SLOVENSKO A - ŠKRTEL: O FUTBALISTOVI ROKA SA ROZHODNE MEDZI HAMŠÍKOM A ŠKRINIAROM
08.03.2018, Peter Cuninka

SLOVENSKO A - ŠKRTEL: O FUTBALISTOVI ROKA SA ROZHODNE MEDZI HAMŠÍKOM A ŠKRINIAROM

BRATISLAVA (SFZ/mr) - Dobrá správa pred blížiacim sa prvým zrazom slovenskej reprezentácie. Kapitán mužstva Martin Škrtel je po problémoch s chrupavkou v ľavom kolene fit a už sa zapojil v drese tureckého Fenerbahce aj do zápasového kolotoča. O tom, ako na tom je a či bude k dispozícii trénerovi Jánovi Kozákovi na Kings Cup v Bangkoku, ale aj o tom, kto by sa mal stať Futbalistom roka 2017 porozprával pre futbalsfz.sk.

Po zranení chrupavky v ľavom kolene ste už nabehli do zápasového kolotoča. Ako sa cítite?

"Som veľmi rád, že sa už cítim dobre a že som v poriadku. Bol som aj na kontrolnom vyšetrení, ktoré potvrdilo, že chrupavka sa zrástla, hoci to koleno ešte niekedy cítim, ale nie je to nič tak bolestivé s čím by som nemohol fungovať."

V súvislosti s týmto zranením sa hovorilo aj o tom, že ste sa tesne vyhli operácii. Bolo to až také vážne?

"Bolo to určite nepríjemné zranenie, no akútne mi operácia nehrozila, pretože chrupavka mi síce praskla, ale zostala na svojom mieste. Bolo tam však riziko v tom, že keby som pokračoval a hral s tým ďalej, tak tá chrupavka by sa mohla odlupnúť a vtedy by mi už operácia hrozila. A nielen ona, ale aj niekoľko mesačná pauza."

Komunikovali ste o tom aj s lekármi reprezentácie?

"Samozrejme, že som svoje zranenie konzultoval aj s lekármi z reprezentácie, ale hlavne s ďalším slovenským odborníkom, doktorom Malinovským, ktorého považujem za špecialistu na kolená. Okrem nich som to riešil aj s lekármi z Anglicka z Liverpoolu. Všetci sa zhodli na rovnakej diagnóze s tým, že ten troj-štvortýždňový odpočinok je nevyhnutný."

Fenerbahce je momentálne na 4. mieste so stratou 6 bodov na prvý Galatasaray. Hovorí sa v klube stále o titule?

"Naše ambície sú stále najvyššie. Do konca súťaže je ešte stále dosť stretnutí a môže sa to ešte všelijako zamotať. My ideme od zápasu k zápasu a urobíme všetko preto, aby sme na konci sezóny boli spokojní."

Blíži sa vôbec prvý zraz reprezentácie v tomto roku. Budete už k dispozícii? Boli ste v kontakte s trénerom Kozákom?

"Komunikoval som s trénerom Tarkovičom a hlavne, čo sa týka môjho zdravotného stavu. Zaujímal sa o to, ako na tom moje koleno je a do zrazu určite v kontakte budeme."

Pred odchodom na turnaj do Bangkoku sa bude vyhlasovať aj anketa Futbalista roka, v ktorej ste vy triumfoval štyrikrát. Koho tipujete za víťaza?

"Podľa mňa najhorúcejšími kandidátmi tento rok budú Marek Hamšík a Milan Škriniar. "Hamšo" aj preto, že jeho Neapol vedie taliansku Seriu A a verím, že získa titul, ale aj preto, že prekonal rekord hviezdneho Maradonu, je skrátka ústrednou postavou SSC, ale aj reprezentácie. Konkurovať mu bude zrejme Škriniar, ktorý bol hlavnou osobnosťou úspešnej dvadsaťjednotky, výrazne zapadol do národného áčka, v Interi Miláno si získal rešpekt, dôveru a pevné miesto v základnej zostave."

Kto by si to podľa vás najviac zaslúžil?

"Preto všetko, čo som spomenul si myslím, že víťaz vzíde z jedného z tejto dvojice. Triumf si zaslúžia obaja a nech o tom rozhodnú slovenskí futbaloví odborníci."

name

HLASUJTE A VYHRAJTE

Hlasujte o CENU FANÚŠIKA a vyhrajte skvelé ceny, hlasovať môžete TU!

Prečítané: 95x