SLOVENSKO 21 - BRUNEGRAF PO ODCHODE HAPALA: VŠETKY MOJE MYŠLIENKY SMERUJÚ NA MARCOVÝ ZRAZ
07.03.2018, Peter Cuninka

SLOVENSKO 21 - BRUNEGRAF PO ODCHODE HAPALA: VŠETKY MOJE MYŠLIENKY SMERUJÚ NA MARCOVÝ ZRAZ

BRATISLAVA (SFZ/brs) - Desať rokov robil Pavlovi Hapalovi asistenta, teraz by mal byť už on sám šéf lavičky. Oto Brunegraf podľa slov prezidenta Slovenského futbalového zväzu Jána Kováčika pravdepodobne povedie slovenský výber do 21 rokov v marcových kvalifikačných zápasoch proti Albánsku. Doterajší tréner Hapal, ktorý trénoval "sokolíkov" od roku 2015, totiž prijal ponuku Sparty Praha.

Pavlovi Hapalovi ste robili predošlých desať rokov asistenta. Teraz sa vaše cesty rozišli. Ako vnímate jeho odchod do Sparty Praha?
"Pavel dostal ponuku, o ktorej snívajú všetci tréneri. Sparta Praha je veľkoklub a ich rokovania boli veľmi rýchle. Pavel reflektoval na krásnu trénerskú výzvu."

V českých médiách sa objavili informácie, že aj vy idete s Hapalom do Sparty. Chcel vás k sebe?
"Ja by som toto teraz neriešil. Všetky myšlienky smerujú na marcový zraz, aby sme stále ostali aj do jesene v hre o druhé miesto v tabuľke, ktoré by zaručovalo baráž. Pavel nemohol prvý zápas s Albánskom koučovať (Hapal bol v poslednom stretnutí v Španielsku vykázaný na tribúnu - pozn.), teraz som dostal na starosť nie jeden, ale dva zápasy."

Prezident SFZ Ján Kováčik vyhlásil, že pravdepodobne vy povediete dvadsaťjednotku v marci proti Albánsku. Ako vnímate to, že z vás, dlhoročného asistenta, sa stane hlavný tréner?
"Až do takej veľmi rozdielnej polohy by som to nedával, pretože aj popri Pavlovi som mal široký priestor na moju realizáciu. Teraz akurát budem musieť viac stáť ako sedieť (smiech)."

Už ste boli v kontakte s prezidentom Jánom Kováčikom?
"Bol som v kontakte s Karolom Belaníkom, ktorý je viceprezidentom pre štátne reprezentácie a medzinárodné vzťahy. Dohodli sme sa na tom, že na toto najbližšie obdobie sa nič nemení."

image

PAVLOVI SOM ZABLAHOŽELAL

Aký budete mať cieľ v marcovom dvojzápase s Albánskom?
"Potrebujeme uspieť s maximálnym počtom bodov."

A skúsme dlhodobejší cieľ. Čo tak európsky šampionát?
"(Smiech) Postup na šampionát v Poľsku bol neuveriteľný a krásny. Teraz je tá cesta k postupu komplikovanejšia a vedie cez bezchybné zvládnutie záverečných zápasov, čo bude náročné."

Budete chcieť k sebe nového asistenta?
"Na najbližšie dva zápasy by som nemenil nič. Realizačný tím je dobre zabehnutý a netreba do neho zbytočne zasahovať."

Už ste volali s hráčmi z kádra vašej dvadsaťjednotky?
"S chalanmi som bol v kontakte stále, s niektorými viac a s inými menej. Možno vo zvýšenej miere s tými, ktorých trápili či trápia zranenia."

Stihli ste sa už skontaktovať s Pavlom Hapalom?
"Boli sme v kontakte, ale len veľmi krátko. Ako jeho blízki ľudia z futbalového okolia aj ja som mu zablahoželal k ponuke od Sparty."

Prečítané: 22x