22.05.2019, Branislav Sarňák

II. liga – Za Šamorín si odkrútil premiéru 17-ročný Méry: Pred nástupom som bol nervózny

22.05.2019, Branislav Sarňák
ŠAMORÍN (SFZ) – Druhýkrát sa ocitol na zápasovej súpiske, ale až teraz premiérovo nastúpil za FC ŠTK 1914 Šamorín v II. lige. Reč je o 17-ročnom Tamásovi Mérym, ktorý v sobotu proti Interu Bratislava (2:3) odohral deväť minút.
image
Mladík Méry naberá skúseností v mužskom futbale.
Autor: Facebook FC STK Fluminense Šamorín
Zdroj: Facebook FC STK Fluminense Šamorín

Méry bol na súpiske aj v 19. kole proti FC Petržalka, ale na trávnik sa nedostal. Tréner Sanjin Alagič mu tak dal možnosť vyskúšať si mužský futbal v 29. kole proti inému bratislavskému klubu. V 81. minúte ho kouč poslal do hry miesto Mária Almaského. „Pred tým, ako som nastúpil, som bol nervózny, keďže to mal byť môj prvý súťažný zápas za seniorov. Zároveň ma však veľmi potešilo, že mi tréner dôveroval natoľko, že mi dal šancu,“ vravel mladý krídelník pre klubový web a pokračoval: „Keď som vybehol na trávnik, nervozita opadla a už som sa len sústredil na to, aby som podal čo najlepší výkon a pomohol tímu k výhre.“

Méry vybiehal na ihrisko za stavu 1:1, ale napokon so spoluhráčmi nezískal ani bod, keď žlto-čiernym podľahli 2:3. „Prehra nás nepotešila, chceli sme vyhrať, ale napriek tomu si myslím, že sme hrali dobre a bojovali jeden za druhého,“ konštatoval.

image
Autor: SFZ

Najbližšie bude môcť Méry ukázať ďalšie svoje futbalové zručnosti v sobotu, keď je na programe posledné kolo II. ligy. Šamorínčania v ňom privítajú FK Pohronie, ktorý bojuje o priamy postup do Fortuna ligy. Výkop zápasu je o 17.00 h a naživo ho odvysiela FutbalnetTV. 

foto: Facebook FC STK Fluminense Šamorín

Prečítané: 491x