Fotogaléria (7)
Dominik Kubalík pri prieniku cez rakúsku obranu v zápase Česko - Rakúsko na MS v hokeji. (Autor: TASR/AP)
Miloslav Šebela|17. máj 2024 o 23:28

Súhrn ôsmeho dňa na MS v hokeji.

PRAHA. Vo štvrtok sa postarali o najväčšie prekvapenie MS v hokeji 2024, keď Rakúšania zdolali silný fínsky tím 3:2 a bod zobrali aj Kanade, keď dokázali zápas proti majstrom sveta dotiahnuť z 1:6 na 6:6.

Nástup rakúskeho hokejového povstania však Česi rýchlo uťali. V piatok v Prahe zvíťazili nad Rakúskom s prehľadom.

Česi hokejom bavili a Rakúsku nenechali priestor na to, aby si vytvorili výraznejší tlak.

Prvý gól premenil v prvej tretine z trestného strieľania Ondřej Kaše. Pred nájazdom sa ešte radil s trénerom brankárov Ondřejom Pavelcom.

„Pýtal som sa, ako to mám dať a on mi len povedal, aby som urobil to, čo viem najlepšie. Tak som si to dal na bekhend,“ opisoval Kaše dôležitý gól.

Rakúšania sa k obratu nedostali

Najskôr naznačil strelu, urobil rýchlu kľučku a vypálil do horného rohu bránky. Zakončil tlak českého tímu v úvodnej tretine.

Česi v druhej tretine dvomi gólmi v krátkom slede zvýšili na 3:0 v priebehu 64 sekúnd. Rakúšanov nenechali hrať ani v momente, keď viedli štvorgólovým rozdielom. Zápas dohrávali vo veľkej pohode a súpera ani na moment nepodcenili.

Fotogaléria zo zápasu Česko - Rakúsko na MS v hokeji 2024 (skupina A)

Rakúšania prvýkrát na MS nestrelili v zápase ani jeden gól, ďalšie body do tabuľky nepridali a zostávajú so 4 bodmi na 5. priečke.

Víťazstvo českého tímu potešilo aj Fínov. „Dobrá správa pre náš tím,“ napísal denník Iltalehti. Šanca Rakúska a postup do štvrťfinále, na úkor Fínska po tomto zápase klesla.

Domov»MS v hokeji 2024»Ôsmy deň na MS: Rakúske hokejové povstanie sa nekoná, Česi oslavujú istotu štvrťfinále