Američania sa tešia po strelenom góle v zápase Nórsko U18 - USA U18 na MS v hokeji do 18 rokov 2024. (Autor: X/IIHF)
TASR|2. máj 2024 o 13:57 (aktualizované 2. máj 2024 o 21:14)

Švajčiari nedali Američanom ani gól.

ESPOO, VANTAA. Švédski hokejisti postúpili do semifinále majstrovstiev sveta do 18 rokov vo Fínsku.

Vo štvrtkovom štvrťfinále vyhrali nad domácim výberom 2:1. Do vedenia išli už v tretej minúte, víťazný gól strelil na konci prostredného dejstva Jack Berglund.

Američania zdolali v úvodnom štvrťfinále Švajčiarov 4:0 najmä vďaka druhej tretine, v ktorej vsietili tri góly.

Dva presné zásahy a jednu asistenciu si pripísal útočník James Hagens, ktorý nazbieral v piatich dueloch na turnaji už 19 bodov (9+10) a je najproduktívnejší hráč šampionátu.

Nórski hokejisti do 18 rokov sa udržali v elitnej kategórii MS. Vo štvrtkovom zápase zdolali Kazachstan 6:5 po predĺžení a samostatných nájazdoch.

Ten rozhodujúci premenil v jedenástej sérii Elias Vatne, ktorý sa v nájazdoch presadil dvakrát a upravil na konečných 3:2. Okrem toho zaznamenal aj gól a dve asistencie.

O udržanie sa:

Nórsko - Kazachstan 6:5 pp a sn (2:1, 2:2, 1:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 7. Vatne, 14. Eriksen, 22. Eriksen, 37. Olsen, 47. Myhre, rozh. nájazd: Vatne - 18. Kornejev, 29. Božko, 36. As. Sarkenov, 52. Gluchich, 55. Šipilin

Domov»Hokej»Reprezentácie»Škandinávske derby ovládli hokejisti Švédska, poľahky do semifinále aj Američania