Slovnaft Cup - V 3. kole viacero prekvapení

Branislav Sarňák|12. sep 2019 o 10:30

BRATISLAVA (SFZ) – Počas tohto týždňa bolo na programe 3. kolo Slovenského pohára. Do bojov zasiahlo osem klubov Fortuna ligy aj desať mužstiev z druhej najvyššej súťaže. Žreb ďalšieho kola sa uskutoční v utorok.

Popradčania v derby zdolali Prešov 2:0.
Popradčania v derby zdolali Prešov 2:0. (Zdroj: Facebook FK Poprad, Autor: FK Poprad)

Zápas 3. kola ŠK Belá - ŠKF Sereď si pozreli aj technický riaditeľ SFZ Štefan Tarkovič, viceprezident Ivan Kozák, prezident SFZ Ján Kováčik a predseda ObFZ Žilina Igor Krško. Zástupcov SFZ privítal starosta obce Matúš Krajči. Prvý muž slovenského futbalu mal na zápase aj slávnostný výkop.

Predstavitelia SFZ na zápase 3. kola Slovnaft Cupu v Belej.
Predstavitelia SFZ na zápase 3. kola Slovnaft Cupu v Belej. (Autor: SFZ)
Prezident SFZ Ján Kováčik sa ujal slávnostného výkopu.
Prezident SFZ Ján Kováčik sa ujal slávnostného výkopu. (Zdroj: Facebook Ján Holubek, Autor: Ján Holubek)

Najväčšie prekvapenie 3. kola sa zrodilo v dueli Slávie TU Košice - MFK Zemplín Michalovce, keď zástupca najvyššej súťaže vypadol po jedenástkovom rozstrele (1:1, 3:4 na 11 m). „Náš výkon vôbec nebol dobrý, šancu sme dali aj hráčom, ktorí v lige hrávajú menej, ale svojej šance sa nechopili tak, ako by mali. Súper bojoval, bol oddaný a dobre bránil, ale predsa hrá o tri súťaže nižšie a mali sme si s ním poradiť. Vypadnutie ma mrzí a verím, že aj chlapcov, lebo nemal som pocit, že všetci vedeli, na akom zápase sú. V niektorých fázach mi to pripomínalo, ako keby nastúpili na prípravný duel. U chlapcov mi chýbalo viac agresivity a chcenia v šestnástke. Málo sme sa tlačili do zakončenia. V defenzíve sme v prvom polčase nehrali dobre, zaspali sme na vavrínoch a potom sa to už ťažko doháňalo. Musíme dať hlavy hore, už v sobotu nás čaká Trenčín a taký výkon naň určite nebude stačiť. Verím, že chlapci porozmýšľajú nad dnešným výkonom a najbližšie podajú oveľa lepší,“ povedal pre mfkzemplin.sk tréner Michaloviec Anton Šoltis.

• zápas 2. kola TJ Družstevník Liptovská Štiavnica – ŠK Slovan Bratislava je odložený

Druholigisti fanúšikov na štadióny lákali. Na derby Prešov – Poprad sa prišlo pozrieť 610 divákov a do záverečných minút videli napínavý duel. Popradčania potvrdili spečatili postup až v 88. minúte, keď na 2:0 upravil Legnani. „Prešov som si bol odsledovať, hrá zaujímavý futbal. Prvoradým cieľom bolo prejsť cez nepríjemného súpera. Domáci tatranisti hrali obetavo, bol to zaujímavý zápas. Podľa mňa rozhodla naša skúsenosť, my sme si to takticky uhrali a z minima sme vyťažili maximum. Pre mňa bolo dôležité dať príležitosť všetkým hráčom, ktorých mám v širšom kádri a pripraviť sa na nedeľu. Niektorí hráči u mňa dostali voľno, niektorí boli na striedačke a mladíci, ktorí nastúpili, nesklamali,“ uviedol po zápase pre 1fctatran.sk tréner Popradu Marek Petruš

Ako videl stretnutie kouč Tatrana Peter Petráš? „Išli sme do zápasu s tým, že Poprad chceme potrápiť, hlavne v druhom polčase sa nám to podarilo. Škoda nepremenenej penalty v prvom dejstve, chalanom by možno išla psychika trošku hore, lebo prvý polčas bol z našej strany ustráchaný. V kabíne sme si ale niečo povedali a po prestávke išli chalani na dno síl, snažili sa, ako mohli. Mali sme šance aj pološance, ktoré sme nepremenili. Poprad má natoľko skúsené mužstvo, že sa s tým dokázal vysporiadať, zvýšiť náskok na 2:0 a uzavrieť zápas,“ vravel pre klubovú stránku Petráš.

Fanúšikovia boli zvedaví aj na duel FC Pata – FC Petržalka, kde výhru klubu z hlavného mesta (2:1) videlo 750 divákov. Ešte o 30 priaznivcov viac si našlo cestu na stretnutie Vranova nad Topľou s Partizánom Bardejov. Hostia postúpili až po jedenástkovom rozstrele, v ktorom uspeli 5:4.

• KFC Komárno odohrá zápas 3. kola v Lučenci 18. septembra o 16.00 h

Žreb 4. kola sa uskutoční v utorok 17. septembra o 11.00 hod v Sieni slávy slovenského futbalu.

Zostrih zo zápasu MŠK Fomat Martin – MFK Ružomberok 0:2