18.09.1919, Branislav Sarňák

II. liga – Púchov začal bodovať, tréner Cifranič: Priklonilo sa k nám športové šťastie, ale musíte mu ísť naproti

18.09.1919, Branislav Sarňák
BRATISLAVA (SFZ) – Druholigový nováčik MŠK Púchov čakal na prvú tohtosezónnu výhru do 7. kola. Vtedy to Púchovčania na pôde Slavoju Trebišov (1:0) zlomili a začalo im postupne narastať bodové konto.
image
Púchovčania si naposledy poradili s rezervou Žiliny.
Autor: MŠK Žilina
Zdroj: Facebook MŠK Žilina

Púchov ťahá sériu štyroch zápasov s bodovým zápisom. Najskôr s Petržalkou remizoval 1:1 a potom vyhral 1:0 nad Trebišovom, 3:0 nad Bardejovom a 2:1 s rezervou Žiliny. Okrem danej šnúry bodoval ešte v 3. kole s Komárnom (2:2). „Začali fungovať niektoré veci, ktoré úplne nešli. Noví hráči sa zžili s tímom. Priklonilo sa k nám aj športové šťastie, ale musíte mu ísť naproti,“ povedal pre futbalnet.sk tréner Púchova Vladimír Cifranič.

Jeho zverenci sa v úvode sezóny trápili v koncovke. V posledných dvoch dueloch dali však päť gólov a celkovo jedenásťkrát prekonali súperových brankárov. Menej gólov dalo doposiaľ v aktuálnom ročníku Komárno, Košice, Slovan B, Šamorín a Trebišov. „Koncovke sa venujeme vždy, ale počet gólov závisí aj od kvality protihráča a kvality našich hráčov,“ podotkol Cifranič.

image
Autor: SFZ

Púchov môže tešiť okrem víťazstiev aj to, že futbal ľudí v meste láka. Proti Liptovskému Mikulášu si našlo cestu na štadión 290 fanúšikov, potom však návštevy vzrástli. Na derby s Banskou Bystricou sa prišlo pozrieť 645 divákov, na duel s Petržalkou bolo zvedavých 730 ľudí a 695 priaznivcov si nenechalo ujsť stretnutie proti Bardejovu. „Sme radi, že ľudia chodia na naše domáce zápasy. Druhá najvyššia súťaž nebola v meste dlhší čas a fanúšikovia sa už tešili na kvalitnejších súperov. My sa budeme snažiť lákať ľudí na tribúny kvalitnými výkonmi. Verím, že nás povzbudia aj v sobotu proti Šamorínu,“ zaželal si Cifranič. 

Aký duel proti aktuálne predposlednému tímu čaká? „Náročný. Videl som niektoré zápasy Šamorína a má svoju kvalitu. Je to zároveň aj farma Dunajskej Stredy, ktorá mu môže poslať proti nám piatich futbalistov. Nepozeráme sa na súperov a ani na tabuľkové postavenie. Napríklad Trebišov, ktorý je posledný, hral proti nám veľmi dobre. Musíme sa pozerať najmä na náš výkon,“ vravel kouč Púchova.

image
Prečítané: 640x