Debakel v londýnskom derby. Arsenal si podal Chelsea a drží sa v hre o titul

Hráči Arsenalu oslavujú gól v zápase Premier League proti Chelsea
Fotogaléria (13)
Hráči Arsenalu oslavujú gól v zápase Premier League proti Chelsea (Autor: TASR/AP)
TASR, pf|23. apr 2024 o 22:54

Po dva góly strelili Havertz a White.

Premier League - 29. kolo

FC Arsenal - FC Chelsea 5:0 (1:0)

Góly: 52. a 70. White, 57. a 66. Havertz, 4. Trossard

LONDÝN. Futbalisti Arsenalu deklasovali v 29. kole anglickej Premier League v londýnskom derby FC Chelsea 5:0.

"Kanonieri" sú na čele neúplnej tabuľky o tri body pred Liverpoolom, ktorý odohral o zápas menej. Tretí Manchester City stráca na lídra štyri body, no má dva duely k dobru.

Fotogaléria zo zápasu Arsenal - Chelsea (29. kolo Premier League)

Arsenal sa ujal vedenia už v 4. minúte, keď po akcii Declana Ricea skóroval belgický krídelník Leandro Trossard.

Na začiatku druhého polčasu zvýšil po rohu Ricea na 2:0 Ben White. V 57. minúte pridal tretí gól Kai Havertz, ktorého ukážkovou prihrávkou vysunul Martin Odegaard.

V 66. minúte sa nemecký útočník presadil po prieniku Bukaya Saku. Skóre uzavrel v 70. minúte svojím druhým gólom White