Švajčiarsko na MS v hokeji 2024
Švajčiarsko

MS v hokeji 2024: Švajčarsko nedalo Dánsku žiadnu šancu a vysoko zvíťazilo

Fotogaléria (9)
Dánsko - Švajčiarsko: ONLINE prenos zo zápasu skupiny A na MS v hokeji 2024 v Česku. (Autor: Sportnet)
Sportnet|18. máj 2024 o 09:20 (aktualizované 18. máj 2024 o 14:42)

Sledovali ste s nami online prenos zo zápasu skupiny A na MS v hokeji 2024: Dánsko - Švajčiarsko.

PRAHA. Dánsko a Švajčiarsko dnes hrali o 12.20 h ďalší zápas na MS v hokeji 2024. Sledovali ste s nami ONLINE prenos Dánsko vs. Švajčiarsko.

Zápas skupiny A sa hral v O2 Arena v Prahe.

Fotogaléria zo zápasu Dánsko - Švajčiarsko na MS v hokeji 2024 (skupina A)
Joj plus
Kde sledovať v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Dánsko - Švajčiarsko na MS v hokeji 2024 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2023/2024
18.05.2024 o 12:20
Dánsko
0:8
(0:2, 0:3, 0:3)
60' minúta
Ukončený
Švajčiarsko
Prehľad
Góly a asistencie: 5. Hischier (Fiala, Josi), 18. Josi, 21. Fiala (Ambühl, Hischier), 24. Fiala (Hischier), 34. Senteler (Simion), 43. Thürkauf, 46. Bertschy (Scherwey, Thürkauf), 55. Scherwey (Bertschy, Kukan). Rozhodca: Hribik (CZE), Kaukokari (FIN) – Hynek (CZE), Wyonzek (CAN).
Prenos
Švajčiarsko v dnešnom dueli s Dánskom vyhráva stavom 8:0! Švajčiari jednoznačne dominovali. Hoci strely na bránu ukazujú pomer 17:29, čo nie je až taký veľký rozdiel, Švajčiarsko dokázalo využiť svoje strely efektívne. Najlepším hráčom na strane Dánska je Lauridsen a na strane Švajčiarska Fiala. Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok sobotňajšieho popoludnia.
Koniec zápasu.
59:55
importantGenonimu musel padnúť posledný kameň zo srdca! Dánsko sa rútilo na bránu Švajčiarov, no brankár Genoni si udržal čisté konto!
59:49
Seldrup prikryl puk. Vhadzovanie v útočnom pásme Švajčiarska.
58:51
Švajčiari mohli potrestať Seldrupovo vykorčuľovanie z brány, ale Jägerovi nevyšlo spracovanie puku.
58:15
Strela Storma bola zblokovaná. Dánsko teraz tlačí súpera v útočnom pásme.
57:25
Russellova strela, ktorej veľa nechýbalo. Dánsko ostáva v útočnom pásme.
56:38
Zakázané uvoľnenie na strane Dánska. Tí už len čakajú, kedy zápas skončí. Tento zápas pre nich skončí katastrofálne.
56:18
Dánsko v plnom počte.
55:55
Niederreiter sa pokúsil o strieľanú prihrávku, no Fiala nedokázal tečovať presne. Vhadzovať sa však bude pred bránou Seldrupa.
54:18
Za zdržiavanie hry budú hrať Dáni v oslabení.
importantGól Švajčiarska platí a vedú 8:0! Navyše si zahrajú presilovú hru.
importantDáni berú trénerskú výzvu pri ôsmom góle. Reklamujú, že v bránkovisku bol jeden z hráčov Švajčiarska. Uvidíme, rozhodcovia sa na to idú pozrieť zo záznamu.
54:18
goalŠvajčiarsko dalo gól!
Švajčiarsko zvyšuje už na 8:0! Dánsky obrancovia nezareagovali na dorazený puk od Švajčiarov. Seldrupovi vypadol puk a na TRISTANA SCHERWEYHO si nikto nedal pozor. Ten dokázal puk doraziť do brány a strelil tak ôsmy gól v podaní svojho tímu. Stav je 0:8.
Asistencie: Bertschy, Kukan.
importantReklamná prestávka.
54:05
Puk sa dotkol ochrannej siete a hra musela byť prerušená. Švajčiari aj naďalej vedú 7:0 a nasleduje ďalšia reklamná prestávka.
53:32
Švajčiari chceli rýchlo otočiť hru, no Josi mal ťažké nohy a nestihol opustiť útočné pásmo. Vhadzovať sa tak bude v tom strednom po reklamnej prestávke.
52:53
Ďalšie zakázané uvoľnenie a vhadzovať sa bude opäť pred bránou Seldrupa.
52:41
Lauridsenova prihrávka nepresná. Zakázané uvoľnenie Dánska. Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Švajčiarska.
51:00
Momentálne sa hral hokej hlavne v strednom pásme. Pokračuje sa vo svižnom tempe a nesledujeme veľa prerušení hry.
49:17
Pekný prechod do pásma v podaní Švajčiarska, no vylepšenú pozíciu na zakončenie nevyužil Scherwey.
48:37
Thürkauf hľadal Bertschyho, no ten sa nachádzal v ofsajde. Po reklamnej prestávke sa vhadzuje v strednom pásme.
48:13
Dáni nemali šťastie a stratili útočné pásmo po nepresnom spracovaní.
47:01
Fiala stratil puk a Dáni mohli zaútočiť, no v ofenzíve nedokázali nič vyťažiť.
46:23
Zakázané uvoľnenie Dánska. Hra sa presťahuje pred oči Seldrupa.
45:26
Švajčiari aj naďalej zvyšujú stav dnešného stretnutia! CHRISTOPH BERTSCHY si pripísal prvý gól na šampionáte po tom, čo dostal perfektnú prihrávku, ostal sám pred bránkou a brankára Seldrupa dokázal bez problémov prekonať. Stav je 0:7.
Asistencie: Scherwey, Thürkauf.
44:38
Hischier vystrelil z prvej, no proti Seldrupovi nepochodil. Švajčiari držia svojho súpera v pásme.
43:47
Švajčiarsko v plnom počte.
43:40
Švajčiari vyhadzujú puk ďaleko od svojej svätyne. Dánsko túto presilovku nevyužije.
42:49
Švajčiarsko dáva gól v oslabení po defenzívnej chybe Dánska! Obrovská chyba, ktorá bola potrestaná. CALVIN THURKAUF dokázal vybojovať puk v súboji s Olesenom, ktorému puk ušiel. Dostal sa do samostatného nájazdu proti Seldrupovi bol úspešný!
42:00
Švajčiarsko vyhodilo puk cez všetky čiary.
41:47
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko:
Sven Jung – 2 min., sekanie.
41:47
Rozhodcovia si všimli seknutie a priestor na presilovku budú mať Dáni.
40:46
Nepresná rozohrávka Švajčiarov, Dáni to nedokázali potrestať. Na druhej strane sledujeme prvý zákrok nového gólmana v bráne Dánska Seldrupa.
40:22
importantGól platiť nebude, takže pokračujeme za stavu 0:5 z pohľadu Dánov.
40:22
importantÚvodná snaha Dánska. Švajčiari musia spozornieť. Dánsku sa podarilo pretlačiť puk do brány, no bolo to už po prerušení hry. Celá situácia sa bude však preverovať.
40:01
changeStriedanie v tíme Dánsko:
z ihriska odchádza Frederik Dichow, prichádza Mathias Seldrup.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Stav po druhej tretine je 0:5 pre Švajčiarsko. Druhá tretina nám priniesla 3 góly a všetky v podaní hostí. Presadil sa 2x Fiala a následne za ním Senteler. Švajčiarsko už má tak zápas viac-menej rozhodnutý a môže skúšať nové "taktiky", ktoré pomôžu v nasledujúcich dueloch okoreniť ich hru. Uvidíme, čo nám prinesie záverečná tretina, ktorá sa začne približne o 14:01.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
38:57
importantDánsky gólman teraz zastavil ďalší gól. Prišla nebezpečná strela od modrej, ktorá prepadla za Dichowa, no ten si stihol na puk ľahnúť, a tak zabrániť, aby prešiel cez bránkovú čiaru.
38:32
Thürkauf si pekne nakorčuľoval do otvoreného priestoru a vypálil na bránu Dichowa. Dánsky brankár mu vystavil stopku.
37:22
Senteler v šanci po chybe defenzívy Dánska, no nestihol zakončiť, brankár Dichow si postrážil aj túto príležitosť.
37:09
Zakázané uvoľnenie po nepresnej prihrávka Dánov.
35:56
Hischierove šikovné ruky, no Dáni sa doslova dvaja natlačili do bránkoviska, aby túto šancu ubránili. Po reklamnej prestávke sa vhadzuje v útočnom pásme Švajčiarska.
35:24
Kurashev to nebezpečne strieľal na bránu, puk sa ešte poodrážal popri bráne.
33:43
Katastrofálna rozohrávka v podaní Dánska znamená inkasovaný gól! SVEN SENTELER dostal dobrú prihrávku do druhej vlny od svojho spoluhráča Simiona. Senteler nemal inú možnosť, ako streliť gól, pretože sa sám rútil na bránu Dichowa. Stav je 0:5.
Asistencie: Simion.
33:28
Fenomenálny mohol byť Olesen, no nedokázal prekonať Genoniho.
32:39
32:37
Ťažká prihrávka od Niederreitera pre Hischiera znamená, že tentokrát sa Dáni dokážu ubrániť.
31:49
importantDichow predviedol fantastický zákrok! Dichow bol úplne mimo pozície, no aj tak chytil tvrdú strelu z ľavého kruhu od Fialu. Čepeľou hokejky zmaril Fialovi čistý hattrick! Tento zákrok bude jednoznačne v highlightoch.
31:17
importantZvoní žrď! Pekná strela v podaní Loeffela, ktorá však tesne míňa priestor troch žrdí brány Dichowa, ktorého zachránila práve konštrukcia brány!
31:01
Dánsko sa oslobodilo vyhodením puku cez všetky čiary.
30:50
Švajčiari vyhrali útočné buly a ostávajú v útočnom pásme.
30:39
Vylúčenie v tíme Dánsko:
Morten Poulsen – 2 min., podrazenie.
Švajčiarsko bude môcť pokračovať v početnej prevahe, keďže Dáni opäť hrali proti pravidlám pri faule na Fialu.
29:57
29:38
Dáni mohli ísť v oslabení dopredu, no nemali potrebnú rýchlosť na zakončenie. Švajčiari sa dobre vrátili.
29:10
Dobrá prihrávka na Hischiera, no len do ofsajdovej pozície. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.
28:42
Krásny pas na Andrighetta, ten sa snažil vylepšiť pozíciu, no Dáni dokázali zapracovať.
28:15
Švajčiari sa môžu rozostaviť v pásme. Herzog to okamžite vyskúšal strelou, no nepochodil.
27:57
Christian Wejse – 2 min., podrazenie.
Švajčiari po tom, čo prečkali oslabenie, si ihneď zahrajú v početnej výhode.
27:53
27:21
Dáni hrajú veľmi solídnu presilovú hru, no zatiaľ z toho nevyťažili gól.
26:51
Olesenova strela vedľa. Dáni aj naďalej v útočnom pásme.
26:05
Švajčiarsko sa oslobodzuje vyhodením puku cez všetky čiary.
25:53
Calvin Thürkauf – 2 min., hrubosť.
25:44
Thürkauf dostal ideálny puk, no netrafil priestor troch žrdí brány Dichowa.
25:09
Strieľaná prihrávka v podaní Dánov. Lassen tam dokázal pekne vložiť hokejku, no brankár Genoni stále drží čisté konto!
24:55
Lauridsen sa vybral dopredu, ale Švajčiari majú svoje zadné rady jednoznačne pod kontrolou.
23:58
Nádherná práca Švajčiarska! Druhý gól KEVINA FIALU! Hischier vyrazil dopredu, vyslal prihrávku na Fialu, ktorý najprv nespracoval puk ideálne. Následne sa dokázal pekne obtočiť okolo dánskej brány a prekvapil brankára Dichowa. Stav je 0:4.
Asistencie: Hischier.
23:10
Hischierova strela bola zblokovaná. Švajčiari aj naďalej v útočnom pásme. Po chvíli Lassen poslal puk čo najďalej z obranného pásma, no tak, aby z toho nebol icing.
22:45
Herzogovo nahodenie do útočného pásma si Dáni dokázali postrážiť.
22:14
Švajčiarsko v útočnom pásme. Strelu od modrej chytá brankár Dichow. V úvode druhej tretiny sledujeme peknú aktivitu švajčiarskeho tímu. Vhadzovanie v obrannom pásme Dánska.
20:39
Výborná aktivita Švajčiarska! KEVIN FIALA dostal pekný puk do priestoru pri ľavom kruhu od svojho spoluhráča Ambühla. Bol to prekvapivý moment, na ktorý už nik nedokázal zareagovať včas. Fiala trafil odkrytú časť Dichowovej siete. Stav je 0:3.
Asistencie: Ambühl, Hischier.
20:20
Švajčiari už v útočnom pásme, budú sa snažiť využiť ešte necelú minútu presilovej hry.
20:05
Úvodné buly do druhej tretiny vyhrali Švajčiari a začína nám druhá tretina.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Stav po prvej tretine je 0:2 pre Švajčiarsko. Tí išli do vedenia zásluhou Nica Hischiera a Romana Josiho. To bola veľmi svižná a rýchla prvá tretina, sledovali sme málo prerušení hry. Švajčiari zatiaľ dobre pracujú v defenzíve a nedávajú veľa priestoru Dánom. Tí však nehrajú vôbec zle, a tak to Švajčiari ešte nemusia mať jednoznačné. Uvidíme, čo nám prinesie druhá tretina, ktorá sa začne približne o 13:08.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:40
Okamžite po vhadzovaní idú dopredu Dáni. Olesenova dobrá strela, ktorú rýchlo rozohral pre svojich spoluhráčov Genoni.
19:27
Nick Olesen – 2 min., hákovanie.
19:19
Ľahký prechod Švajčiarov do útočného pásma. Rozhodcovia si všimli nedovolený zákrok a Švajčiari dostávajú ďalšiu presilovku.
18:30
Dáni v útočnom pásma. Švajčiarska defenzíva ostáva pozorná. Prišiel aj strelecký pokus od ľavého mantinelu, ktorý brankár Genoni vyrazil pre svojich spoluhráčov.
17:50
Hischierova prihrávka na Niederreitera, ten sa k puku nedostal.
17:15
Nádherný gól Švajčiarov! ROMAN JOSI mal prečítaného dánskeho útočníka, zobral mu puk a vykorčuľoval na bránu Dichowa. Dokázal peknou kľučkou prekonať stojacích obrancov Dánska a zakončil ku odkrytej pravej tyči brány Dichowa. Stav je 0:2.
16:53
Dobrá šanca, ktorú si vytváral Senteler, no Dichow si dal pozor.
15:42
Glauser nastrelil puk na bránu Dánska. Boj o puk pri mantineli vyhrali Dáni, no nepodarilo sa im vystreliť od modrej čiary.
15:00
Švajčiari opäť ohrozili bránu Dichowa. Vhadzovanie v obrannom pásme Dánska.
14:40
Fialova strela, pri ktorej zlomil hokejku. Genoni následne len sklepne puk pre spoluhráčov a Švajčiari môžu ísť opäť dopredu.
14:23
Vhadzovanie pred Dichowovou bránou. Švajčiari sa dostali k puku a môžu byť nebezpeční.
14:20
Herzogova strela z pravého kruhu stečovaná na ochrannú sieť. Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať pred bránou Dichowa.
14:00
Nahodený puk do pásma Dánov, ktorí si zadný mantinel postrážili.
13:12
Švajčiari v útočnom pásme. Ich akcia nemala dlhé trvanie, a tak sa musia brániť, pretože dopredu vyrážajú Dáni.
11:16
Zatiaľ sledujeme svižnú prvú tretinu, časté prerušenia sme nevideli, čo je dobré pre plynulosť zápasu.
10:32
Rozohrávka spoza vlastnej bránky Dánov. Nevydarený prechod cez útočnú modrú.
09:30
V súboji pri mantineli v obrannom pásme Dánska úspešnejší práve domáci. Tí si teraz počkajú na čerstvé sily a pôjdu smer švajčiarska brána.
08:37
Krásna prihrávka v podaní Dánska smerom na Mølgaarda, no Švajčiarska defenzíva dokázala dobre zapracovať.
07:59
07:43
Švajčiari vyhrali vhadzovanie, no následne pre nepresnú prihrávku puk stratili. Dáni sa tak ubránia v rámci tohto oslabenia.
07:36
Rýchla kombinácia Švajčiarov. Loeffelova strela od modrej stečovaná na ochrannú sieť. Vhadzovať sa tak bude v obrannom pásme Dánska.
06:50
Nebezpečný strelecký pokus z hokejky Simiona, ktorý však letí mimo priestor troch žrdí brány Dischowa.
06:14
K Fialovi nedošla prihrávka, oproti bola dánska defenzíva. Tí sa oslobodzujú a vyhadzujú puk cez všetky čiary.
Švajčiari majú silné presilovky, a teraz uvidíme, ako naložia s touto nasledujúcou. Oprávnené vylúčenie.
05:59
Matias Lassen – 2 min., hákovanie.
04:55
Dáni môžu ísť do protiútoku, no Genoni pôsobí isto v bránkovisku. Aj teraz vyrazil puk, aby sa nevhadzovalo vo švajčiarskom obrannom pásme.
04:10
Švajčiari idú rýchlo do vedenia! Výborný pohyb švajčiarskeho tímu. NICO HISCHIER si našiel ideálnu prihrávku pri ľavom kruhu a vypálil z prvej smerom na bránu Dichowa. Bol úspešný, a preto posiela svoj tím do vedenia. Stav je 0:1.
Asistencie: Fiala, Josi.
03:35
Švajčiari neboli úspešní pri vhadzovaní, snažia sa však ešte vybojovať puk pri mantineli. Švajčiari vyšli z tohto súboja víťazne a sú už v útočnom pásme.
03:27
Thürkauf poslal letecký pokus backhandom, ktorý pozdravil Dichowovu lapačku. Útočné vhadzovanie pre Švajčiarsko.
02:40
Švajčiari už nasťahovaní v útočnom pásme. Strelecké zakončenie neprišlo. Následne Dáni mohli ísť na ofenzívny výlet, dobrý návrat do obrany v podaní Švajčiarov.
01:45
Priestor pre Kurasheva, ktorý sa skúšal prekorčuľovať pomedzi dvoch brániacich Dánov. Neuspel.
01:34
Storm dokázal puk tečovať, no ešte pred červenou čiarou. Pískané zakázané uvoľnenie. Vhadzovať sa tak bude pred očami Dichowa.
01:10
Dáni mohli zaútočiť, no Švajčiari si podržali priestor pri zadnom mantineli.
00:28
Švajčiari sa okamžite dostali do útočného pásma. Prišlo strelecké zakončenie od modrej, ktoré brankár Dichow vyrazil mimo nebezpečenstvo.
00:05
Úvodné buly vyhrali hráči Dánska a začína sa tak dnešný duel.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Dánsko: Dichow (Seldrup) – Lassen, M. Lauridsen, Jensen Aabo, Bruggisser, O. Lauridsen (A), Larsen, A. Koch – Storm, Russell, Blichfeld – Aagaard (A), Mølgaard, Olesen – From, True, Scheel – Poulsen, Wejse (C), N. Andersen – Schultz.
Tréner: Mikael Gath

Švajčiarsko: Genoni (Berra) – Josi (C), Glauser, Siegenthaler, Kukan, Marti, Loeffel, Jung – Fiala, Hischier, Niederreiter – Andrighetto, Jäger, Kurashev – Herzog, Senteler, Simion – Scherwey (A), Thürkauf, Bertschy – Ambühl (A).
Tréner: Patrick Fischer

Rozhodca: Hribik (CZE), Kaukokari (FIN) – Hynek (CZE), Wyonzek (CAN).
Vážení hokejoví fanúšikovia, vítam Vás pri dnešnom zápase MS v hokeji 2024 skupiny "A" medzi Dánskom a Švajčiarskom.

Dánsko sa nachádza na 5. priečke skupiny a so 6 bodmi. Zaznamenalo na MS zatiaľ 2 výhry. Prvá sa zrodila s Rakúskom, zápas skončil stavom 1:5. Druhá prišla s Veľkou Britániou, zápas skončil stavom 3:4.. Dáni si tak splnili svoj základný cieľ a zachránili sa v elitnej skupine majstrovstiev sveta. Momentálne sa nachádzajú o bod od Fínska a môžu si zahrať aj štvrťfinále. To ale budú musieť zabodovať so Švajčiarskom a s Fínskom, čo nebude veru ľahké.

Švajčiarsko sa momentálne nachádza na 3. priečke v tabuľke skupiny "A" s 11 bodmi. Švajčiari vyhrali všetky svoje zápasy, s Českom dokázali vyhrať až po samostatných nájazdoch, a tak získali "len" 2 body. Švajčiarsko čakajú ešte Dáni, Kanadania a Fíni. Vstupenka do štvrťfinále je pre Švajčiarov viac než pravdepodobná. Stávkové kancelárie vidia Švajčiarsko ako favorita, čož nie je vôbec čudné.

Na MS v hokeji 2022 vo Fínsku sa tieto mužstvá vzájomne stretli v skupine "A". Vtedy Dánsko prehralo so Švajčiarmi stavom 0:6. Štatistika striel na bránu ukazovala pomer 19:29.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:20.

Tabuľka: Skupina A

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body
Domov»MS v hokeji 2024»MS v hokeji 2024: Švajčarsko nedalo Dánsku žiadnu šancu a vysoko zvíťazilo