13.08.1919, Branislav Sarňák

II. liga – V Košiciach novým trénerom Fabuľa: Mám len tie najlepšie pocity

13.08.1919, Branislav Sarňák
KOŠICE (SFZ) – Po 4. kole II. ligy nastala výmena trénera v ďalšom klube na východe Slovenska. Po tom, ako skončil na lavičke Bardejova Miroslav Jantek, k zmene sa odhodlali aj predstavitelia nováčika FC Košice. Tí odvolali lodivoda Gejzu Farkaša a aj jeho asistenta Miroslava Soviča. Novým šéfom lavičky sa stal Marek Fabuľa, ktorého asistentom bude Peter Šinglár.
image
Nová trénerská dvojica Fabuľa (vľavo) Šinglár (vpravo) mala na pondelkovom tréningu dobrú náladu.
Autor: FC Košice
Zdroj: Facebook FC Košice - oficiálna stránka

Noví tréneri prichádzajú do známeho prostredia. Obaja v Košiciach v minulosti pôsobili. Fabuľa viedol v roku 2015 tamojší MFK Košice a Šinglár bol v metropole východného Slovenska hráč a aj hrajúci tréner. „Pri návrate do Košíc mám len tie najlepšie pocity. Teším sa na prácu v klube, som rád, že som dostal túto možnosť. Stanovili sme si postupné ciele. Najskôr musíme dostať tím z pásma zostupu, potom stabilizovať káder a následne bojovať postup. S Košicami som sa dohodol na trojročnej zmluve," povedal pre futbalnet.sk nový tréner FC Košice Marek Fabuľa. „Peťa Šinglára som si vybral k sebe ako asistenta, poznáme sa, pracovali sme spolu už v minulosti," ozrejmil Fabuľa.

image
Autor: FC Košice
Zdroj: Facebook FC Košice - oficiálna stránka

Dvojica Farkaš – Sovič doplatila na zlý štart ich zverencov do aktuálneho ročníka. Košičania postupne prehrali s Podbrezovou 1:2, remizovali s Trebišovom 2:2, podľahli Popradu 2:3 a Bardejovu 1:2. „Po sérii nepriaznivých výsledkov prichádza v košickom Čermeli k zmenám. Vedenie mužstva preberá dvojica Marek Fabuľa a Peter Šinglár. V Košiciach pri prvom tíme nepokračujú hlavný tréner Gejza Farkaš a asistenti mužstva Miroslav Sovič a Tomáš Danko. Končiacemu tímu trénerov pri A-mužstve ďakujeme za odvedené služby pre farby FC a prajeme veľa šťastia v ďalšej kariére,“ píše sa v stanovisku na klubovej stránke fckosice.sk. Východniari sú po doterajších stretnutiach na poslednom mieste druholigového pelotónu.

image
Autor: SFZ
image
Prečítané: 1061x