MARTIN DÚBRAVKA: ĎAKUJEM VÁM VŠETKÝM. A NOHY ZAS NA ZEM
13.02.2018, Peter Cuninka

MARTIN DÚBRAVKA: ĎAKUJEM VÁM VŠETKÝM. A NOHY ZAS NA ZEM

BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN) - "Ja som záznam nedeľného zápasu ešte nevidel, nebolo kedy," reagoval Martin Dúbravka (29) na uragán, ktorý vyvolal jeho skvelý debut v bráne Newcastlu – vo víťaznom zápase proti Manchestru United (1:0).

Kedy vám tréner povedal, že pôjdete do brány proti Manchestru?
"Asi dve hodiny pred zápasom, keď oznamoval zostavu. Prekvapil ma. Asi nielen mňa."
Skutočne ste to ani netušili, nič predtým nenaznačovalo vašu premiéru v Premier League?
"Naozaj nie, žiadne indície."
Viete opísať pocit, ktorý vás ovládol, keď tréner Benítez povedal "Dúbravka"?
"Prekvapenie. Nadšenie. Zodpovednosť. A mix toho všetkého."
Ako reagovali spoluhráči?
"Prišli za mnou, jeden po druhom. Každý z nich mi povedal niečo povzbudivé, tréner sa ešte dva-trikrát pristavil. A ja som si hovoril: šanca je tu, rob to, čo vieš. Sústreď sa. Komunikuj so spoluhráčmi. Zadiriguj ich."
S čím za vami prišiel ešte Benítez?
"Aby som ustál tlak, že to bude veľmi dôležité."
Logicky – pri vašom debute v Premier League bol súperom Manchester United, to človeka rozhodí. Ako ste sa chystali na súpera?
"Každý vie, kto a čo je Manchester United, o každom hráčovi sa popísalo toľko, že čítaním by som strávil hodiny. Obraz o nich som mal, dôležité bolo, aby som sa sústredil na svoj výkon. A aby som poslúchol trénera, ktorý mužstvu stanovil cieľ."
Aký?
"Sme doma, chceme vyhrať!"

image
Autor: NU
Zdroj: Twitter/NU

Médiá spočítali šesť streleckých pokusov Manchestru, novinári sa dohadujú, či pre víťazstvo Newcastlu bol rozhodujúci váš zákrok v 15. min proti brejku Martiala alebo ten z 94. min., keď ste zabránili pokusu Carricka. Podľa vás ktorý?
"Brankár sa musí chytiť, dôležité je, aby sa dostal do zápasu. Pre mňa to boli dve-tri rozohrávky v prvých piatich minútach, získal som vnútornú pohodu. Zakričal som si s obrancami, zladili sme sa, naskočili sme na rovnakú dĺžku. Potom prišiel zákrok nohou proti Martialovi a to som už "žil" zápas."
A ten Carrickov pokus?
"Musím si ho pozrieť v telke (smiech). Fakt, nemal som čas si zápas pozrieť, ani fragmenty. Od nedele večera sa spustila lavína, telefón mi pípal, zvonil. V pondelok som ho na nejaký čas musel odložiť, potom aj vypnúť. Písali mi desiatky ľudí, bolo to úžasné, ale aj hektické a vyčerpávajúce."
Nedivte sa, ľudia vás sledujú a fandia vám.
"Ja viem a všetkým ďakujem. Je to úžasné, ďakujem, ďakujem. Len… (chvíľka odmlky). Je to prvý zápas, som šťastný, že víťazný, ale primárne ja musím mať nohy na zemi, je to len prvý zápas. Ešte ich bude dosť a ja by som veľmi rád po tom prvom polroku ostal v Anglicku aj potom. Znamená to, že musím byť dobrý celý čas. Na nejaké veľké hodnotenia ešte bude priestor, dávať vysoké známky po jednom stretnutí by nebolo správne a ani objektívne."
Koho gratulácia vás zvlášť potešila?
"Nechcite odo mňa jedno meno, jednu esemesku. Písali mi tréneri, ktorí ma viedli v Žiline, Esbjergu, v Česku, ozval sa mi pán Antošík, kontaktoval ma pán Tarkovič, ale fakt to boli desiatky a desiatky pozdravov. Viem, že mi ľudia fandia, cítim to a cítil som to aj predtým a všetkým som za to vďačný. Verte mi, že aj preto sa nezbláznim a budem stále Heco. Sústredený na najbližší zápas, v ktorom má tréner Benítez nominuje do zostavy Newcastlu."

Prečítané: 150x