II. liga – Východniarske derby Poprad – Košice sledovalo takmer 1800 fanúšikov

Branislav Sarňák|3. aug 2019 o 22:30

BRATISLAVA (SFZ) – V sobotu pokračovalo 3. kolo II. ligy šiestimi zápasmi. Dokopy v nich padlo 22 gólov. V Poprade prišlo na východniarske derby FK Poprad – FC Košice takmer 1800 divákov. Na lavičkách sme videli dvoch nových trénerov. Slovan B viedol v Liptovskom Mikuláši Martin Rusňák, keďže lodivod Ján Kozák ml. bol s A-tímom v Senici. Zmena nastala aj v Bardejove, kde skončil Miroslav Jantek a Partizánu šéfoval z lavičky v dueli proti Trebišovu Branislav Benko. Kolo sa dohrá nedeľným stretnutím FC Petržalka - MŠK Žilina B, ktorého výkop je o 10.30 h a naživo ho odvysiela Futbalnet TV.

MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – ŠK SLOVAN BRATISLAVA B 2:0 (1:0)
Góly: 29. Nemergut, 88. Laura
ŽK: Laura, Nemergut, Krčík – Habodasz, Majling
Rozhodoval: Čiernik, 560 divákov
Lipt. Mikuláš: Gábriš – A. Krčík, Gerát, Bartoš, Staš (90. Václavik), Nemergut, Kačerík (66. Kotora), Čery, Laura, Kucharčík, D. Krčík (69. Lukáč). Tréner: Štefan Zaťko
Slovan B: Trnovský – Kozlovský, Guzmics, Majling, Borovský, Habodasz, Haramia, Fronc (15. Mašulovič), Potoma, Jackuliak, Herman (83. Petráš). Tréner: Martin Rusňák

KFC KOMÁRNO – MŠK PÚCHOV 2:2 (0:0)
Góly: 61. Pagáč, 73. Bayemi – 48. Michlík, 90. Munyorove
ŽK: Bayemi, Kollár, Varjas, Krela – Martinček, Pilát, Brezničan, Krčula
ČK: 87. Pagáč (surorvá hra) – 77. Pilát (po 2. ŽK)
Rozhodoval: Kolofík, 623 divákov
Komárno: Ásványi – D. Ujlaky, Pagáč, Ondruš, Končal, Šimko (52. Varjas), Rigo, Pinte, Holík (46. Krela), Bayemi, Kneževič (54. Kollár). Tréner: Jozef Olejník
Púchov: P. Pilný – Ozimý, Michlík, Krčula, Munyorove, Pilát, Pišoja, Vlček (66. Martinko), Vanák (84. Lacko), Martinček (75. Kopiš), Brezničan. Tréner: Vladimír Cifranič

FK DUBNICA NAD VÁHOM – FC ŠTK 1914 ŠAMORÍN 4:1 (1:1)
Góly: 23. Vaculík, 82. Václav, 85. Dávidík, 88. Levai – 17. Rymarenko
ŽK: Janco, Nosický – Pančík, Malý, Rymarenko
Rozhodoval: Kišš, 620 divákov
Dubnica: Digaňa – Stefánek, Václav, Knižka, Švec, Janco (68. Dávidík), Čurik (87. Laco), Nosický (60. Levai), Kuzma, Pleva, Vaculík. Tréner: Peter Gergely
Šamorín: Slančík – Pančík, Pončák, P. Nagy, Pidruchnyi (80. Méry), Rymarenko, Magyar (85. Németh), Šimčák, L. Nagy (63. Leginus), Mezovský, Malý. Tréner: Branislav Sokoli

HLAS PO ZÁPASE (zdroj: stksamorin.sk)
Branislav Sokoli (tréner Šamorína):
„Zápas sa pre nás začal vyvíjať pozitívne, dali sme pekný gól z priameho kopu, no potom prišla zbytočná štandardná situácia, kde sme nepokryli hráča, ktorý sa dostal aj k dorážke a vyrovnal. Do 80. minúty hráči plnili taktické pokyny, či v útoku, ale aj v obrane. Potom sme sa však zbytočne nechali zatlačiť hlboko do obrany, dovolili sme súperovi centrované lopty z krídelných priestorov, kde je ťažko dlhodobo neurobiť chybu. Prišiel vedúci gól, ktorý chlapcov psychicky zložil. Dva ďalšie brejkové góly vyplynuli z vabanku. Neviem si vysvetliť desaťminútový výpadok, keď sme 80 minút boli viac ako vyrovnaným súperom domácim. Je to škoda, lebo skóre napovedá, že to bol jednoznačný zápas, hoci tomu tak vôbec nebolo. Bohužiaľ, musíme opäť konštatovať, že sme si ho prehrali sami nedostačným dôrazom v záverečných minútach. Od pondelka nás opäť čaká tvrdá práca, musíme sa sústrediť v prvom rade na seba. Potrebujeme zapracovať na psychike, pretože, ak budeme hrať so strachom, neuspejeme proti žiadnemu súperovi. Pokračujeme ďalej a opäť urobíme všetko preto, aby sme uspeli.“

(Autor: SFZ)

PARTIZÁN BARDEJOV BŠK – SLAVOJ TREBIŠOV 1:1 (1:1)
Góly: 8. Belunek – 10. Chovan
ŽK: Belunek, D. Keresteš, Kica, Rocheu, Milunovič – Chovan, Zsigmond, L. Tóth, Harvila
Rozhodoval: Greško, 682 divákov
Bardejov: Čikoš-Pavličko – M. Keresteš, Rocheu, Bartek, Dupkala (76. A. Leško), Kica, Belunek (58. Horodník), Voško, Milunovič, D. Keresteš, Maník. Tréner: Branislav Benko
Trebišov: M. Leško – Korijkov, Kražel, Ilinjo, Dos Santos Silva (71. G. Matič), Zsigmond, Cicman, Hirjak, Harvila, Chovan (66. L. Tóth), Novák (74. Jano). Tréner: Vladimír Rusnák

FK POPRAD – FC KOŠICE 3:2 (1:2)
Góly: 10. Jančo, 51. Da Silva Junior, 88. L. Horváth – 14. Ristovski, 45. Liener
ŽK: Pavúk
Rozhodoval: Nemček, 1789 divákov
Poprad: Malec – Pet. Maslo (66. Acosta), Pajer, L. Horváth, Zekucia, Gallovič, Kukoľ, Jančo (90. Kuba), Zošák, Da Silva Junior, Slebodník (71. Andrič). Tréner: Marek Petruš
Košice: Fabini – Liener (68. Vyshnevskyi), Kavka, Matta (56. Kačala), Ristovski, Gáll, Bavoľár, Pavúk, Vancák, Pilipčuk (46. Kuc), Karaš. Tréner: Gejza Farkaš

MFK SKALICA – FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ 3:1 (1:0)
Góly: 17. Popovič, 64. a 68. Haša (1. z 11 m) – 87. Mejri
ŽK: Pospíšil – Špyrka, Straňák, Mizerák, Hric
Rozhodoval: Dohál, 543 divákov
Skalica: Junas – M. Nagy, Hlavatovič, Karlík, Frimmel, Opiela, Šebesta (67. Tomovič), Mášik (72. Hollý), Haša, Popovič (67- Pospíšil), Blažek. Tréner: Jozef Kostelník
Podbrezová: Macej – Mizerák, Straňák, Šulc (70. Galčík), Paraj, D. Leško (77. Mejri), Chvátal, Lipták (73. Ďatko), Hric, Špyrka, Marcin. Tréner: Vladimír Veselý

PIATKOVÝ VÝSLEDOK

MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA – MFK RUŽOMBEROK B 3:2 (1:2)
Góly: 54. a 79. Prikryl, 23. Vaščák – 13. a 20. Holub
ŽK: Madleňák, Múdry (obaja Ružomberok)
Rozhodoval: Malárik, 1384 divákov
Ban. Bystrica: Nôta - Tóth (77. Dolný), Vaščák (47. Hrudkay), Starší, Kupčík (46. Gaško), Snitka, Polievka, Prikryl, Migaľa, Savič, Willwéber. Tréner: Stanislav Varga
Rožomberok B: Kohár - Ondrek, Holub (34. Rapoš), Filinský, Madleňák, J. Kudlička, Múdry, M. Almaský (52. Kmeť), Dopater (66. Švec), T. Bobček, Jedinák. Tréner: Ladislav Pecko

HLASY PO ZÁPASE
Stanislav Varga (tréner MFK Dukla Banská Bystrica):
„Prehrávali sme 0:2, ale futbal sa hrá 90 minút. Je dobré, že sme dali gól ešte v prvom polčase a v drohom otočili zápas. Chlapcom patrí vďaka, že hrali 90 minút. Od kedy som tu ja, tak si myslím, že 90 percent zápasov sme otáčali. Už musíme hrať tak, aby som ja alebo iní ľudia nedostali infakrkt. Musíme mať lepšie úvody.“

Peter Struhár (asistent trénera MFK Ružomberok B): „V prvej tretine zápasu sme mali vývoj pod kontrolou, nepúšťali sme Bystricu do žiadnych šancí. Dali sme dva góly. Potom sme doplatili na idividuálnu chybu. Následne už mali v rukách stretnutie domáci.“