0:1, 1:2, 1:1
Slovensko na MS v hokeji 2024
Slovensko

Pavol Regenda v zápase Slovensko - Francúzsko na MS 2024.
Pavol Regenda v zápase Slovensko - Francúzsko na MS 2024. (Autor: Palo Gašpar / Sportnet.sk)
Šimon Čop|19. máj 2024 o 00:05

Slováci zvládli zápas s Francúzskom aj vďaka gólu Pavla Regendu.

OSTRAVA. Keď Slováci v zápase proti Francúzom ubránili prvé oslabenie, na ľad naskakoval vylúčený Pavol Regenda. Využil, že sa okolo trestnej lavice práve kĺzal puk a okamžite s ním hral.

Lenže rozhodca zdvihol pravicu a ozval sa hvizd. Regenda sa divil. Dostal ďalšie dve minúty za nedovolené bránenie, pretože sa dotkol puku, keď ešte nebol nohami na ľade.

Z majstrovstiev sveta si podľa vlastných slov odnáša novú cennú lekciu. Toto pravidlo totiž nepoznal.

Našťastie Slováci ubránili aj jeho druhý trest, Regenda následne naskočil na ľad podľa pravidiel a na konci prvého dejstva otvoril skóre. Gólom pomohol k výhre 4:2 nad Francúzskom.

Ako hodnotíte dnešný zápas?

Mali sme dni voľna a niekedy je ťažko dostať sa späť do tempa. Francúzi na nás vybehli a bolo ich cítiť celý zápas. Majú veľkých útočníkov a pocítili sme to. Chvalabohu sme si uhrali zápas, dali sme štyri góly, oni dali druhý až na konci. Zvládli sme to dostatočne na to, aby sme vyhrali.

Rozhodcovia vás v prvej tretine vylúčili, keď ste sa dotkli puku s nohami stále na trestnej. Nevedeli ste o tomto pravidle?

Nevedel, počul som to prvýkrát. Niektorí chalani mi hovorili, že to je klasické pravidlo, ale ja som o tom naozaj ešte nepočul. Aspoň som sa niečo nové naučil a poučím sa do budúcnosti.

Domov»MS v hokeji 2024»Regenda netušil, prečo ho vylúčili. Našťastie som strelil gól, tréneri by ma zabili, vraví