30.03.2020 | Autor: Branislav Sarňák

II. liga – Čomu sa venujú Šamorínčania? Mezovský ako lekárnik: Niekedy mám iba toľko síl, aby som padol do postele

ŠAMORÍN – V súčasných dňoch, keď má futbal kvôli šíriacemu sa koronavírusu vo svete stopku, sa snaží každý hráč nájsť prácu či aktivitu, ktorá mu vyplní neplánované voľno. Ako trávia chvíle bez tréningov a zápasov futbalisti druholigového FC ŠTK 1914 Šamorín?

27.03.2020 | Autor: Branislav Sarňák

II. liga – Žilinčanovi Moškovi zmarila jeseň choroba a jar stopka v súťažiach pre koronavírus: Neskladajte zbrane

ŽILINA (SFZ) – Aké je to bojovať proti zákernému súperovi mimo futbalových trávnikov, to veľmi dobre vie obranca MŠK Žilina B Matej Moško. Ten sa s rezervou šošonov pripravoval pred aktuálnou sezónou, ale všetko zmenila jedna prechádzka. Po deviatich mesiacoch sa z choroby dostal a absolvoval celú zimnú prípravu, v ktorej nastúpil vo všetkých prípravných stretnutiach. Teraz má však opäť smolu, keďže má futbal pre koronavírus stopku takmer po celom svete.

26.03.2020 | Autor: SFZ

SFZ/RFZ - Oficiálne vyhlásenie o anulovaní regionálnych futbalových súťaží, BFZ zatiaľ len s odkladom

26.03.2020 | Autor: Branislav Sarňák

II. liga – Knurovský má s Popradom novú zmluvu, ale prvý jarný zápas odchytal za Považskú Bystricu

POPRAD – Ešte pred začiatkom jarnej časti putoval brankár účastníka II. ligy FK Poprad Adrián Knurovský na hosťovanie do konca sezóny 2019/20 do treťoligovej Považskej Bystrice. Pred odchodom sa však Popradčania dohodli s 23-ročným gólmanom na novej zmluve na nadchádzajúcu sezónu.

25.03.2020 | Autor: Branislav Sarňák

II. liga – Vujoševič sa živil aj ako čašník, teraz s Banskobystričanmi myslí na postup

BANSKÁ BYSTRICA – V zime sa podaril Banskobystričanom husársky kúsok. Vedúci tím II. ligy dokázal udržať káder pokope a navyše sa ešte viac posilnil. Mužstvo s najvyšším počtom gólov dokázalo na hrote útoku zvýšiť konkurenciu, keď predstavitelia klubu získali z konkurenčnej Dubnice Miladina Vujoševiča. Ten hneď v úvodnom jarnom kole zabezpečil Dukle tri body z ihriska rezervy Ružomberka.

24.03.2020 | Autor: SFZ

Stanovisko SFZ k zrušeniu reprezentačných zrazov a odloženiu súťaží

BRATISLAVA (SFZ) – Slovenský futbalový zväz rešpektuje všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie a bude sa nimi riadiť. V súvislosti s nimi preto prijal nasledovné rozhodnutia.

23.03.2020 | Autor: Branislav Sarňák

II. liga – Skalická posila Hric je počas karantény doma v Česku na chate: Môžem sa prebehnúť, potom zrelaxovať

SKALICA – Jednou z posledných zimných posíl druholigového MFK Skalica sa stal český obranca Jakub Hric. Ten na Záhorie prišiel z FK Železiarne Podbrezová len dva týždne pred štartom jarnej časti. V prvom zápase odvetnej časti nastúpil práve proti svojmu bývalému klubu, ale so spoluhráčmi nezískali na Horehroní žiadny bod (0:1).