26.06.1919, Branislav Sarňák

II. liga žien – Z kvalifikácie do najvyššej súťaže postúpili Trenčín a Poprad

26.06.1919, Branislav Sarňák
BRATISLAVA (SFZ) – Prvá liga žien bude mať v sezóne 2019/20 až dvoch nováčikov, ktorí si vybojovali postup cez kvalifikáciu. Sú to družstvá AS Trenčín a FK Poprad.
image
Trenčianky budú v budúcom ročníku nováčikom najvyššej ženskej súťaže.
Autor: AS Trenčín
Zdroj: AS Trenčín

Trenčianky, ako víťazky kvalifikácie, nahradia v najvyššej súťaži vypadávajúce Ružomberčanky a Popradčanky, druhé v kvalifikačných bojoch, získali miestenku po futbalistkách TJ Lokomotíva Košice. „Bola to dobrá kvalifikácia a teší nás, že do I. ligy postúpili kvalitné družstvá a tak naša najvyššia súťaž kvalitatívne neklesne,“ povedala na margo budúcosezónnych nováčikov administratívno-organizačný pracovník rozvoja ženského futbalu Natália Látal Mackovičová.

Ako vníma postup hráčok Trenčína? „Trenčianky sa tri roky po sebe prebojovali do kvalifikácie a až teraz sa im podárilo postúpiť. V kvalifikácii nezaváhali, so štyrmi bodmi ju vyhrali a zaslúžene postúpili,“ konštatovala Látal Mackovičová.

K nútenému kroku s dvoma nováčikmi pristúpilo vedenie súťaže po tom, ako si družstvo TJ Lokomotíva Košice podalo prihlášku do II. ligy a nie do najvyššej súťaže. Košičanky sa v sezóne 2018/19 umiestnili na ôsmej priečke s 14 bodmi. „V Poprade je kvalitné futbalové zázemie a môžeme sa tešiť na nový vietor v lige,“ zakončila Látal Mackovičová.

image
Popradčanky budú v ďalšej sezóne hrať v I. lige žien.
Tabuľka po odohraní kvalifikácie

1.

AS Trenčín

2

1

1

0

3:1

4

2.

FK Poprad

2

1

0

1

1:2

3

3.

FC Union Nové Zámky

2

0

1

1

1:2

1

Výsledkový sumár kvalifikačných zápasov

Union Nové Zámky - AS Trenčín 1:1
hralo sa na štadióne MFK Topvar Topoľčany v Topoľčanoch

AS Trenčín - FK Poprad 2:0
hralo sa na štadione FK Slovan Žabokreky v Martine

FK Poprad - Union Nové Zámky 1:0
hralo sa na štadióne FK Pohronie v Žarnovici

Prečítané: 865x