13.05.2019, Branislav Sarňák

II. liga – Tréner Popradu Petruš: V obe soboty chceme byť úspešní, kouč Pohronia Nemec: Bude to otvorené do konca

13.05.2019, Branislav Sarňák
ŽIAR NAD HRONOM (SFZ/brs) – Futbalisti Pohronia boli po jeseni lídrom druhej ligy (36 bodov), keď pred vtedy druhým Liptovským Mikulášom zimovali s trojbodovým náskokom a pred piatym Popradom mali k dobru šesť bodov. Jarná časť ročníka 2018/19 však postupové boje zamotala a dve kolá pred koncom majú Pohronie a aj Poprad zhodne 55 bodov.
image

Ak sa pozrieme na tabuľku formy týchto dvoch tímov z posledných desiatich zápasov, tak Poprad je prvý, získal 22 bodov. Pohronie je siedme so ziskom 16 bodov. Poprad počas víkendového 28. kola vyhral v Liptovskom Mikuláši 1:0. „Sme šťastní! Hralo sa o veľa, my sme dokázali vyhrať u náročného súpera. Domáci potvrdili kvalitu a najmä v druhom polčase nás prevýšili, vyhrali sme po šťastnom góle, ale počíta sa víťazstvo,“ vravel tréner Popradu Marek Petruš. Víťazný zásah zaznamenal v 82. min Stanislav Šesták, ktorý dal v ročníku už 18 gólov. „Stano ukázal, aký dôležitý je pre naše mužstvo. Mal šance, ktoré nevyužil, ale svojou agresivitou a aktivitou prinútil brankára k chybe a rozhodol zápas,“ vravel Petruš. 

Do konca ročníka zostávajú dve kolá. Popradčania najskôr cestujú do Bardejova a na záver doma privítajú Petržalku. Ako to vidí šéf lavičky? „Sústredíme sa na najbližší zápas. Máme za sebou dva ťažké duely na ihrisku súpera a čaká nás ďalší v Bardejove, chceme ísť za víťazstvom. Cez týždeň nás čaká tvrdá práca a potom v obe soboty chceme byť úspešní,“ zaprial si Petruš.

image
Autor: SFZ

Pohronie v nedeľu prehralo s rezervou Žiliny 1:3. „Domáci nastúpili s viacerými hráčmi z A-tímu, bolo ťažké s nimi držať krok. Myslím si, že sme sa dostali do viacerých dobých situácií, bohužiaľ, nevyužili sme ich. Potom sme podľahli domácemu tlaku domácich,“ opísal zápas lodivod FK Pohronie Milan Nemec, ktorý ako zlomový moment stretnutia označil červenú kartu Kondrlíka. „Ôsma minúta rozhodla o všetkom. Od vtedy sme hrali o jedného menej. Zápas sme začali veľmi dobre a vylúčenie nás pribrzdilo. Volešákovi chcem zapriať veľa zdravia a mrzí nás to. Žiaľ, je to futbal, stalo sa to... Potom to pre naś už bolo ťažké. Domáci sú zvyknutí na tento terén, ale naši chalani sa netratili a v desiatich sme vyrovnali,“ vravel.

Pohronie sa v posledných dvoch kolách stretne doma s Komárnom a potom vycestuje do Šamorína. „Budeme sa snažiť odohrať čo najlepšie zápasy. Myslím si, že to bude otvorené do posledného zápasu,“ zakončil Nemec.


FOTO: Facebook FK Poprad: Stanislav Šesták oslavuje gól proti Liptovskému Mikulášu.

ZOSTRIH ZO ZÁPASU MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - FK POPRAD


ZOSTRIH ZO ZÁPASU MŠK ŽILINA B - FK POHRONIE


ZOSTRIH ZO ZÁPASU FC LOKOMOTÍVA KOŠICE - SLAVOJ TREBIŠOV


ZOSTRIH ZO ZÁPASU KFC KOMÁRNO - FK INTER BRATISLAVA


ZOSTRIH ZO ZÁPASU ŠK ODEVA LIPANY - FC ŠTK 1914 ŠAMORÍN


ZOSTRIH ZO ZÁPASU 1. FC TATRAN PREŠOV - FC PETRŽALKA


ZOSTRIH ZO ZÁPASU MFK SKALICA - PARTIZÁN BARDEJOV

Prečítané: 1206x