II. liga žien – Z kvalifikácie do najvyššej súťaže postúpili Trenčín a Poprad

Trenčianky budú v budúcom ročníku nováčikom najvyššej ženskej súťaže.
Trenčianky budú v budúcom ročníku nováčikom najvyššej ženskej súťaže. (Zdroj: AS Trenčín, Autor: AS Trenčín)
Branislav Sarňák|26. jún 2019 o 08:15

BRATISLAVA (SFZ) – Prvá liga žien bude mať v sezóne 2019/20 až dvoch nováčikov, ktorí si vybojovali postup cez kvalifikáciu. Sú to družstvá AS Trenčín a FK Poprad.

Trenčianky, ako víťazky kvalifikácie, nahradia v najvyššej súťaži vypadávajúce Ružomberčanky a Popradčanky, druhé v kvalifikačných bojoch, získali miestenku po futbalistkách TJ Lokomotíva Košice. „Bola to dobrá kvalifikácia a teší nás, že do I. ligy postúpili kvalitné družstvá a tak naša najvyššia súťaž kvalitatívne neklesne,“ povedala na margo budúcosezónnych nováčikov administratívno-organizačný pracovník rozvoja ženského futbalu Natália Látal Mackovičová.

Ako vníma postup hráčok Trenčína? „Trenčianky sa tri roky po sebe prebojovali do kvalifikácie a až teraz sa im podárilo postúpiť. V kvalifikácii nezaváhali, so štyrmi bodmi ju vyhrali a zaslúžene postúpili,“ konštatovala Látal Mackovičová.

K nútenému kroku s dvoma nováčikmi pristúpilo vedenie súťaže po tom, ako si družstvo TJ Lokomotíva Košice podalo prihlášku do II. ligy a nie do najvyššej súťaže. Košičanky sa v sezóne 2018/19 umiestnili na ôsmej priečke s 14 bodmi. „V Poprade je kvalitné futbalové zázemie a môžeme sa tešiť na nový vietor v lige,“ zakončila Látal Mackovičová.

Popradčanky budú v ďalšej sezóne hrať v I. lige žien.

hralo sa na štadióne FK Pohronie v Žarnovici

Domov»Futbalnet»II. liga žien – Z kvalifikácie do najvyššej súťaže postúpili Trenčín a Poprad