FC Nitra U19 - Feyenoord Rotterdam U19 2:3 (2:1)

Góly: Fábry (32. a 43.) – Kökcü (20. a 72.), Burger (90.)

FC Nitra: Baláži - Paľo, Rybanský (86. Tancík), Koša, Straňák, Pajer, M. Fábry, Fabiš, Guláš, Macho (K), Dojčinovič (70. Sádovský).

Feyenoord Rotterdam: van Leeuwen - Reith, Lewis (69. Zwarts), Geertruida, Smeulers - El Bouchataoui, Orkun Kökcü, Wehrmann (K) - Huijgen (46. van der Kust), Toure, Wouter Burger.

image
Autor: Feyenoord
Zdroj: Twitter/Feyenoord

Prvú veľkú šancu v zápase mali hostia, ale v samostatnom úniku hosťujúceho hráča Baláži na dvakrát vychytal. V druhej minúte Guláš poslal dobrý center do malého vápna, kde hľadal Fábryho, no brankár jeho úmysel prečítal. Holandský súper zatlačil a mladí Nitrania sa nevedeli dostať na polovicu súpera. V 18. minúte sa v domácej šestnástke najlepšie zorientoval Orkun Kökcü a Feyenoord šiel do vedenia – 0:1. Guláš sa snažil presadiť po individuálnej akcii, jeho strelu však brankár vyrazil. V 22. minúte sa do šance dostal Dojčinovič, ale jeho strelu zvnútra šestnástky stečoval hosťujúci obranca. V 32. minúte Dojčinovič našiel v pokutovom území Mareka Fábryho a ten z tesnej blízkosti poslal loptu do siete – 1:1. Hostia sa snažili opäť dostať do vedenia, ale ich pokusy končili na pozornom Balážim. Dve minúty pred koncom prvého polčasu sa opäť presadil Marek Fábry2:1.

V 49. minúte Guláš našiel v malom vápne Fábryho, jeho strelu brankár zblokoval, no ani následná dorážka neskončila za chrbtom holandského brankára. Na druhej strane sa v dobrej šanci ocitol hosťujúci hráč, jeho strela išla tesne nad. V 54. minúte sa k strele dostal hosťujúci krídelník, ale s jeho krížnou strelou si Baláži bez problémov poradil. V 60. minúte po rohovom kope opäť výborne zasiahol Baláži na bránkovej čiare. V 72. minúte Balážiho rukavice prestrelil Orkun Kökcü2:2. V 75. minúte sa v dobrej šanci ocitol hosťujúci krídelník, jeho strela smerovala mimo bránky. Tesne pred koncom riadneho hracieho času domáci zahrávali rohový kop. Na jeho konci bol Burger a poslal Feyenoord do vedenia – 2:3. V samom závere si mladí Nitrania vytvorili tlak, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

Kapitán domáceho tímu Martin Macho bol po stretnutí veľmi sklamaný: "Myslím si, že sme nezachytili úvod zápasu, súper nás zatlačil a hneď išiel sám na bránku. Z veľkého tlaku si však nevypracoval žiadnu veľkú šancu až na gól, ktorý nám paradoxne pomohol a nakopol nás. Potom sme zatlačili súpera a strelili dva rýchle góly, zrazu sme boli na koni my. V druhom polčase sme mali dobrú šancu na zvýšenie skóre, no nedotlačili sme to tam. V ďalšej fáze zápasu sme sa zbytočne zatiahli dozadu, čo súper využil a strelil dva góly. Obzvlášť ten druhý nás mrzí asi najviac, pretože inkasovať gól už v nadstavenom čase nikdy nie je príjemné a najmä nie v takomto zápase."

image

K nešťastnému zápasu s Feyenoordom sa pre futbalnet.sk vyjadril aj autor dvoch gólov Marek Fábry: "Do zápasu sme vstúpili s veľkým rešpektom, hostia mali hneď v úvode veľkú šancu, ktorú náš brankár chytil. Boli sme nervózni, nevedeli sme sa chytiť nejakou prihrávkou, potom prišiel moment, ktorý sme nechceli, dostali sme gól na 0:1. Po inkasovanom góle sme si konečne začali veriť, z dvoch šancí sme strelili dva góly. Pred začiatkom druhého polčasu nám tréner hovoril, aby sme súpera stále napádali, avšak my sme sa zatiahli. Feyenoord začal hrať s troma obrancami, zatlačil nás a vytváral si šance. My sme hrozili z brejkov, mali sme šancu na 3:1, ktorú sme nepremenili, následkom toho súper vyrovnal. V poslednej minúte nastala situácia, z ktorej sme chceli vyjsť futbalovo, súper nás potrestal a dostali sme gól na 2:3."

Ako videl nešťastný moment pred tretím gólom súpera smoliar Lukáš Fabiš? "Bola to moja chyba. Hostia mali rohový kop, všimol som si, že idú zahrať signál, o ktorý sa už raz pokúšali. Prečítal som to, no pri preberaní lopty som upustil z koncentrácie a ponúkol súperovi veľmi výhodnú pozíciu na strelu. Trafil to veľmi dobre, nechcel som uveriť, že sa to stalo."