ÚLK: ŠKF SEREĎ ZARADILI DO FORTUNA LIGY 2018/2019
14.06.2018, Peter Cuninka

ÚLK: ŠKF SEREĎ ZARADILI DO FORTUNA LIGY 2018/2019

BRATISLAVA (SFZ/pš) – ŠKF Sereď po športovej zvládol aj legislatívnu cestu do najvyššej súťaže.

Na štvrtkovom rokovaní prezídia Únie ligových klubov potvrdili, že víťaz II. ligy ŠKF Sereď splnil legislatívne podmienky účasti vo Fortuna lige v sezóne 2018/2019. "Prezídium ÚLK akceptovalo návrh licenčnej komisie zaradiť mužstvo ŠKF Sereď do najvyššej súťaže," povedal prezident ÚLK Ivan Kozák po skončení stretnutia.

Milan Vojtek, tajomník licenčnej komisie, podal vysvetľujúci výklad: "Do piatich dní by mali byť v poriadku všetky administratívne papiere ŠKF Sereď, vrátane výpisu z obchodného registra o transformácii klubu na akciovú spoločnosť. Licenčná komisia odporučila vedeniu únie, aby termínovo zaviazala Sereď na personálne doplnenie klubovej štruktúry o pozície, ktoré v II. lige ŠKF nemal, teda finančného riaditeľa, koordinátora pre styk s fanúšikmi a mdiálneho pracovníka. Zároveň licenčná komisia upozornila na nutnosť upriamenia pozornosti na reálnosť rozpočtu nového účastníka Fortuna ligy, keďže pri prechode z II. do I. ligy logicky dôjde k nárastu objemu financií v klube. Je to v záujme súťaže a slovenského futbalu."

Zástupcovia ŠKF Sereď zároveň predložili podpísanú zmluvu so Spartakom Myjava, na štadióne ktorého tak budú môcť hrať svoje domáce zápasy. Myjavský stánok má platný certifikát do 30. júna 2020. Nie je ale vylúčené, že po dokončení prestavby štadióna v Nitre zvážia všetci zainteresovaní aj túto možnosť pre domáce stretnutia ŠKF, keďže tá je zemepisne Seredi bližšia.

Do 20. júna, teda stredy budúceho týždňa, musia kluby podať oficiálnu prihlášku do Fortuna ligy na sezónu 2018/2019, až potom možno oprávnene hovoriť o jej definitívnom zložení účastníckeho pelotónu.

Nový ročník najvyššej súťaže štartuje 20. júla.

Prečítané: 577x