Francúzsko na MS v hokeji 2024
Francúzsko

MS v hokeji 2024: USA si podmanili Francúzov, vyhrali dominantným spôsoobm

Fotogaléria (20)
USA - Francúzsko: ONLINE prenos zo zápasu skupiny B na MS v hokeji 2024 v Česku. (Autor: Sportnet)
Sportnet|16. máj 2024 o 17:20

Sledovali ste s nami online prenos zo zápasu skupiny B na MS v hokeji 2024: USA - Francúzsko.

OSTRAVA. USA a Francúzsko dnes hrali o 20.20 h ďalší zápas na MS v hokeji 2024. Sledovali ste s nami ONLINE prenos USA vs. Francúzsko.

Zápas skupiny B sa hral v Ostravar Aréne v Ostrave.

Fotogaléria zo zápasu USA - Francúzsko na MS v hokeji 2024 (skupina B)
Joj Šport
Kde sledovať v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: USA - Francúzsko na MS v hokeji 2024 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2023/2024
16.05.2024 o 16:20
Kazachstan
1:3
(0:1, 0:1, 1:1)
60' minúta
Ukončený
Švédsko
Prehľad
Góly a asistencie: 46. Beketajev (Rymarev, Starčenko) – 11. M. Johansson (Burakovsky, Brodin), 36. L. Johansson (Frödén, Pettersson), 42. Zetterlund (Lundeström). Rozhodca: Fraňo (CZE), Pearce (CAN) – N. Briganti (USA), Hofer (GER).
Prenos
Švédsko vyhráva dnešný zápas 3:1. Prvé dve tretiny boli Švédi jasne lepším mužstvom. V tretej tretine sa hra vyrovnala. Kazachom to však na body nestačilo. Ja sa lúčim a prajem ešte pekný večer.
Koniec zápasu.
59:19
Vylúčenie v tíme Kazachstan:
Maxim Muchametov – DKZ, sekanie.
58:01
Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.
57:41
Burakowsky držal puk pri mantineli a našetril veľa cenných sekúnd.
56:13
Michailis hľadal pred bránou Muratova, ktorý mohol zakončovať do prázdnej brány. V poslednej chvíli mu puk vypichol Heed.
55:16
Kazaši sú aktívni. Starčenkovu strelu Ersson vyráža betónom.
54:13
Rymarev nepríjemne vystrelil spoza Hedmana. Ersson jeho strelu reflexívne vyrazil.
52:16
Píska sa icing Kazachstanu.
51:48
Omirbekov pálil od modrej čiary. Jeho bomba bola zrazená na ochrannú sieť.
50:37
Bojko dobre švihom pálil. Erssonovi puk vypálil, ale nikto z Kazachov pri ňom nebol.
49:32
Kazaši sú po góle aktívni. Muratov zakončoval. Netrafil však bránu.
48:43
Rymarev zakončil z pravého kruhu. Ersson opäť v permanencii.
48:03
Omirbekov pálil z dobrej pozície. Ersson dobrým zákrokom podržal svoje mužstvo.
47:11
Píska sa švédsky ofsajd.
46:07
Následuje reklamný brejk.
45:46
goalKazachstan dal gól! Máme tu zníženie stavu! ADIL BEKETAJEV sa zmocnil puku na ľavom kruhu a bombou prepálil Erssona v bráne Švédska. Asistencie Jevgenij Rymarev, Roman Starčenko.
44:37
Eriksson vybojoval puk pri mantineli. Prihrával pred bránu, kde bol voľný Raymond, ale ten si prihrávku nedokázal spracovať.
43:27
Zápas je už rozhodnutý a tak to aj na ľadovej ploche vyzerá.
42:55
Omirbekov pálil z pravého kruhu. Jeho pokus bol zrazený mimo hraciu plochu.
41:51
goalŠvédsko dalo gól! Tretí śvédsky gól je na svete. FABIAN ZETTERLUND sa dostal k puku pred bránou a prudkou strelou doslova prepálil Bojarkina v bráne Kazachstanu. Asistencie Isac Lundeström.
40:25
Rasmus Dahlin bol vo veľkej šanci! Z tesnej blízkosti však netrafil bránu.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine vedie Švédsko 2:0. Sledujeme jasnú záležitosť na ľade, ale výsledok je stále veľmi tesný. Uvidíme čo nám ponúkne druhá tretina.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:01
Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
38:41
Aktuálny pomer striel na bránu 5:33
37:43
Švédi zvierajú svojho súpera. Raymond pálil z osi klziska. Jeho strela bola zablokovaná.
36:48
Hedman pálil a následne dorážal Holmberg, ale Bojarkin sa opäť vyznamenal.
36:08
Švédsko je v plnom počte.
35:08
goalŠvédsko dalo gól! Švédi udreli v oslabení. LINUS JOHANSSON potiahol akciu po ľavom krídle. Vzal to na seba a presnou strelou švihom prekonal Bojarkina. Asistencie Jesper Frödén, Marcus Pettersson.
34:41
Švédi sa zatiaľ bránia bez väčších problémov.
34:08
Vylúčenie v tíme Švédsko:
Marcus Sörensen – 2 min., sekanie.
34:06
Kempe bol v útočnej tretine skôr ako puk. Píska sa švédsky ofsajd.
33:48
33:16
importantVeľká šanca Švédska! Bojarkin si ľahol na ľadovú plochu a nepustil puk do brány. Zakončoval Zetterlund.
32:39
Rymarev vyviezol puk až do útočnej tretiny. Do zakončenia sa však nedostal. Odzbrojil ho Dahlin.
31:10
Kazachstan je v plnom počte.
30:44
Brankár Ersson išiel pre puk za bránu. Paňukov mu puk vzal a Kazaši sa takmer dočkali vyrovnania. Švédsky brankár výborným zákrokom napravil svoju chybu.
30:22
Froden priťukol puk Zetterlundovi, ktorý z prvej vypálil. Jeho pokus bol zablokovaný.
29:45
Johansson stratil puk a Danijar ho vyhadzuje cez všetky čiary.
29:10
Alichan Omirbekov – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
28:45
importantRoman Starčenko sa dostal pred Erssona! Vo veľkej šanci však nedokázal dostať puk za Erssona-
28:27
Arťom Koroljov – 2 min., hrubosť.

Adrian Kempe – 2 min., hrubosť.
28:27
Hedman vo veľkej šanci! Ani on nedokázal dostať puk do brány.
28:14
Brodin vypálil bombu od modrej čiary. Bojarkin chytá výstrojou.
28:02
Heed pálil od modrej čiary. Jeho pokus Bojarkin chytá a prerušuje hru. Následuje reklamný brejk.
27:55
Kempe dorážal strelu Hedmana. Opäť v akcii Bojarkin.
26:44
Švédi zvierajú svojho súpera. Kazaši sa bránia zubami nechtami.
25:48
Opäť v akcii Zetterlund. Jeho zakončenie letelo nad bránu Bojarkina.
24:49
Kazaši stále prehrávajú len o gól. Bojarkin opäť predviedol parádny zákrok a vychytal Zetterlunda.
23:47
Karlsson našiel prihrávkou Burakowskeho, ktorý z prvej zakončil. Netrafil však bránu.
22:17
Švédi majú veľký tlak. Dahlin pálil a následne aj dorážal, ale opäť zakročil Bojarkin.
21:40
importantRaymond sa dostal do samostatného úniku. Bojarkina však prekonať nedokázal!
20:36
Beketajev pálil z ľavého kruhu. Ersson chytá a prerušuje hru.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Švédsko vedie po prvej tretine 1:0. Jediný gól zatiaľ strelil Marcus Johansson. Kazaši sa len bránili o čom svedčí aj pomer striel 1:15.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:01
Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
18:39
Friberg bojoval o puk pri zadnom mantineli. Puk však napokon vybojoval Metalnikov.
17:41
Michailis chcel zaútočiť, ale sám proti trom Švédom nemal nárok.
16:21
16:11
Froden zakončoval z pravej strany. Bojarkin sa stihol presunúť a puk vyraziť.
15:33
importantVeľký tlak Švédov! Karlsson mal pred sebou prázdnu bránu, ale nezakončil. Následnú strelu Hedmana Bojarkin vyrazil.
14:21
Adil Beketajev – 2 min., podrazenie.
14:11
Burakowsky pálil z osi klziska. Opäť výborný Bojarkin vytiahol betón a zabránil istému gólu.
13:32
12:44
Kempe sa doslova natlačil pred Bojarkina. Zakončiť však nedokázal.
11:56
Musorov pálil z pravého krídla. Jeho pokus Ersson bez problémov vyrazil.
10:20
goalŠvédsko dalo gól! Švédi idú do vedenia v dnešnom zápase! Veľmi pekná súhra druhého švédskeho útoku slávi úspech. André Burakowsky našiel na osi klziska MARCUSA JOHANSSONA, ktorý presnou strelou otvára skóre zápasu. Asistencie André Burakovsky, Jonas Brodin.
09:18
Švédi majú veľkú prevahu.
08:46
Sorensen sa výborne prekľučkoval až pred Bojarkina. Jeho zakončenie kazašský brankár vyrazil betónom.
07:41
Michailis sa predieral do zakončenia, ale výborne sa vrátil Brodin a odzbrojil ho.
06:39
Hrá sa v tretine Kazachstanu. Švédi sú aktívnejší, ale gól sa im streliť zatiaľ nepodarilo.
05:38
Švedi zatlačili súpera v pásme. Do zakončenia sa však nedostali. Kazaši dobre vykrývali miesto pred bránou.
04:52
Starčenko zakončoval z osi klziska. Ersson podržal dobrým zákrokom svoje mužstvo.
03:45
Holmberg poslal výbornú prihrávku pred bránu, kde číhal Johansson. Ten puk jemný tečom poslal na Bojarkina, ale brankár Kazachstanu puk vyrazil betónom.
03:10
02:33
Zetterlund sa dobre natlačil pred bránu. Zakončiť nedokázal. Následne pálil Brodin, ale netrafil bránu.
01:22
Zetterlund našiel prihrávkou pred bránou Sorensena, ale toho dobre pokryl Metalnikov.
00:50
Danijar stratil puk v obrannom pásme. Eriksson mu puk vzal a z otočky vypálil. Bojarkin jeho pokus pokryl.
00:01
Úvodné buly získal hráči Kazachstanu.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Kazachstan: Bojarkin (Kudrjavcev) – Metalnikov, Beketajev, Orechov, Danijar (A), Dichanbek, Breus, Koroljov, Gajtamirov – Rymarev, Omirbekov, Starčenko (C) – Michajlis (A), Muchametov, Muratov – Musorov, Šulga, Paňukov – Rachmanov, Bojko, Asetov.
Tréner: Galym Mambetalijev

Švédsko: Ersson (Gustavsson) – Karlsson (C), Hedman (A), Dahlin, Brodin, Heed, Pettersson, Bengtsson – Kempe, Eriksson Ek, Raymond (A) – Burakovsky, Holmberg, M. Johansson – Zetterlund, Lundeström, Sörensen – Frödén, L. Johansson, Grundström – Friberg.
Tréner: Sam Hallam

Rozhodca: Fraňo (CZE), Pearce (CAN) – N. Briganti (USA), Hofer (GER).
Kazachstan

Hráči Kazachstanu majú za sebou na tomto šampionáte zatiaľ tri zápasy. Hneď v prvom zdolali Francúzsko po veľmi dobrom výkone 3:1. V druhom zápase podľahli našej reprezentácii vysoko 2:6. V poslednom zápase odohrali vyrovnaný zápas s Lotyšskom, ale napokon ho prehrali 0:2.

Śvédsko

Švédi sú zatiaľ 100% na týchto MS. Hneď v úvodnom zápase zdolali mimoriadne silný výber USA 5:2. V druhom zápase si bez problémov poradili s outsiderom z Poľska 5:1. Tretí zápas odohrali proti Nemecku a zvládli ho rovnako bez problémov 6:1. Dnes sú jasným favoritom.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:20.

Tabuľka: Skupina B

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body
Domov»MS v hokeji 2024»MS v hokeji 2024: USA si podmanili Francúzov, vyhrali dominantným spôsoobm