Liverpool svoju misiu nesplnil. Proti Atalante sa nezmohol na žiaden gól z hry

Gianluca Scamacca (vľavo) a Ibrahima Konaté v zápase Atalanta - Liverpool.
Fotogaléria (20)
Gianluca Scamacca (vľavo) a Ibrahima Konaté v zápase Atalanta - Liverpool. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|18. apr 2024 o 22:56 (aktualizované 19. apr 2024 o 00:07)

Leverkusen neprehral v ďalšom zápase, vyrovnával však v 89. minúte.

BRATISLAVA. Futbalisti Bayeru Leverkusen postúpili do semifinále Európskej ligy UEFA. Vo štvrtkovej odvete štvrťfinále remizovali na pôde West Hamu 1:1, doma zvíťazili 2:0.

O finále zvedú súboj s AS Rím, ktorý zdolal AC Miláno 1:0 a 2:1. FC Liverpool vypadol s Atalantou Bergamo, po domácej prehre 0:3 mu víťazstvo 1:0 vonku na postup nestačilo.

Fotogaléria zo zápasu Atalanta Bergamo - FC Liverpool (Európska liga)

West Ham poslal do vedenia Michail Antonio, keď predĺžil v 13. minúte do siete center od Jarroda Bowena.

Jeho tím sa dostal k lopte po nedôraznej rozohrávke hostí. Tí boli aktívni začiatkom druhého dejstva, keď párkrát skúšali preniknúť sprava, brankára Lukasza Fabiaňského však neprekvapili.

Potom prišla fáza duelu, v ktorej sa očakávala zvýšená aktivita Londýnčanov. "Kladivári" však nevymysleli nič nebezpečnejšie a lopta skončila naopak v ich sieti po strele Jeremieho Frimponga s tečom obrancu Aarona Cresswella.

AC Miláno nevyužilo početnú výhodu, ktorú malo na pôde AS Rím vyše hodinu hry a po domácej prehre 0:1 nestačilo na súpera v pomere 1:2.

Víťazný gól dal za domácich ešte v 22. minúte Paulo Dybala na priebežných 2:0. Krátko po polhodine hry išiel predčasne pod sprchy jeho spoluhráč Zeki Celik. Ten dostal za tvrdý faul rovno červenú kartu.

Sľubnú pozíciu z úvodného zápasu si udržala aj Atalanta Bergamo, ktorá síce nestačila na Liverpool 0:1, no postúpila s dvojgólovým náskokom.

Na úspešnú penaltu Mohameda Salaha zo 7. minúty odpovedal krátko pred prestávkou Teun Koopmeiners, jeho presný zásah však neplatil pre ofsajd.

Atalanta narazí v ďalšej fáze na Olympique Marseille. Francúzi majú za sebou duel s Benficou Lisabon, ktorú zdolali 3:2 v jedenástkovom rozstrele.

Ich stratu z úvodného zápasu (1:2) zmazal v 79. minúte Faris Moumbagna, no základná 90-minútovka ani predĺženie nepriniesli postupujúceho.

Semifinále pre Marseille spečatil v tretej sérii rozstrelu Leonardo Balerdi, keď zvýšil na konečných 3:2 a Antonio Silva následne svoj pokus nepremenil.

Európska liga - odvety štvrťfinále:

Atalanta Bergamo - FC Liverpool 0:1 (0:1)

Gól: 7. Salah (z 11 m)

/prvý zápas: 3:0, Atalanta postúpila/

West Ham United - Bayer Leverkusen 1:1 (1:0)

/prvý zápas: 1:2, Marseille postúpilo/

Domov»Futbal»Európska liga»Liverpool svoju misiu nesplnil. Proti Atalante sa nezmohol na žiaden gól z hry