SLOVENSKÍ SOKOLI UROBILI DEŤOM RADOSŤ – GÚĽALI SA PO IHRISKU
06.06.2018, Peter Cuninka

SLOVENSKÍ SOKOLI UROBILI DEŤOM RADOSŤ – GÚĽALI SA PO IHRISKU

BRATISLAVA (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – Futbalové dopoludnie plné zábavy zažilo v stredu v areáli SDM Domino v Bratislave dvadsaťštyri detí zo Školy futbalu a osem detí z miestneho klubu. Naše budúce talenty sa zabávili, zatrénovali si a hrali zápasy v tímoch pod taktovkou Juraja Kucku, Adama Nemca, Tomáša Hubočana, Matúša Bera, Lászlóa Bénesa, Šimona Kozáka a Michala Tomiča.

Hráčov na stredajšiu akciu vyžrebovala štvorica Kucka, Nemec, Hubočan a Bero na Deň detí. Najlepší futbalista z tohto podujatia Školy futbalu a ďalších osem hráčov z letných kempov sa môžu tešiť na pobyt vo futbalovej akadémii 1. FC Norimberg. "Podľa mňa je veľmi dôležité, aby sme sa venovali deťom, veď sú naša budúcnosť. Čo ja by som dal v detských rokoch za takýto kemp, ktorý podporuje Nadácia Star&Friends. V časoch, keď som bol malý, bolo podobných príležitostí minimum. Takéto stretnutie je úžasná vec, deti vidia skúsených hráčov a aj nás mladších, ktorí rozbiehame svoje kariéry. Vidia, že sa drina vypláca," povedal pre futbalsfz.sk Matúš Bero. "Takto to má byť. Užili sme si to a verím, že aj decká. Chceli sme, aby načerpali energiu po dlhej sezóne a tréningoch, ktoré možno až také zábavné nie sú," doplnil reprezentačného spoluhráča Juraj Kucka.

image
Autor: SFZ
Zdroj: futbalsfz.sk

Dopoludnie si plnými dúškami užíval aj Tomáš Hubočan. Ten sa s najmenšími vybláznil už počas rozcvičky a svoje šoumenstvo ukázal aj v zápasoch. To, že mu akcie s deťmi sedia, potvrdil už pred dvoma rokmi, keď so spoluhráčmi z národného mužstva robili taxikárov pre najmenších. "Takéto akcie vždy naplnia človeka. Aj ja mám doma dvoch chlapcov, ktorí sa chcú hýbať a hrať futbal. Vidíme, že deti sa bavia, a preto má zmysel to robiť," vyhlásil Hubočan.

Stredajšie dopoludnie odštartovalo už tretiu sezónu Školy futbalu. "Našich kempov sa počas prvých dvoch ročníkov zúčastnilo už takmer tisíc detí z celého Slovenska. Keďže nás veľmi teší ich veľký záujem, rozhodli sme sa preto v roku 2018 zorganizovať kempy až v siedmich športových lokalitách po celom Slovensku," uviedol Július Sauer, zakladateľ OZ Aktivity Pro, kam spadá aj projekt Škola futbalu.

image
Autor: SFZ
Zdroj: futbalsfz.sk

Jedným z vrcholov stredajšieho dopoludnia bola exhibícia v tzv. zorbingovom futbale. Hráči si na seba navliekli veľké lopty a viac ako hre sa venovali búchaniu do seba. "Bol to skvelý čas strávený s deťmi. Naozaj som si to užil a zaklincoval to tento zorbingový futbal. Bola to riadna makačka, ale aj zábava. Je v tom dosť horúco, riadne sme sa zapotili. Pády v tom cítiť veľmi nebolo. Dôležité bolo, že sme sa nasmiali," zakončil Bero. Po exhibičnom dueli nasledovala chvíľa pre všetkých lovcov autogramov. Bola to ďalšia zaberačka pre hráčov, ktorým po čelách stekali kvapky potu. Ani jedno dieťa totiž nechceli, aby odišlo bez ich podpisu.

Prečítané: 333x