SLOVNAFT CUP 2018/2019: REKORDNÝ ZÁUJEM, ŠTART PREDKOLA 15. JÚLA
11.07.2018, Peter Cuninka

SLOVNAFT CUP 2018/2019: REKORDNÝ ZÁUJEM, ŠTART PREDKOLA 15. JÚLA

BRATISLAVA (SFZ/pš) – Jubilejný 50. pohárový ročník už pozná program svojich úvodných kôl – štart Slovnaft Cupu 2018/19 je naplánovaný na nedeľu 15. júla dvoma zápasmi predkola v regióne východ.

Pred rokom registroval SFZ ako organizátor súťaže prihlášky od 211 klubov, aspoň jeden zápas napokon odohralo 206, pät tímov sa odhlásilo ešte pred svojím vstupom do pohára. Tentoraz sú počty ešte vyššie!

Prvotný interes prejavilo až 239 klubov, tri si to však rozmysleli, takže na svoj vstup čaká v tejto chvíli 236 tímov. Aj to je rekord účastníkov v 50-ročnej histórii pohárovej súťaže!

PRIHLÁSENÉ KLUBY PODĽA JEDNOTLIVÝCH REGIÓNOV

BRATISLAVA: 23

ZÁPAD: 66

STRED: 66

VÝCHOD: 54

I. a II. LIGA: 27

Vzhľadom na počet prihlásených mužstiev sa v dvoch regiónoch hrajú zápasy predkola: východ 2 stretnutia (15. 7.), Bratislava 5 (22. 7.).

Platí, že 1. kolo Slovnaft Cupu sa hrá na jeden zápas a regionálne, v 2. kole rovnako na jeden zápas a platí územné rozdelenie východ – západ s výnimkou klubov Fortuna ligy, pričom účastníci I. a II. ligy sú nasadení. V 3. kole, hranom na jeden zápas, platí územné rozdelenie východ – západ s výnimkou tímov z Fortuna ligy, ktoré budú nasadené. V 4. kole neplatí územné rozdelenie východ – západ, účastníci najvyššej ligovej súťaže budú nasadení. V 5. kole (osemfinále) sa už hrá bez územného rozdelenia a nasadenia.

Jednozápasové štvrťfinále je naplánované na marec 2019, semifinále je dvojkolové, finále je na programe 1. mája 2019 v Bratislave.

Víťaz získava titul "Víťaz Slovenského pohára" a stáva sa držiteľom putovného pohára, okrem toho získa do trvalého vlastníctva pohár, venovaný SFZ, a vypísanú finančnú odmenu, zároveň má právo reprezentovať Slovensko v Európskej lige UEFA 2019/2020.

image
Autor: SFZ
Zdroj: futbalsfz.sk

PROGRAM PREDKOLA

PROGRAM 1. KOLA

22. JÚLA/28. JÚLA 2018:

FK Dúbravka - FK Rača Bratislava 0:7

FK Vajnory - FK Slovan Most pri Bratislave 2:2, 4:5 na 11 m

FK Cinemax Doľany - ŠK Báhoň 2:5

FK Slovan Ivanka pri Dunaji - ŠK Tomášov 5:1

MFK Rusovce - TJ Rovinka 4:2

FC Malacky - PŠC Pezinok 0:0, 0:2 na 11 m

ŠK Bernolákovo - Lokomotíva Devínska Nová Ves 1:1, 3:4 na 11 m

SFC Kalinkovo - OFK Dunajská Lužná 0:3

ŠK Váhovce - ŠK Veľké Zálužie 0:5

TJ Slovan Brvnište - TJ KOVO Beluša 0:2

TJ Manín Podmanín - TJ Partizán Domaniža 1:1, 3:0 na 11 m

TJ Partizán Prečín - MŠK Púchov 0:1

TJ Družstevník Radimov - Spartak Myjava 0:0, 4:2 na 11 m

OK Častkovce - AFC Nové Mesto nad Váhom 0:3

FK Voderady - OFK Malženice 0:6

TJ Družstevník Špačince - ŠPORTOVÉ KLUBY BLAVA 1928 1:1, 7:8 na 11 m

Futbalový klub Bestrent Horná Krupá - MFK Vrbové 1:2

TJ Iskra - Horné Orešany - TJ Slavoj Boleráz 2:1

MFK Alekšince - FC Slovan Hlohovec 1:4

TJ Partizán Cígeľ - FC Baník Prievidza 2:2, 5:6 na 11 m

ŠK VEGUM Dolné Vestenice - OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom 3:3, 5:4 na 11 m

TJ Slovan Zemianske Kostoľany - ŠK Slovan Šimonovany - Partizánske 0:0, 6:7 na 11 m

OFK Kovarce - OFK Hrušovany 0:6

SC Čenkovce - FC Nový Život 0:2

FK Studienka - FC Rohožník 2:3

TJ Družstevník Jacovce - TJ Slovan Krušovce 1:2

FC Cabaj-Čápor – FC Pata 0:4

TJ Plevník-Drienové – FKS Nemšová 3:0 kontumačne

TJ Tatran Cementáreň Ladce - MŠK Považská Bystrica 0:3 kontumačne

FC Veľký Kýr – ŠK Kmeťovo 1:0

TJ Družstevník Ivanka pri Nitre - FC Slovan Galanta 0:4

TJ Oponice - OFK Solčany 2:3

TJ Kostolné Kračany - ŠK FC Vydrany 2:3

Malodvornícky FK Malé Dvorníky – TJ Družstevník Trstice 3:1

FK Slovan Šahy - KFC Kalná nad Hronom 1:3

ŠK Nevidzany - FK TJ Lokomotíva Kozárovce 1:3

Futbalový klub FK Activ Veľké Kosihy - FK Kolárovo 1:3

TJ Salka - MŠO Štúrovo 0:0, 6:5 na 11 m

TJ Družstevník Bešeňov - TJ Veľké Lovce 2:0

ŠK Podlužany - TJ Družstevník Veľké Ludince 1:0

TJ Družstevník Dvory nad Žitavou - FKM Nové Zámky 3:0 kontumačne

ŠK Šurany - TJ Imeľ 3:2

FK Sitno Banská Štiavnica - ŠK Badín, občianske združenie 3:2

ŠK Selce - MFK Zvolen 0:2

FK FILJO LADOMERSKÁ VIESKA - FK Šalková 0:3

MFK Strojár Krupina - TJD Príbelce 0:1

FK 09 Bacúch - MFK Spartak Hriňová 2:0

OŠK Lieskovec - MŠK Tisovec 0:1

TJ Lovča - TJ Sokol Medzibrod 0:5

TJ Ožďany - ŠK Partizán Čierny Balog 3:7

FC 98 Hajnáčka - FTC Fiľakovo 0:1

TJ Vinohrad Čebovce - FK Slovenské Ďarmoty 0:1

ŠK Belá - OFK Teplička nad Váhom 2:1

TJ Fatran Varín - TJ Tatran Krásno nad Kysucou 1:3

TJ Slovan Skalité - TJ Tatran Oravské Veselé 0:1

FK Tatran Turzovka - FK Terchová 3:0 kontumačne

OFK Kotešová - OŠK Rosina 2:3

ŠK Čierne - MFK Dolný Kubín 4:1

FK Predmier - ŠK Javorník Makov 1:2

TJ Višňové - OŠK Baník Stráňavy 1:2

TJ Tatran Oščadnica - MŠK Námestovo 0:5

TJ SPARTAK Vysoká nad Kysucou - TJ Jednota Bánová 2:2, 5:4 na 11 m

OŠK BEŠEŇOVÁ - MŠK FOMAT Martin 2:1

TJ Tatran Chlebnice - ŠK Závažná Poruba 3:1

MFK Tepličan - ŠK Dynamo Diviaky 5:1

ŠK Tvrdošín - ŠK Olympia Bobrov 1:0

Oravan Oravská Jasenica - TJ Družstevník Liptovská Štiavnica 3:3, 5:6 na 11 m

FK Nižná - FK Čadca 1:2

OŠK Švošov - FK Slovan Žabokreky 1:1, 7:6 na 11 m

TJ Slovan Magura Vavrečka - MŠK Kysucké Nové Mesto 1:3

OŠK Radzovce - TJ Sklotatran Poltár 1:3

ŠK Vinica - MFK Detva 5:0

MFK Baník Veľký Krtíš - TJ Tatran VLM Pliešovce 1:2

FK Iskra Hnúšťa - ŠK Prameň Kováčová 1:2

FK Jesenské - MŠK NOVOHRAD Lučenec 3:1

TJ Tvarona Ulič - FK Humenné 0:1

Obecný futbalový klub Spartak Brekov - ŠK Strážske 0:2

TJ Jasenov - MFK Vranov nad Topľou 1:4

TJ Družstevník Borov - MFK Snina 0:2

TJ Ptava NV Ptičie - MFK Slovan Giraltovce 1:0

ŠK Sačurov - OFK Tatran Kračúnovce 2:0

TJ Družstevník Parchovany - MFK Sobrance 0:1

OŠK Krišovská Liesková - MFK Veľké Kapušany 0:3

MFK Čierna nad Tisou - OŠK Pavlovce nad Uhom 2:6

TJ Slavoj Kráľovský Chlmec - TJ ŠM Streda nad Bodrogom 5:1

TJ Družstevník Budimír - TJ Mladosť Kalša 1:2

TJ Družstevník Čečejovce - FK Krásnohorské Podhradie 1:6

ŠKO Veľká Ida - MFK Spartak Medzev 0:4

MFK Ťahanovce - FK Kechnec 0:3

TJ HORNÁD Ždaňa - FK Geča 73 3:7

FK Košická Nová Ves - FK Čaňa 1:1, 3:4 na 11 m

OFK Slovan Poproč - Slávia TU Košice 1:4

TJ Družstevník Odorín - FC KOŠICE 0:9

FK Veľká Lomnica - FK 1931 Hranovnica 5:2

ŠK Harichovce - TJ Štart Hrabušice 0:1

FK 05 Levoča - MŠK Spišské Podhradie 1:3

FK Olcnava - TJ Tatran Ľubica 5:1

TJ Dunajec Spišská Stará Ves - MFK Stará Ľubovňa 0:2

1. MFK Kežmarok - FK Gerlachov 1:4

MŠK Slavoj Spišská Belá - OŠFK Šarišské Michaľany 1:3

OFK SIM Raslavice – MŠK Tesla Stropkov 0:3

Prečítané: 1579x