13.02.2020, Branislav Sarňák

II. liga – Trebišovčanov pohľad na tabuľku neteší, tréner Rusnák: Veríme, že jar bude úspešná

13.02.2020, Branislav Sarňák
TREBIŠOV (SFZ) – Druholigový Slavoj Trebišov už druhýkrát po sebe zimuje na poslednom mieste tabuľky. Minulý rok sa napokon vyšvihol na 13. miesto, čo mu v konečnom účtovaní stačilo na záchranu, keďže sa FC Lokomotíva Košice do súťaže neprihlásil a jeho miestenka putovala Slavoju.
image
Trebišovčania počas prípravy na jarnú časť sezóny.
Autor: Slavoj Trebišov
Zdroj: Facebook Slavoj Trebišov

„Pohľad na tabuľku nás neteší, ale nálada v celom klube je pozitívna. Máme pred sebou ešte štyri týždne prípravy a potom nás čaká jarná časť, veríme, že bude pre nás úspešná,“ povedal pre futbalnet.sk tréner Trebišova Vladimír Rusnák. Jeho zverenci doposiaľ počas prípravy zaznamenali päť výhier – nad Prešovom 3:0, Vranovom nad Topľou 3:2, Šarišskými Michaľanmi 2:1, Humenným 2:1 a Stropkovom 6:1. 

„Príprava prebieha v domácich podmienkach. Máme tu vytvorené dobré podmienky a terény. Využívame aj krytú halu, posilňovňu a kvalitnú regeneráciu priamo na štadióne. Doposiaľ sme hrali len s treťoligistami, lebo u nás na východe nemáme na výber príliš veľa súperov,“ uviedol Rusnák. Do štartu jari si Trebišovčania zmerajú ešte sily so Sninou, FC Košice a Lipanami. „S Košicami sa už na jar v lige nestretneme, tak sme sa rozhodli hrať proti nim teraz,“ ozrejmil kouč.

image
Trebišovčania počas prípravy na jarnú časť sezóny.
Autor: Slavoj Trebišov
Zdroj: Facebook Slavoj Trebišov

Počas prípravného obdobia nastali v kádri aj rôzne zmeny. „Základ mužstva sme sa snažili udržať pokope. Do zahraničia odišli Jano a Barbosa, netrénuje s nami ani Matič. Do tímu prišli Adekunle, Lazarus a niekoľkých hráčov ešte riešime. Zároveň by sme chceli na jar využiť aj posily z Michaloviec, ktorým sme farma a máme dohodu o spolupráci,“ prezradil Rusnák.

Na jar odohrajú Trebišovčania osem zápasov doma, keďže niektoré stretnutia mali kvôli rekonštrukcii tribúny vymenené. „Či je to výhoda? Uvidíme… Nie je jednoduché všetky domáce zápasy vyhrať, ale verím, že nám k čo najvyššiemu bodovému zisku pomôžu aj fanúšikovia a dopomôžu nám k naplneniu cieľu, ktorým je záchrana. Zachrániť sa budú chcieť aj ďalšie tímy namočené do týchto bojov, čaká nás opäť zaujímavá jar a bojovať sa bude až do jej konca,“ zakončil tréner Trebišova Vladimír Rusnák.

image
Autor: SFZ
Prečítané: 876x