06.08.1919, Branislav Sarňák

II. liga – Šamorínčania na chvoste tabuľky, Rymarenko: Verím, že fanúšikovia stoja za nami aj v týchto časoch

06.08.1919, Branislav Sarňák
ŠAMORÍN (SFZ) – Po náročnom prípravnom období, keď to v Šamoríne s futbalom nevyzeralo ružovo, sa situácia napokon vďaka spolupráci s DAC Dunajská Streda stabilizovala. Úvod sezóny však Šamorínčanom nevyšiel podľa predstáv, keď po treťom kole sú na poslednom mieste, bez bodu a so skóre 1:11.
image
Rymarenko (s číslom 9) je doposiaľ jediný strelec Šamorína v tejto sezóne.
Autor: Tibor Őry
Zdroj: Facebook FC ŠTK 1914 Šamorín

Futbalisti Šamorína doposiaľ postupne prehrali s Komárnom (0:2), Banskou Bystricou (0:5) a Dubnicou (1:4). Jediným strelcom je mladý 20-ročný Martin Rymarenko, ktorý prišiel do ŠTK na hosťovanie z DAC. „Gól potešil, ale určite by som ho vymenil za bodový zisk. Už by sa nám zišiel,“ zaprial si Rymarenko na stránke stksamorin.sk.

Šamorínčania dokonca naposledy v Dubnici po zásahu Rymarenka v 17. min viedli. Na 1:1 inkasovali v 23. min, ale o bodový zápis ich pripravila nezvládnutá záverečná desaťminútovka, v ktorej dostali tri góly. „Takmer 80 minút to vyzeralo dobre, bol to vyrovnaný duel, v ktorom sme siahali na body. Teší ma hlavne to, že sme na ihrisku vyzerali ako kompaktné mužstvo. Futbal sa ale hrá na góly a keď si človek pozrie výsledok, môže mať pocit, že sa hralo na jednu bránku, čo znižuje našu odvedenú prácu počas osemdesiatich minút. Musíme sa preto z toho poučiť a dvihnúť hlavy. Na tomto zápase sa dá stavať,“ uviedol Rymarenko.

image
Autor: SFZ

To, či hráči z juhu Slovenska dokázali zdvihnúť hlavy, môžu ukázať v nedeľu 11. augusta o 10.30 proti FC Petržalka. Zápas sa bude hrať v dunajskostredskej MOL Aréne a odvysiela ho naživo aj Futbalnet TV. „Tento zápas bude určite pre všetkých zážitkom. Ja osobne som v MOL Aréne ešte nemal možnosť hrať. Zároveň si však uvedomujeme vážnosť zápasu a potrebu získavať body. Verím, že fanúšikovia stoja za nami aj v týchto časoch a tí praví si nájdu cestu na zápas. My sa im budeme snažiť za dôveru odmeniť výkonom,“ zakončil Rymarenko.

Prečítané: 560x