SR 21: HANCKO PRESTÚPIL ZO ŽILINY DO AFC FIORENTINA: VÁŽIM SI, ŽE SI MA VŠIMOL TAKÝ VEĽKÝ A SLÁVNY KLUB
14.06.2018, Peter Cuninka

SR 21: HANCKO PRESTÚPIL ZO ŽILINY DO AFC FIORENTINA: VÁŽIM SI, ŽE SI MA VŠIMOL TAKÝ VEĽKÝ A SLÁVNY KLUB

BRATISLAVA (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) - "Bolo to veľmi rýchle, nečakal som to a všetko prebehlo na najvyššej profesionálnej úrovni," to boli prvé slová slovenského reprezentanta do 21 rokov Dávida Hancka, ktorý prestúpil z MŠK Žilina do AFC Fiorentina. Zmluva znie na päť rokov.

Rokovania o odchode 20-ročného ľavého obrancu sa upiekli veľmi rýchlo. Rodák z Kamenca pod Vtáčnikom na seba upozornil dobrými výkonmi v uplynulej sezóne, keď si obliekal dres Žiliny, ale patril aj do základnej zostavy "sokolíkov". "Vážim si to, že si ma všimol taký veľký a slávny klub, ktorým Fiorentina jednoznačne je. Chcem sa poďakovať Žiline, že ma vyformovala a dala mi príležitosť ukázať, čo vo mne je. Ďakujem aj reprezentačným trénerom, ktorí mi verili a pozývali ma na zrazy dvadsaťjednotky. Aj to mi istotne pomohlo k tomuto veľkému kroku," rozprával s chvejúcim sa hlasom Hancko. Ten prišiel do akadémie MŠK Žilina v roku 2013. "Ďakujem aj rodine, že ma podporovala, keď som začínal s futbalom. Cítim to aj teraz, že pri mne moji najbližší stoja a podporujú ma. Aj oni mi pomoholi k tomu, kde dnes som," vyhlásil Hancko.

O jeho služby bol po sezóne 2017/18 eminentný záujem aj z iných vyspelých európskych líg. "Viem, že sa o mňa zaujímali kluby zo Španielska a Anglicka. Nechcem však hovoriť, kto to bol. Upiekla sa Fiorentina a som z toho štastný. Ešte dnes (štvrtok 14. júna 2018) cestujem do Florencie. Zajtra ma čakajú zdravotné testy," prezradil Hancko program najbližších hodín.

image
Autor: TASR
Zdroj: TASR

Taliansku súťaž hrajú aj ďalší futbalisti spod Tatier. Zo Žiliny putoval v zime do druholigovej Brescie Nikolas Špalek, pred tým smeroval na Apeninský polostrov aj Milan Škriniar. Okrem toho je dlhoročnou oporou Neapola aj Marek Hamšík. "Z Nikolasa som sa v zime tešil a veľmi som mu to prial. O Hamšíkovi netreba hovoriť, stačí sa pozrieť, čo znamená pre Neapol. A "Škrinka"? Tak on je jeden z najlepších stopérov na svete. Svoje umenie predviedol aj teraz v prípravných zápasoch Slovenska. Jeho zápasy za Inter sa snažím pozerať. Naozaj, Taliansko je veľká futbalová krajina," skonštatoval Hancko.

A aký je jeho cieľ v ďalšej sezóne? "Chcem hrať čo najviac. Je to pre mňa nová výzva, chcem ukázať, že na to mám. Na to celé sa teším, no na druhej strane si uvedomujem, že ma čaká ďalšia tvrdá práca," zakončil Hancko.

Prečítané: 188x