18.06.1919, Branislav Sarňák

II. liga – Skalica a Petržalka s novými trénermi

18.06.1919, Branislav Sarňák
BRATISLAVA/SKALICA (SFZ) – FC Petržalka a MFK Skalica vstúpia do druholigovej sezóny 2019/20 s novými hlavnými trénermi. Šéfom lavičky klubu z hlavného mesta Slovenska sa stal Jozef Dojčan, ktorý minulý rok viedol Skaličanov. Tých v nasledujúcom ročníku povedie Jozef Kostelník.
image
Jozef Dojčan už ako nový tréner FC Petržalka.
Autor: FC Petržalka
Zdroj: FC Petržalka

Dojčan chce prilákať aspoň toľko divákov ako v minulej sezóne

Petržalka skončila v minulej sezóne na 8. priečke so ziskom 45 bodov a jej hlavným trénerom bol do 23. kola Balázs Borbély. Toho následne vystriedal Miroslav Mentel, ten však bol len dočasným koučom. Teraz sa vedenie FC Petržalka dohodlo na spolupráci s Jozefom Dojčanom. „Považujem za víťazný typ trénera, mám tie najvyššie ambície, ale niekedy treba brať do úvahy aj okolnosti. Súťaž bude veľmi náročná, bol by som rád, keby by sme hrali futbal, ktorý priláka na štadión aspoň taký počet divákov, v akom navštevovali zápasy v minulej sezóne. Chceme sa prezentovať dobrým futbalom, dobrou hrou a ak bude mužstvo stabilne predvádzať dobrú hru, prídu aj dobré výsledky. O tom som presvedčený,“ povedal Dojčan v rozhovore pre fcpetrzalka.sk. Ten so svojimi novými zverencami odohrá počas prípravy štyri duely. „Začíname budúci týždeň s FC Spartak Trnava (22. jún v Červeníku – pozn.), postupne sa stretneme so Senicou, Zlatými Moravcami a generálkou na nový ročník II. ligy bude malé derby s FK Rača. Posledný zápas prípravy by sme radi odohrali na domácom ihrisku, počas mesiaca je to dostatočný počet zápasov, počas týždňa potrebujeme držať priestor aj na tréningový proces. S programom som spokojný,“ konštatoval Dojčan.

image
Kostelník sa vrátil do známeho prostredia.
Autor: mfkskalica.sk
Zdroj: mfkskalica.sk

Kostelník po ročnej pauze opäť v Skalici

Jozef Kostelník prichádza do známeho prostredia. Klub zo Záhoria viedol v sezónach 2016/17 a 2017/18. „Prežil som tu zaujímavé obdobie. Od prvého dňa sme sa snažili robiť progres, museli sme tvoriť po vypadnutí z ligy prakticky nové mužstvo, vyvrcholením všetkého bola baráž. Síce sme v súčte hrali so Senicou 2:2, ale rozhodol strelený gól Seničanov na súperovom ihrisku. Samozrejme, rád spomínam aj na účasť vo finále národného pohára,“ zaspomínal si pre mfkskalica.sk Kostelník, ktorý so Skaličanmi započal prípravu na ďalší ročník 16. júna. „Teším sa na prácu s mužstvom a hráčmi. Rok som si oddýchol, teším sa, že sa vraciam späť k futbalu. Niektorí chlapci ma poznajú, vedia, že sa snažím väčšinu tréningov ladiť takýmto štýlom. Spočiatku si potrebujem hráčov zanalyzovať priamo pri hre. Od pondelka potom už začneme tvrdo pracovať, aby sme hráčom začali vštepovať naše predstavy,“ uviedol Kostelník, ktorý má so Skalicou jasný cieľ: „Hrať o popredné umiestnenia a baviť divákov futbalom, aby opäť vo väčšom počte napĺňali tribúny. Z predchádzajúceho pôsobenia veľmi rád spomínam na našich fanúšikov. Napríklad v barážovom zápase na pôde Senice, kde nám vytvorili vynikajúcu atmosféru.“

Prečítané: 1281x