12.05.2018, Peter Cuninka

V KRÁSNE NAD KYSUCOU SA TEŠIA Z NOVÉHO UMELÉHO IHRISKA

12.05.2018, Peter Cuninka
KRÁSNO NAD KYSUCOU (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – Prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik v sobotu 12. mája 2018 v Krásne nad Kysucou slávnostne prestrihol pásku nového ihriska s umelou trávou. Rekonštrukcia spadala do projektu UEFA HatTrick a bolo to už desiate obnovené ihrisko.
image
Autor: Roman Ferstl
Zdroj: futbalsfz.sk

Nové ihrisko s umelou trávnatou plochou vyrástlo na starom štrkovisku, ktoré dlhodobo chátralo. "Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na rekonštrukcii tohto ihriska. V poslednom období hovoríme Krásnu, že je mesto športu. Máloktorému mestu na našej úrovni sa podarilo postaviť v tak krátkom čase niekoľko športových budov a ihrísk. Chcem sa poďakovať Slovenskému futbalovému zväzu za finančnú podporu. Náklady na ihrisko neboli malé. Stálo takmer 500-tisíc bez DPH. Z toho nám SFZ prispel sumou 150-tisíc eur, čo je veľká pomoc. Dúfam, že táto pomoc bude účelne využitá," povedal primátor Krásna nad Kysucou Jozef Grapa.

Slovenský futbalový zväz pri tejto slávnostnej príležitosti zastupovali prezident Ján Kováčik a zástupca generálneho sekretára pre operatívne riadenie a manažér integrity futbalu Peter Dedík. "Som veľmi rad, že môžem byť medzi vami. Je to desiate dokončené ihrisko zo sedemnástich, ktoré spolufinancujeme z projektu HatTrick UEFA. Želám, aby na tomto ihrisku vyrástli talentovaní hráči a budúci reprezentanti, ktorí budú pokračovať v šľapajách vášho rodáka Zdena Štrbu," povedal počas otvorenia ihriska Ján Kováčik. Ten primátorovi mesta Krásna nad Kysucou Grapovi odovzdal podpísanú loptu reprezentantmi Slovenska a aj dres kapitána Martina Škrtela.

image
Autor: Roman Ferstl
Zdroj: futbalsfz.sk

"Je to povrch tretej generácie v rámci areálu futbalového štadióna. Ihrisko má riadne rozmery. Máme na neho aj osemročnú záruku. Realizáciu uskutočnila firma sportech cz. Aktuálne prebieha rekonštrukcia v Hlohovci," vravel Dedík.

Radosť z nového ihriska neskrýval ani bývalý reprezentant Zdeno Štrba. "Verím, že chalani budú dosahovať na tomto ihrisku veľa úspechov. Na Kysuciach sú v zime náročné poveternostné podmienky a mládež nemala doteraz kde trénovať. Teraz majú k dispozícii na zlepšovanie sa veľký nový priestor. Myslím si, že ich to tu bude celkom baviť. Keď si ja spomeniem na našu mladosť, ako sme tu trénovali na škvare, tak sme sa aj museli dosť namáhať. Ale istým spôsobom nás to zocelilo. Prajem všetkým, nech im slúži zdravie a nech majú z tohto radosť," povedal Štrba. Okrem otvorenia, nové ihrisko v sobotu posvätil aj farár Krásna nad Kysucou Marián Vojtek.

Novú hraciu plochu si v sobotu vyskúšali malí futbalisti, ktorí si zmerali sily na miniturnaji. Z triumfu sa tešili domáci hráči. Atmosféru celého dňa zachytil na fotografiách Roman Ferstl.

image
Autor: Roman Ferstl
Zdroj: futbalsfz.sk
Prečítané: 819x