Max Verstappen na Red Bulle počas prvého tréningu pred Veľkou cenou Imilia Romagna 2024 v Imole. (Autor: TASR/AP)
REUTERS|17. máj 2024 o 15:48

V prvom tréningu na domácej trati Ferrari bol najrýchlejší Leclerc.

IMOLA. Charles Leclerc na Ferrari bol najrýchlejší v prvom voľnom tréningu na Veľkú cenu Emilia Romagna F1.

Na domácom okruhu Ferrari v Imole dosiahol čas 1:16,990 min a o 104 tisícin sekundy predstihol Brita Georgea Russella z Mercedesu, tretí bol jeho tímový kolega Carlos Sainz zo Španielska (+ 0,130 s).

Úradujúci šampión a líder seriálu Max Verstappen na Red Bulle obsadil až piatu priečku s mankom 250 tisícin sekundy. Pred ním bol aj jeho tímový kolega - Mexičan Sergio Pérez.

Verstappen sa cez vysielačku sťažoval na nedostatočnú priľnavosť a niekoľkokrát zišiel z trate, pričom prešiel aj po tráve a štrku.

Na tráve skončil aj Lewis Hamilton, ktorý v Imole štartuje prvý raz po oznámení budúceho prestupu do Ferrari.

Charles Leclerc.
Charles Leclerc. (Autor: REUTERS)

Napriek tomu, že sa mu monopost v komplexe zákrut otočil 22 minút pred koncom tréningu, dokázal pokračovať. Obsadil napokon siedme miesto za Júkim Cunodom na RB.

Víťaz z Miami, Lando Norris na McLarene, bol až ôsmy a jeho tímový kolega Oscar Piastri deviaty. TOP 10 uzatváral Fernando Alonso na Aston Martine.

Alexovi Albonovi na Williamse zlyhal motor po tom, čo prešiel cez obrubník a na nejaký čas sa postaral o červené vlajky na trati.

Do monopostu F1 sa vrátil britský tínedžer Oliver Bearman, ktorý má za sebou skvelý debut, keď ako náhradník za Carlosa Sainza obsadil v Saudskej Arábii siedme miesto.

Tentoraz sa ocitol v monoposte Haasu, v ktorom nahradil Kevina Magnussena. V prvom tréningu obsadil 15. miesto, pričom jeho tímový kolega Nico Hülkenberg bol posledný.

Oliver Bearman na Haase počas prvého tréningu pred Veľkou cenou Emilia Romagna 2024 v Imole. (Autor: TASR/AP)
Domov»Formula 1»Verstappen niekoľkokrát zišiel z trate. Britský tínedžer vymenil Ferrari za iný monopost