Radosť hráčov Tornale po premenenom pokutovom kope v zápase s Veľkým Krtíšom.
Radosť hráčov Tornale po premenenom pokutovom kope v zápase s Veľkým Krtíšom. (Zdroj: video / Futbalnet)
Titanilla Bőd|23. apr 2024 o 16:30

Posledná Tornaľa zdolala tretí tím tabuľky.

TORNAĽA, BRATISLAVA. Na prvé víťazstvo čakali dlhých 18 kôl. Futbalisti FKM Tornaľa sa dočkali v stretnutí proti MFK Veľký Krtíš. V skupine Juh V. ligy SsFZ zaknihovali svoje prvé víťazstvo v sezóne.

V najvyšších piatich súťažiach na Slovensku ostáva tak bez víťazstva už iba ViOn Zlaté Moravce.

Kto iný, ak nie ja?

Posledná Tornaľa zdolala tretí tím tabuľky 2:1. Úvodný gól domácich strelil už v 5. minúte Brazílčan Joao Paolo De Lima Da Silva, ktorý na jeseň hrával ešte za treťoligovú Rimavskú Sobotu.

Hostia vyrovnali pred prestávkou gólom Nikolaja Havrilu, ktorý vlani figuroval v najlepšej desiatke súťaže Gól roka.

Rozhodujúci presný zásah padol v 83. minúte z pokutového kopu, potom čo Ján Ondrejkov rukou zmaril veľkú príležitosť domácich, lopta už smerovala do bránky.

Penaltu bezpečne premenil hrajúci tréner Božidar Krstič, ktorý tiež prišiel do Tornale z Rimavskej Soboty.

„Musel som to zobrať na seba. Kto iný, ak nie ja? Kopol som to pod brvno, nekompromisná penalta,“ vravel pre Sportnet Krstič.

Pred dvoma týždňami v stretnutí s Poltárom stratila Tornaľa body v samom závere, keď súper vyrovnal na 2:2. „Nechcel som zažiť deja vu, tentoraz sme to uhrali. Som veľmi rád, že Tornaľa po dlhom čase vyhrala,“ vravel 31-ročný hrajúci tréner.

Ak makáš, príde aj výsledok

„Nasadenie, prístup, motivácia, toto všetko som už videl aj v predchádzajúcich stretnutiach. Vedel som, že sa zlá séria musí zlomiť,“ vyhlásil pre Sportnet Krstič.

Trénerské úlohy si rozdelil s brankárom Róbertom Juhászom, keďže v zime vymenovaný Ivan Drnaj pre pracovné povinnosti musel ukončiť pôsobenie pri mužstve.

Tornaľa je stále posledná, na Čierny Balog a na Detvu stráca sedem bodov. „Sme na dobrej ceste,“ tvrdí Krstič.

Vyzdvihol kolektívny výkon celého mužstva. „Veľký Krtíš má v tabuľke 37 bodov, no u nás mali iba jednu strelu na bránu a jednu pološancu,“ opísal dianie na ihrisku srbský legionár s bulharským pasom.

Krstič je na ihrisku srdciar, ktorý bojuje do poslednej sekundy. Takú povahu má aj ako tréner. „To som chcel preniesť aj na celé mužstvo. Aby si chlapci uvedomili, že bez tvrdej práce nie je nič. Ale ak makáš, príde aj výsledok,“ zdôraznil.

Ghost Rider v Tornali

Zverencom a zároveň spoluhráčom pred zápasom pripomenul film Ghost Rider. „Pýtal som sa ich: chlapi, videli ste ten film? Nicolas Cage keď naštartuje motorku a horí cesta? Takto dnes bude horieť ihrisko v Tornali! A tak aj bolo,“ prezradil detaily o motivačnom príhovore Krstič.

Cieľom Tornale je záchrana. „Aj preto musíme brať aj toto víťazstvo s pokorou. Máme pred sebou cieľ, ideme si za ním,“ podčiarkol Krstič.

Do konca sezóny je ešte osem kôl a Tornaľa privíta na domácom ihrisku oboch veľkých rivalov, Čierny Balog i Detvu.