22.08.1919, Branislav Sarňák

II. liga – Šamorín opäť v MOL Aréne, Sokoli: Sme šťastní za túto možnosť

22.08.1919, Branislav Sarňák
DUNAJSKÁ STREDA (SFZ) – Napriek tomu, že Dunajská Streda hrá počas blížiaceho sa víkendu fortunaligový zápas v Nitre, MOL Aréna otvorí svoje brány. Nastúpi v nej totiž Šamorín, ktorý privíta v 6. kole II. ligy Bardejov. Výkop zápasu je v nedeľu o 10.30 hod a naživo ho odvysiela aj Futbalnet TV.
image
Šamorínčania zaznamenali v Dunajskej Strede doposiaľ jedinú výhru v aktuálnej sezóne.
Autor: Tibor Őry
Zdroj: Facebook FC ŠTK 1914 Šamorín

Šamorínčania odohrajú v dunajskostredskej MOL Aréne už druhý zápas. V 4. kole v nej zdolali Petržalku 2:1 a bola to pre nich zároveň aj prvá výhra v sezóne. „Chlapcom som zo srandy povedal, že keď vyhráme, budem tlačiť na to, aby sme tu hrali každý domáci duel,“ povedal vtedy v pozápasovom rozhovore tréner Šamorínčanov Branislav Sokoli. Jeho zverenci sa aj teraz môžu tešiť na duel v útulnom štadióne. Lodivod ozrejmil dôvod ďalšieho súboja v Dunajskej Strede. „Trávnik na našom domovskom ihrisku, ktorý je po rekonštrukcii, ešte nie je v takom stave, aby sme mohli na ňom odohrať majstrovský zápas. Keďže sme farma DAC a spolupráca funguje výborne, tak opäť môžeme nastúpiť na jeho štadióne a sme šťastní za túto možnosť. Nevidím však reálne, aby sme v MOL Aréne odohrali celú sezónu. Myslím si, že už najbližšie domáce stretnutie budeme hrať v Šamoríne,“ konštatoval Sokoli pre futbalnet.sk.

image
Tréner Branislav Sokoli sa stal trenerom Šamorína pred touto sezónou.
Autor: FC ŠTK 1914 Šamorín
Zdroj: Facebook FC ŠTK 1914 Šamorín

Šamorínčania veria, že v Dunajskej Strede pridajú ďalšiu výhru a pripíšu si tri body do tabuľky. Pred víkendom sú na 12. mieste. „Do zápasu pôjdeme s tým, že chceme vyhrať a potvrdiť našu stúpajúcu výkonnosť. Bardejov má skúsenejší káder ako my, ale my sa to budeme snaziť vyvážiť mladíckou dravosťou,“ vravel šéf lavičky Šamorína. Futbalisti ŠTK strelili v doterajších piatich zápasoch tri góly a všetky zaznamenal Martin Rymarenko. „Na tréningoch sa venujeme ofenzíve a aj defenzíve. Zlepšenie prichádza a vidno to aj na trávniku. To, že dal všetky tri góly Rymarenko, je len zhoda okolností. Mužstvo sme skladali za chodu a chalani si na seba postupne zvykajú. Pracujeme však na posilnení útoku,“ zakončil Sokoli.


Zostrih zápasu Šamorín - Petržalka, ktorý sa hral v MOL Aréne v Dunajskej Strede

image
Autor: SFZ

Program 6. kola II. ligy

image
Prečítané: 675x