Inter s prvým bodom na ihrisku súpera

(Zdroj: fkinterbratislava.sk, Autor: fkib)
Peter Cuninka|1. okt 2017 o 21:10

Autor: Matej Kraus

Dnes sa odohral zápas 10. kola II. ligy, FK Železiarne Podbrezová „B“ proti bratislavskému Interu. Hosťom sa podarilo prvýkrát v sezóne bodovať na ihrisku súpera (1:1). O jediný presný zásah „žltočiernych“ sa postaral Jakub Šulc.

Úvod stretnutia začal hneď šancou domácich, no Kollár bol v 3. minúte pripravený. Odpovedať sa pokúšal Fedor, jeho strela však bola zblokovaná len na rohový kop. V 20. minúte sa to už podarilo, keď si pekný pas za obranu prebral Jakub Šulc a nekompromisnou strelou na zadnú tyč otvoril skóre – 0:1. Inter v tejto fáze zápasu jasne dominoval a druhý gól mohol pridať kapitán Petráš, ktorý po rohovom kope len tesne minul bránku Podbrezovej. V 41. minúte mal Inter ďalšiu gólovú šancu, keď Šulc v pokutovom území priťukol loptu Špakovi, no jeho strela z dobrej pozície skončila len na bočnej sieti.

Druhé dejstvo začali domáci aktívnejšie ako Inter. Hrozili hlavne po krídelných akciách. V 50. minúte mal dobrú možnosť na zvýšenie náskoku Partik Kochan, ktorý sa postavil k realizácii priameho kopu. Jeho strela cez múr však skončila len v náručí domáceho gólmana. Podbrezová ďalej pokračovala v aktivite, ktorá nakoniec vyústila v gól do siete Interu. V 60. minúte sa do odrazenej lopty oprel Dávid Haščák a vyrovnal – 1:1. “Žltočierni” sa vtedy zobudili a chceli ešte strhnúť víťazstvo späť na svoju stranu. Najbližšie mal k tomu Andrej Štrba, ktorý v nadstavenom čase trafil žrď domácej brány. Zápas sa tak skončil 1:1 a Inter si odnáša prvý bod z ihriska súperov.

FK Železiarne Podbrezová „B“ – FK Inter Bratislava 1:1 (0:1)

Góly: 60. Haščák – 20. Šulc

ŽK: 49. Kupčík – 58. Štrba

Rozhodoval: Marek Mastiš

Divákov: 130

Podbrezová „B“: Lukáč – Migaľa (K), Kupčík, Magda, Kuc, Haščák, Káčerík (88. Garaj), Válovčan (74. Lukáčik), Kuzma, Blahút (83. Bellay), Marchuk. Tréner: Mário Auxt

FK Inter: Kollár – Štrba, Tóth, Kochan, Špak, Fedor (79. Kaman), Baldovský, Labuda, P. Petráš, Šulc (67. Prekop), Armando Mance (56. Milton Klooster). Tréner: Richard Slezák

Povedali po zápase:

Mário Auxt: „Súper od začiatku ukazoval, že chce byť dominantný na lopte. Paradoxne, prvú šancu sme mali my, keď Válovčan išiel z kraja sám na brankára. Po dvoch prehratých súbojoch v strede ihriska dal Inter gól a išiel do vedenia. V druhom polčase sme chceli výsledok zvrátiť, čo sa nám celkom aj podarilo. Súpera sme nepúšťali do veľkých šancí a boli sme nebezpeční smerom dopredu. Zo štandardky sme vyrovnali. Remíza je spravodlivá.“

Richard Slezák: „Som smutný, pretože sme tu nechali dva body. Mohli sme ten zápas zavrieť skôr, ale nevyužili sme naše šance. V druhom polčase prišla iniciatíva domácich, vyrovnali hru. Potom to bolo hore-dole a na záver prišli ešte šance, ktoré sme nepremenili. Opraty zápasu sme odovzdali súperovi a jednoducho to muselo skončiť len remízou.“