Slovenská triatlonistka Zuzana Michaličková.
Slovenská triatlonistka Zuzana Michaličková. (Autor: Samuel Galica)
TASR|15. okt 2023 o 17:42

Na víťazku stratila minútu a tridsať sekúnd.

BRAZÍLIA. Slovenská triatlonistka Zuzana Michaličková obsadila ôsme miesto na podujatí Svetového pohára v Brazílii.

Do cieľa olympijskej trate prišla s mankom 1:30 minúty na víťaznú Talianku Alicu Bettoovú.

Na druhej priečke skončila Američanka Katie Zaferesová so stratou desať sekúnd a tretia bola Rosa Tapiaová Vidalová z Mexika (+22 s).

Michaličková zvládla 1500 metrov plávania, 40 kilometrov na bicykli a desaťkilometrový beh za 2:01:35 hodiny a dosiahla tretie umiestnenie v najlepšej desiatke v tejto sezóne SP.