01.10.2019, Branislav Sarňák

II. liga: Valachovi hrozí polročná liečba, Kucharčík: Fredovi som hneď písal, že sa mu úprimne ospravedlňujem

01.10.2019, Branislav Sarňák
BRATISLAVA (SFZ) – Nedeľné stretnutie 11. kola II. ligy FC Petržalka – MFK Tatran Liptovský Mikuláš (4:3) poznačil nešťastný súboj domáceho brankára Frederika Valacha s kapitánom Liptákov Dušanom Kucharčíkom. Po ich strete museli Valacha odniesť z ihriska na nosidlách a hrozí mu polročná liečba. Kucharčík, ktorý videl po súboji červenú kartu, v rozhovore pre futbalnet.sk priblížil, čo sa v daný okamih stalo.
image
Lekári ošetrujú Valacha na zemi, v pozadí rozhodca posiela Kucharčíka z ihriska.
Autor: SFZ
Zdroj: Futbalnet TV

Ako ste videli daný moment v 58. min?
„Predchádzal mu center do šestnástky, spoluhráč prihrávku sklepaval hlavou smerom ku mne, chcel som zakončiť a dať gól. V tej chvíli som videl, že brankár nešiel hneď oproti mne a tak som mal hlavu dole. Púšťal som si to na silnejšiu ľavú nohu a v tej chvíli už Frederik išiel oproti mne a ja som už nestihol zabrzdiť môj pohyb.“

Čo vám prebehlo hlavou v daný okamih?
„V daný okamih som sa snažil ešte odtiahnuť nohu čo najviac, bohužiaľ, som brankára zbadal veľmi neskoro a ostal som v šoku. Hneď som sa ospravedlňoval.“

Váš tréner Štefan Zaťko hovoril v pozápasovom rozhovore pre Futbalnet TV o nespravodlivej a krutej červenej karte. Ako ste to videli?
„V prvý moment vám hneď nedôjde, čo sa stalo, až po nejakých sekundách. Myslím si, že červená bola udelená správne… Opakujem, chcel som dať gól…  V žiadnom prípade tam nebol úmysel brankára zraniť alebo mu ublížiť. Bolo to v zápale hry, bohužiaľ, stalo sa to a už to nevrátim… Mrzí ma to.“

Čo by ste odkázali brankárovi Valachovi?
„Fredovi som hneď po zápase písal na Instagrame a večer aj SMS, že sa mu úprimne ospravedlňujem, že v žiadnom prípade v tom nebol žiadny úmysel. Bol to nešťastný okamih, keby som si to nepúšťal na ľavú nohu, tak by sa to nestalo… Prajem mu skoré uzdravenie a nech je čím skôr v bránke. Je mi veľmi ľúto, čo sa stalo.“

image
Frederika Valacha odnášajú usporiadatelia z ihriska.
Autor: SFZ
Zdroj: SFZ

Valach: Sľubujem, že sa vrátim silnejší

Trieštivá zlomenina pravej čeľuste, zlomený nos, zlomenina spodnej časti očnice a trieštivá zlomenina pravej lícnej kosti. To je výpočet zranení brankára FC Petržalka Frederika Valacha.

Odhadovaná doba liečby môže byť až šesť mesiacov. „Jeho stav je stabilizovaný, je pri plnom vedomí, cíti sa lepšie a berie infúzie. V stredu (2. októbra – pozn.) podstúpi plánovanú operáciu, bohužiaľ, opuch tváre nedovoľuje realizovať operačný zákrok skôr,“ povedal pre fcpetrzalka.sk klubový lekár MUDr. Rudolf Sokol.

Valach mal bezprostredne po súboji s protihráčom príznaky otrasu mozgu. „Stratil vedomie, podarilo sa nám ho prebrať a snažili sme sa zastaviť masívne krvácanie z oboch nosných dierok,“ opísal lekár Sokol okamihy, ktoré sa odohrali v 58. min zápasu.

Brankára Petržalky a reprezentácie do 21 rokov nechal fanúšikom odkaz prostredníctvom Instagramu. „Ďakujem všetkým za správy, priania a podporu. Sľubujem, že sa vrátim silnejší,“ uviedol Valach.

Zostrih zo zápasu FC Petržalka - MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Prečítané: 1488x
Súvisiace články