Radosť hokejistov Švajčiarska. (Autor: TASR/Keystone via AP)
Sportnet, TASR|15. máj 2024 o 22:38

Hokejisti Švajčiarska dnes zdolali Veľkú Britániu na MS v hokeji 2024, pozrite si priebeh a konečný výsledok.

MS v hokeji 2024 - skupina A

Švajčiarsko - Veľká Británia 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Góly: 4. Hischier (Josi, Fiala), 14. Kukan (Siegenthaler, Herzog), 39. Niederreiter (Fiala, Josi)

Rozhodovali: Ansons (Lot.), Heikkinen (Fín.) - Heffner (Nem.), Lundgren (Švéd.), vylúčení: 5:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Diváci: 15.239

Švajčiarsko: Genoni - Glauser, Josi, Kukan, Siegenthaler, Loeffel, Marti, Fora, Jung - Bertschy, Hischier, Fiala - Niederreiter, Jäger, Andrighetto - Simion, Senteler, Herzog - Kurashev, Thürkauf, Scherwey - Ambühl

V. Británia: Whistle - Phillips, O´Connor, Mosey, Batch, Halbert, Tetlow, Richardson, Ruopp - Curran, Perlini, Kirk - Dowd, Neilson, Lake - Betteridge, Lachowitz, Norris - Duggan, Davies, Shudra

PRAHA. Švajčiarski hokejisti vyhrali aj vo svojom štvrtom zápase A-skupiny MS v Prahe. V stredu večer zdolali Veľkú Britániou 3:0 a s jedenástimi bodmi sa dostali na čelo tabuľky.

Veľkú Britániu najbližšie čaká piatkový duel o 16.20 h proti Dánsku, Švajčiari sa po dvoch voľných dňoch stretnú v sobotu o 12.20 h s rovnakým súperom.

Tabuľka skupiny A na MS v hokeji 2024

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Priebeh zápasu Švajčiarsko - Veľká Británia na MS v hokeji 2024

Fotogaléria zo zápasu Švajčiarsko - Veľká Británia na MS v hokeji 2024 (skupina A)

I. tretina:

Švajčiari od úvodu duelu potvrdzovali úlohu favoritov a v prvej tretine si vytvorili dvojgólový náskok.

Fiala síce v druhej minúte nepremenil trestné strieľanie, ale o dve neskôr dorazil puk do odkrytej siete Hischier.

V 14. minúte vypálil z pravého kruhu Kukan a Whistleovi prepadol puk cez lapačku do bránky.

II. tretina:

V 29. minúte mohlo byť 3:0, no Senteler trafil žŕdku. Briti dokázali v druhej časti vzdorovať, no nakoniec inkasovali v jej závere, keď Niederreiter opäť z pravého kruhu namieril k žŕdke a britský brankár sa nestihol presunúť.