Momentka zo zápasu Rimavská Sobota - Lučenec.
Momentka zo zápasu Rimavská Sobota - Lučenec. (Autor: Titanilla Bőd)
Titanilla Bőd|11. mar 2024 o 19:00

Rimavskosoboťania zdolali Lučenec rozdielom triedy.

RIMAVSKÁ SOBOTA. Patril k oporám mužstva, no v tomto kalendárnom roku odohral v najvyššej súťaži iba sedem minút.

Kristóf Domonkos sa na jeseň trápil so zranením, napokon podstúpil operáciu.

Na lavičku MFK Ružomberok medzitým prišiel nový tréner Ondřej Smetana. Mužstvu sa začalo dariť, vyvrcholením spanilej jazdy bol postup do hornej šestky Niké ligy.

„Tréner nemal dôvod meniť zostavu,“ poznamenal Kristóf Domonkos, ktorý cez víkend odohral deväťdesiat minúť v tretej lige Východ za farmu V drese MŠK Rimavská Sobota sa aj on pričinil o víťazstvo 3:0 v tradičnom derby proti MŠK Novohrad Lučenec.

V článku sa dočítate:

• Prečo striedali hostia v závere zápasu brankára?
  • Akí noví hráči prišli do Rimavskej Soboty niekoľko hodín pred zápasom?
  • Ako vnímal zápas za farmu Kristóf Domonkos?

Rýchly gól

Domáci sa ujali vedenia už v 4. minúte zápasu, keď Sodiq Aremu trafil žrď, no odrazenú loptu nekompromisne poslal do siete Sebastian Gembický.

„Išli sme do zápasu s tým, že súper nám bude hroziť z brejkov. Škoda, že sme dostali tak rýchlo gól, naštrbilo nám to plány,“ povedal po stretnutí tréner Lučenca Tomáš Boháčik.

Jeho tím mohol ešte v prvom polčase vyrovnať, no strelu Kevina Oláha zlikvidoval brankár Dominik Ťapaj.

Oláh na jeseň ešte pôsobil v drese Rimavskej Soboty.

Domáci posilnení piatimi Ružomberčanmi dali v druhom polčase dva ďalšie góly. V 56. minúte sa presadil Csaba Juhász a v 67. minúte skóroval aj David Jackuliak.

Ešte za stavu 2:0 mal stopercentnú šancu striedajúci hráč hostí Michal Dedok, ale Ťapaj jeho zámer vystihol.

„Také šance musíme premeniť, možno by bol zápas iný. Ale Rimavská Sobota vyhrala zaslúžene, rozhodla individuálna kvalita,“ uznal Tomáš Boháčik.

Tréner aj funkcionár

Lučenec v závere striedal aj brankára, namiesto skúseného Tomáša Jenča prišiel na ihrisko 18-ročný Erik Čičmanec.

Domov»Futbalnet»Futbal mu chýbal, išiel hrať za farmu do tretej ligy. Zaznamenal výhru v tradičnom derby