Dominik Kahun strieľa gól v zápase Slovensko - Nemecko v skupine B na MS v hokeji 2024. (Autor: TASR/AP)
Miloslav Šebela|10. máj 2024 o 20:00

Kľúčový moment zápasu videli rozhodcovia inak.

OSTRAVA. Negatívna séria slovenských hokejistov s Nemeckom na MS v hokeji pokračuje. Prehrali už piaty zápas po sebe. V úvodnom zápase B-skupiny v Ostrave podľahli 4:6.

Nemecko nadviazalo na svoje silné výkony z predchádzajúceho šampionátu a ukázalo, že aj tento rok môže znovu patriť k favoritom. Celý zápas dokázali hrať vo vysokom nasadení a dokázali potrestať chyby Slovákov.

„Mali sme dobré momenty, ale zakaždým, keď sme boli blízko, prišla veľká chyba nášho tímu. Toho sa musíme vyvarovať. Nemci sa nebáli, hrali za každého stavu, chodili dopredu,“ hodnotil zápas Branko Radivojevič pre TV JOJ.

Zápas v Ostrave komentoval pre TV JOJ aj majster sveta Michal Handzuš a bývalý reprezentant Michal Hudec.

Kľúčový moment videli rozhodcovia inak

V úvode zápasu boli Nemci oveľa aktívnejší, vyhrávali súboje a dostávali sa pred brankára Škorvánka.

„Prvých desať minút bolo veľmi pasívnych na naše pomery. Nemci začali aktívne, začali napádať. My sme mali slabú organizáciu hry, prepadávali sme a z toho plynuli šance Nemecka. Potom sa to vyrovnalo, ale myslím, že máme lepší potenciál ako sme videli,“ hodnotil Michal Handzuš úvodnú tretinu, v ktorej gól nepadol.

„V prvých minútach sme sa nedostali do hry, ktorá nás zdobila a to bolo napádanie. V osobných súbojoch sme slabší. A potom sa podarilo Cingelovi vyhrať súboj a bola z toho šanca,“ pridal sa v hodnotení Michal Hudec.

Nemecko v otvorilo skóre v druhej tretine pri vylúčení o dvoch hráčov. Gól Kahuna padol po dorážke, no v bránkovisku stál ďalší nemecký hráč, ktorý bránil brankárovi Škorvánkovi.

Rozhodcovia gól uznali.

Slovenský tím si zobral trénerskú výzvu práve vzhľadom na postavenie Nemca. Bol to jeden z kľúčových momentov v zápase.

Domov»MS v hokeji 2024»Z našej hry boli len záblesky. Musíme zlepšiť obranu, hodnotil prvý zápas na MS Handzuš