VsFZ: ODŠTARTOVAL PRVÝ ROČNÍK KRAJSKEJ FUTBALOVEJ LIGY, FINÁLE BUDE 17. MARCA 2019
Autor: FCLK
Zdroj: FB/FC LK
12.01.2019, Peter Cuninka

VsFZ: ODŠTARTOVAL PRVÝ ROČNÍK KRAJSKEJ FUTBALOVEJ LIGY, FINÁLE BUDE 17. MARCA 2019

12.01.2019, Peter Cuninka
FUTBALNET/PETER CUNINKA, TASR

Slávnostným výkopom v Moldave nad Bodvou odštartoval prvý ročník Krajskej futbalovej ligy (KFL). S touto novinkou prišiel Východoslovenský futbalový zväz v spolupráci s Košickým samosprávnym krajom. KFL odštartovala dnešným duelom Medzev - FC Lokomotíva Košice "B" (3:2), na slávnostnom otvorení nechýbal ani bývalý reprezentačný tréner Ján Kozák st. "Ja ako športovec a človek, ktorý sa celý život venuje športu, sa veľmi teším zo založenia takejto futbalovej súťaže. Mužstvá pôsobiace v nižších ligách budú mať možnosť zimnej prípravy a môžu sa zviditeľniť, čo je nepochybne pozitívny krok. Aj preto som nemohol vynechať prvý zápas a štart KFL. Podľa mňa je to dobré pre slovenský futbal a verím, že prvý ročník bude úspešný," povedal Ján Kozák st.

image
Autor: FCLK
Zdroj: FB/FCLK

Premiérový ročník Krajskej futbalovej ligy sa začal 12. januára a zúčastní sa na ňom 93 tímov z východného Slovenska. Na programe je až 190 zápasov, finálový súboj sa odohrá 17. marca 2019. V KFL sa predstavia tímy z tretej, štvrtej a piatej ligy, ktoré patria pod Východoslovenský futbalový zväz (VsFZ) a oblastné futbalové zväzy. Hrať sa bude na ihriskách s umelým trávnatým povrchom v mestách Spišská Nová Ves, Moldava nad Bodvou, Košice (Bruselská ulica), Trebišov, Michalovce a maďarskom Sátoraljaújhely. 

Čo je cieľom Krajskej futbalovej ligy ozrejmil predseda KSK Rastislav Trnka: "Cieľom KFL je takpovediac rozhýbať ľudí a zvýšiť ich záujem hrať futbal. Zároveň ponúka možnosť súperiť na regionálnej úrovni. Ďalší zámer je, aby kluby mali možnosť hrať zápasy aj počas zimnej prestávky, v ktorej bude KFL zároveň prostriedkom kvalitnej prípravy."

KFL začína základnou časťou, v ktorej sa predstavia kluby z tretej, štvrtej a piatej ligy rozdelené do šiestich skupín. Po základných skupinách bude nasledovať vyraďovacia časť už aj s účasťou klubov zo šiestej a nižších líg. Víťazi šiestich skupín sa stretnú s finalistom play-off a vyraďovacím systémom budú súperiť o Pohár predsedu KSK

image
Autor: FCLK
Zdroj: FB/FCLK

ZLOŽENIE SKUPÍN ZO SÚŤAŽÍ VsFZ:

Skupina Moldava 1: Medzev, Veľká Ida, Košická Nová Ves, Perín, Ťahanovce, Budimír, Bidovce, Lokomotíva Košice "B"

Skupina Moldava 2: Geča, Seňa, Čečejovce, Poproč, Haniska, FC Košice, Malá Ida

Skupina Spišská Nová Ves: Maria Huta, Kluknava, Krompachy, Olcnava, Rudňany, Hrabušice, Harichovce

Skupina Michalovce: Sobrance, Lastomír, Veľké Revištia, Topoľany, Strážske, Nacina Ves, Vinné, Petrovce nad Laborcom

Skupina Sátoraljaújhely: Streda nad Bodrogom, Úpor, Malý Horeš, Michaľany, Čičarovce, Krišovská Liesková, Veľké Kapušany

Skupina Trebišov: Ždaňa, Čaňa, Zemplínska Teplica, Pavlovce nad Uhom, Kalša, Kráľovský Chlmec

image
Autor: FCLK
Zdroj: FB/FCLK
Prečítané: 1063x