SLOVENSKÁ 20-KA SA ZIŠLA V BRATISLAVE PRED ODLETOM DO GRÉCKA
05.01.2018, Peter Cuninka

SLOVENSKÁ 20-KA SA ZIŠLA V BRATISLAVE PRED ODLETOM DO GRÉCKA

BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Zverenci trénera Hapala sa zišli v Bratislave pred odletom do Grécka, dejiska tréningového kempu, v rámci ktorého odohrá slovenská 20-ka dva prípravné zápasy s domácim reprezentačným výberom 9. a 11.1. 2017.

Devätnásť hráčov do poľa a trojica brankárov bude k dispozícii trénerom Hapalovi a Brunegrafovi počas nastávajúceho týždňa v rámci tréningového kempu slovenskej 20-ky v Grécku. V porovnaní s pôvodnou nomináciou chýba v kádri Péter Varga z maďarského FC Gyirmót, nahradil ho obranca FC Nitra Martin Macho. V podvečer sa hráči stretli s realizačým tímom na krátkom mítingu, trénerom sa hlásila v stanovenom čase dvadsiatka nominovaných hráčov, dvojica Michal Tomič (Sampdoria Janov) a Jozef Pastorek (Aston Villa) sa pripoja k mužstvu v neskorších večerných hodinách.

"Čakajú nás dva prípravné zápasy zápasy v Grécku, chceli by sme uspieť a uspieť znamená zvíťaziť. Čo sa týka zloženia mužstva, to naznačia až samotné tréningy v rámci kempu, budeme tiež pozorne sledovať zdravotný stav hráčov a ich formu. Do úvahy treba vziať tiež fakt, že dva zápasy odohráme v priebehu troch dní a preto bude treba rozumne rozložiť sily a predísť zraneniam," povedal na úvod tréner tímu Pavel Hapal.

Káder tvoria mladí hráči so skúsenosťami z najvyššej domácej súťaže, mnohí s bohatými skúsenosťami z mladších reprezentačných mládežníckych výberov. "Sú tu hráči, ktorí sú v hľadáčiku už aktuálneho výberu do 21 rokov, väčšinu tímu však tvoria hráči ročníka 1999, ktorý hrá kvalifikáciu do 19 rokov. Chlapcom sa núka šanca ukázať sa v dobrom svetle, osobne si myslím, že každý z nich má predpoklady neskôr sa do tímu do 21 rokov dostať," komentuje silu slovenskej 20-ky tréner Hapal a smerom k súperovi, domácemu Grécku, dodal: "Dostali sme z Grécka ponuku odohrať dve prípravné stretnutia ročníkov 1998-1999 a mladších. To sme privítali, hoci zápasy odohráme mimo asociačného termínu a tak sa vyskytli isté problémy spojené s uvoľňovaním hráčov z klubov a tvorbou kádra. Väčšina klubov nám vyšla v ústrety, za čo sme vďační a tak v Grécku budeme mať k dispozícii, proti kvalitnému súperovi, veľmi solídny káder."

Slováci odohrajú prípravné zápasy s domácim výberom do 20 rokov v utorok 9. januára a vo štvrtok 11. januára, dejiskom obidvoch stretnutí sú Atény. Výprava slovenskej reprezentačnej 20-ky cestuje v piatok v skorých ranných hodinách na letisko do Viedne, odkiaľ sa po linke Viedeň – Atény presúva do dejiska kempu.

PROGRAM ZÁPASOV:

9. januára 2018     Grécko 20 - Slovensko 20 (15:00, Atény)
11. januára 2018     Grécko 20 - Slovensko 20 (15:00, Atény)

image
Autor: SFZ
Zdroj: futbalsfz.sk

KÁDER SR 20

BRANKÁRI
Martin Vantruba (FC Spartak Trnava)
Frederik Valach (ŠK Slovan Bratislava)
Adrián Slančík (1. FC Tatran Prešov)

HRÁČI
Kristián Vallo (MŠK Žilina)
Vladimír Majdan (MŠK Žilina)
Róbert Boženík (MŠK Žilina)
Matej Oravec (FC Spartak Trnava)
Samuel Kozlovský (ŠK Slovan Bratislava)
Matej Grešák (1. FC Tatran Prešov)
Jakub Sedláček (FK Železiarne Podbrezová)
Dominik Špiriak (FC DAC 1904 Dunajská Streda)
Martin Bednár (MFK Zemplín Michalovce)
Milan Kvocera (AS Trenčín)
Marek Fábry (FC Nitra)
Kristián Flak (AC Sparta Praha)
Martin Macho (FC Nitra)
Michal Tomič (Sampdoria Janov)
Filip Vaško (Udinese Calcio)
Denis Baumgartner (Livorno Calcio)
Martin Gamboš (TSV 1860 Mníchov)
Martin Adamec (SKN St. Pölten)
Jozef Pastorek (Aston Villa FC)

REALIZAČNÝ TÍM

Tréner: Pavel Hapal
Asistent: Oto Brunegraf
Tréner brankárov: Miroslav König
Kondičný tréner: Peter Boďo
Lekár: Zsolt Fegyveres
Fyzioterapeut: Martin Nozdrovický
Masér: Juraj Ludik
Kustód: Patrik Fedor
Technický vedúci: Jakub Kojnok
Pozorovateľ: Milan Malatinský

Prečítané: 201x