18.10.1919, Branislav Sarňák

II. liga – V 14. kole súboj prvej Banskej Bystrice s posledným Trebišovom

18.10.1919, Branislav Sarňák
BRATISLAVA (SFZ) – V piatok a v sobotu sú na programe zápasy 14. kola II. ligy. Futbalent TV odvysiela dva duely, dnes duel Popradčanov s rezervou Ružomberka a zajtra stretnutie Dubnice s Petržalkou.
image
Banskobystričania chcú porit Trebišovu potvrdiť tri body zo zápasu s FC Petržalka.
Autor: FC Petržalka
Zdroj: Facebook FC Petržalka

Popradskí futbalisti minulý víkend triumfovali v Šamoríne. Bodovať naplno potrebovali, lebo pred tým podľahli Žiline B a Bardejovu. Aktuálne na čelo tabuľky strácajú štyri body. „Očakávam náročný zápas, keďže všetky B-mužstvá sú nevyspytateľné. My sa ale musíme pozerať iba sami na seba a odviesť proti rezerve Ružomberka kvalitný výkon. Všetkých fanúšikov chcem pozvať na štadión, verím, že nás prídu povzbudiť. Bolo by fajn, aby sme spolu vytvorili dobrú kulisu a videli pekný futbal,“ povedal pred dnešným stretnutím hráč Popradu Viktor Maťaš. Výkop je o 16.00 h.

V sobotu si fanúšikovia môžu pozrieť súboj Dubnice s Petržalkou. Dubničania minulý víkend podľahli doma Košiciam a na čele tabuľky ich vystriedala Banská Bystrica. Dubnickí hráči na ich pôde prehrali v ligovom stretnutí po viac ako roku a s Petržalkou budú chcieť začať novú šnúru. „Budeme sa snažiť napraviť nepriaznivý výsledok a herný prejav zo zápasu proti Košiciam. Verím, že nás prídu podporiť fanúšikovia v hojnom počte, tešíme sa na vás,“ zaprial si Dubničan Maroš Čurik.

Futbalisti vedúcej Banskej Bystrice privítajú v sobotu posledný Trebišov, ktorý uplynulý víkend zaknihoval prvú výhru v sezóne. Na banskobystrickom štadióne Štiavničky začali s rekonštrukčnými prácami a tak futbalisti MFK našli azyl na najbližšie domáce stretnutie v Žiari nad Hronom na ihrisku FK Pohronie. „Bude to náročný zápas. Trebišov v minulom kole zvládol duel proti Komárnu, my však chceme potvrdiť tri body získaná proti Petržalke. Chcel by som pozvať fanúšikov, aby nás prišli podporiť,“ uviedol hráč MFK Patrik Prikryl.

image
Autor: SFZ

Program 14. kola II. ligy

image
Prečítané: 639x