po zápase (zdroj: zpfutbal.sk)
Stanislav Varga (tréner Banskej Bystrice):
„Zápas sa mi hodnotí veľmi dobre. Myslím si, že od začiatku zápasu sme dominovali. Do 30. minúty sme mohli vyhrávať už viac gólovým rozdielom. Nastrelili sme tyč, mali sme tam ďalšie náznaky šancí. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene. Chlapci si zápas užili. Na výborne pripravenom trávniku proti silnému súperovi sme podali výborný výkon a sme za toto víťazstvo radi.“

Vladimír Veselý (tréner Podbrezovej): „Ďalší zápas, ktorý nám nevyšiel. Úvod sme nemali dobrý, dostali sme rýchly gól. Cez polčas sme zmenili rozostavenie, chceli sme striedaniami oživiť hru, to sa nám však vôbec nepodarilo. Hostia pridali gól a zaslúžene zvíťazili.“

Róbert Polievka (hráč Banskej Bystrice): „ Myslím si, že diváci mohli vidieť dobrý zápas. Osobne si myslím, že to bol zápas hodný prvej ligy. Niektoré situácie, aké sa vyskytli v dnešnom zápase, by ste nenašli ani v prvej lige. Diváci si teda prišli na svoje a ja som veľmi rád, že to šťastne dopadlo pre nás.“

Ďalšie hlasy z mfkdukla.sk
Ľubomír Faktor (tréner Banskej Bystrice U17):
„Vyhralo po všetkých stránkach lepšie hrajúce a na zápas pripravené mužstvo. MFK Dukla domácim prakticky v tomto stretnutí nič nedovolila. V stretnutí sme mohli postrehnúť i jednu zaujímavú skutočnosť. V Kolektíve MFK Dukla sa na ihrisku až na jedného futbalistu predstavili všetci odchovanci futbalu Dukly Banská Bystrica. V kolektíve domácich sa, naopak, v zostave objavil iba jeden vlastný odchovanec.“

Štefan Rusnák (asistent trénera Banskej Bystrice): „Vyhrali sme zaslúžene. Nášho súpera sme prevýšili v tomto zápase po každej stránke. Už po dvadsiatich minútach sme mohli vyhrávať aj o 3 góly. Tým chcem povedať, stále máme v tréningoch na čom pracovať.“

image
Autor: SFZ

ŠK SLOVAN BRATISLAVA B – FK DUBNICA NAD VÁHOM 0:2 (0:1)
Góly: 12 a 62. Štefánek (2. z 11 m)
ŽK: Petro
Rozhodoval: Kozák, 125 divákov
Slovan B: Trnovský – Borovský, Čech, Baláž, Kozlovský, Habodasz, Mašulovič (73. Schlossár), Haramia (73. Jackuliak), Potoma, Herman (88. Petráš), Hubert. Tréner: Szilárd Németh
Dubnica: Digaňa – Štefánek, Václav, Knižka, Janco (76. Matúš), Čurik, Levai (62. Dávidík), Kuzma, Vaculík, Petro, Gašpar (88. Hundák). Tréner: Peter Gergely

Hlasy po zápase (zdroj: skslovan.com)
Szilárd Németh (tréner Slovan B):
„Dubnicu sme si dôkladne analyzovali, vedeli sme, že majú vyspelé mužstvo a budú hrať trpezlivo. Zabrzdil nás rýchly inkasovaný gól zo štandardnej situácie. Následne boli na jednej i druhej strane dobré príležitosti, súper trafil žrď, my sme mali dve dobré šance na vyrovnanie. Po prestávke sme inkasovali z veľmi prísnej penalty, túto situáciu si ešte musím pozrieť na videu. My sme mali zakrátko tiež k dispozícii pokutový kop, ktorý sme ale nepremenili. Na to, že sme hrali proti lídrovi, sme so súperom držali krok a mohli sme dosiahnuť aj lepší výsledok. Chalani si ale musia zvyknúť na to, že druhá liga je naozaj náročná súťaž a že v zápasoch nebude toľko šancí na skórovanie. Ak šance prídu, treba ich využiť. Sú to mladí hráči, musíme s nimi pracovať a veríme, že v ďalšom zápase už budeme úspešnejší.“

Denis Potoma (hráč Slovan B): „Nesmie sa stať, že hneď z prvej štandardnej situácie dostaneme gól. Ešte v prvom polčase sme mali niekoľko dobrých príležitostí, škoda, že sme ich nevyužili, zápas by sa potom zrejme vyvíjal inak. Do druhého polčasu sme vstúpili akoby so zbytočným rešpektom, miestami sme sa uchyľovali k nakopávaniu lôpt, čo nebolo dobré. Definitívny zlom nastal po druhom inkasovanom góle a našej nepremenenej penalte. Kapitán Martin Hubert to vzal na seba, nevyšlo to, ale nevyčítame mu to, veď sme jeden tím. Celkovo sme neboli dostatočne kompaktní v defenzíve a opäť sme doplatili na nevyužité šance. Určite nemôžeme byť spokojní, musíme len ďalej tvrdo trénovať a snažiť sa to zlomiť už v najbližšom zápase.“

MŠK PÚCHOV – FC PETRŽALKA 1:1 (0:0)
Góly: 65. Kopiš – 62. Turčák
ŽK: Brezničan, Munyorove – Čerňanský, Almási
Rozhodoval: Čiernik, 730 divákov
Púchov: Strelčík – Ozimý, Lacko, Michlík, Kopiš (71. Martinko), Munyorove (76. D. Pilný), Pilát, Pišoja, Machara, Martinček, Brezničan. Tréner: Vladimír Cifranič
Petržalka: Valach – Horník, Szöcs, Nemec, Kupec, Matej Oravec, Richnák, Turčák, Gašparovič (90. Krisztín), Čerňanský (75. T. Nagy), Almási. Tréner: Jozef Dojčan

FC KOŠICE – MŠK ŽILINA B 1:0 (0:0)
Gól: 64. Vyshnevskyi (z 11 m)
ŽK: Karaš, Vyshnevskyi – Chríbik, Kurminowski
Rozhodoval: Prešinský, 1050 divákov
Košice: Pulen – Tumma, Kis, Ristovski, Karaš (90. Liener), Gáll (61. Vyshnevskyi), Pavúk, Kuc, Vancák, D. Leško (77. Radovanovič), Kavka. Tréner: Marek Fabuľa
Žilina B: Petráš – Chríbik, Kopas, R. Nagy, Anang (68. Petrák), Suľa, Gono, Farský (77. Mráz), Bichakhchyan, Kurminowski, Gerebenits (57. Iľko). Tréner: Peter Černák

FK POPRAD – KFC KOMÁRNO 2:0 (0:0)