Sam. nájazdy, 1:2
Lotyšsko na MS v hokeji 2024
Lotyšsko

Fotogaléria (74)
Slovensko - Lotyšsko: ONLINE prenos zo šiesteho zápasu slovenských hokejistov na MS v hokeji 2024 v Česku. (Autor: Sportnet)
Sportnet|19. máj 2024 o 17:20

Sledovali ste s nami online prenos zo zápasu skupiny B na MS v hokeji 2024: Slovensko - Lotyšssko.

OSTRAVA. Slovensko a Lotyšsko dnes hrali o 20.20 h ďalší zápas na MS v hokeji 2024. Sledovali ste s nami ONLINE prenos Slovensko vs. Lotyšsko.

Zápas skupiny B sa hral v Ostravar Aréne v Ostrave.

Slovenskí hokejisti majú za sebou už šiesty zápas, v ktorých nazbierali dohromady už 12 bodov.

V úvodnom zápase podľahli Nemecku 4:6, ale následne ťahajú štvorzápasovú víťaznú sériu, keď zdolali Kazachstan 6:2, favoritov z USA 5:4 po predĺžení, Poľsko 4:0 a aj Francúzsko 4:2.

Fotogaléria zo zápasu Slovensko - Lotyšsko na MS v hokeji 2024 (skupina B)
JOJ
Kde sledovať v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

V dueli s Lotyšskom si mohli slovenskí hokejisti zaistiť postup do štvrťfinále šampionátu, no po remíze 2:2 v riadnom hracom čase aj predĺžení podľahli Lotyšom v nájazdoch.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Slovensko - Lotyšsko na MS v hokeji 2024 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2023/2024
19.05.2024 o 20:20
Slovensko
2:3
(0:1, 0:0, 2:1, 0:0, 0:1)
66' minúta
Ukončený
Lotyšsko
Prehľad
Góly a asistencie: 43. Pospíšil (Regenda), 59. Cehlárik (Slafkovský, Hrivík) – 19. Freibergs (Indrašis, Ri. Bukarts), 59. Cibuļskis (Indrašis), rozh. náj. Ločmelis.
Prenos
Spečatenie postupu do štvrťfinále sa nekoná. Bude to otvorené do posledného utorkového zápasu so Švédskom. Sme naďalej na postupovej štvrtej priečke s 12 bodmi. Lotyši majú 9 a ich poslednou previerkou bude hviezdna USA. Budeme dúfať, že postúpime do play-off a nevyskytne sa nič neočakávané. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia.
Koniec zápasu.
65:00
goalV samostatných nájazdoch zvíťazil tím Lotyšsko. Rozhodujúci nájazd premenil DANS LOČMELIS.
Samostatné nájazdy sa začnú o 22:54.
Predĺženie bolo o viacerých vylúčeniach. V ostravskej aréne sa stále všetci sťažujú na teplo, no Hlavajovi bolo extrémne horúco pri presilovkách súpera. To sa nám podarilo ustáť. Veríme, že lotéria nám prinesie šťastie.
65:00
Predĺženie sa skončilo.
64:10
Slovensko hrá so štyrmi hráčmi. Lotyšsko hrá v plnom počte.
63:57
importantRoberts Bukarts sa vytočil pred Samuelom Hlavajom! Ten nás drží!
63:33
importantLotyšsko oddychový čas!
63:33
importantToto sú veľmi nepríjemné chvíle pre Slovákov!
63:33
Vylúčenie v tíme Slovensko:
Peter Cehlárik – 2 min., podrazenie.
62:08
Marek Hrivík – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

Predĺženie sa začne o 22:40.
Vytúžený rozdielový gól sa podarilo streliť Petrovi Cehlárikovi. Avšak Lotyši veľmi rýchlo schladili našich hokejistov. Cibulskis o dvadsaťštyri sekúnd potešil svoju striedačku a posunul duel do predĺženia.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:59
importantHlavaj chytil obrovskú šancu Dzierkalsa! Poriadne teraz odľahlo každému Slovákovi! Nepríjemnosť pred predĺžením! Koch fauloval!
58:40
goalLotyšsko dalo gól! Neuveriteľné, čo teraz vyšlo Lotyšom. Už bez brankára Gudlevskisa vypálil delovku od modrej čiary OSKARS CIBULSKIS. Puk zapadol za Hlavaja od ľavej žŕdky. Asistencia: Miks Indrašis.
58:16
goalSlovensko dalo gól! Neskutočný záver, je to tam! Slafkovský toľko miešal puk, až si počkal na PETRA CEHLÁRIKA, ktorý udrel spred Gudlevskisa. Fantázia, vedieme 2:1. Asistencie: Juraj Slafkovský a Marek Hrivík.
58:03
importantCehlárikova strela narobila komplikácie Lotyšom! Gudlevskis to chytal, ale Slafkovský nestihol doraziť za jeho chrbát!
58:00
Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.
56:59
Zakázané uvoľnenie Lotyšska. Slováci vysielajú do hry druhý útok, ktorý vedie Lukáš Cingel.
55:46
Šimon Nemec vypálil tvrdý príklep, ktorý bol privysoký. V pred bránkovom priestore nemohol puk sledovať Hudáček, keďže tam zohrával osobný súboj s obrancom.
55:13
importantPuk padol na hornú sieťku našej bránky! Všetci po ňom išli hokejkami! Pospíšil zasiahol do tváre Tralmaksa! Môže byť rád, že mu to prešlo cez arbitrov!
54:39
Slafkovskému nie a nie to padnúť. Teraz dokonca nedokázal trafiť priestor bránky Kristersa Gudlevskisa.
importantReklamná prestávka.
54:09
Lotyšsko postupne prichádzalo do tlaku. Bola by hrôza, keby sme inkasovali v záverečných piatich minútach. Hlavaj pri prvej príležitosti neváhal zakryť puk.
51:57
Juraj Slafkovský ohrozil Gudlevskisa. Odrazený puk si našiel. Lotyši v poslednej chvíli zablokovali Hrivíkovu hokejku.
50:30
Cingel profitoval zo svojho pohybu. Neúnavne napádal Lotyšov, čo sa vyplatilo. Hudáček zopakoval otočku v kruhu, len zakončenie nebolo razantné.
49:31
Dans Ločmelis využil príležitosť na strelecký pokus. Samuel Hlavaj nemal žiadne problémy so zákrokom. Buly po jeho pravej ruke.
48:33
importantDaugavinš sa presunul medzi spoluhráčov! Vyzerá, že bude v poriadku, len potrebuje nejaký čas na strávenie ataku od spoluhráča!
48:33
importantStret lotyšských hokejistov! Pod vlastnou striedačkou ostal otrasený Kaspars Daugavinš! Zostrelil ho Freibergs, ktorý prichádzal na lavičku!
47:15
Koch zavaril defenzíve. Lotyši chvíľku narábali s pukom. Kelemen im však svojim návratom ďalšie tieto úmysly zmaril.
46:16
importantDaugavinš zamieril do hornej konštrukcie Hlavajovej bránky! Fúú!
45:46
Libor Hudáček si sám dokázal poradiť. V pravom kruhu sa otočil a nebezpečne zakončil. Gudlevskis odpovedal zákrokom.
44:53
Slafkovský získal puk, no popálil sa pri kľučke na modrej čiare. Lukáš Cingel naskočil, ale nemal s kým hrať. Škoda.
43:49
importantNeskutočná skrumáž! Hlavaj ležal v bránkovisku a pred ním množstvo hráčov! Veľmi náročná situácia! Ani jeden z Lotyšov sa najlepšie nezorientoval!
43:17
Zakázané uvoľnenie. Lotyši prídu pred Samuela Hlavaja. Pozitívne však je, že už to nie je doháňanie manka.
42:06
goalSlovensko dalo gól! Konečne je prelomená smola v tomto zápase. Už Hudáček naznačoval, žeby mohol zvýrazniť svoje štatistiky, ale podarilo sa to MARTINOVI POSPÍŠILOVI. Pekne vykúpal Gudlevskisa bekhendovým blafákom. Asistencia: Pavol Regenda.
41:13
Hudáček cielene vystrelil z uhla priamo na Gudlevskisa. Nechýbalo veľa a lotyšský gólman by si to poslal za bránkovú čiaru.
40:31
Samuel Hlavaj bol pár sekúnd bez hokejky. Čelil jednej strele a následne mu ju rýchlo prihral do bránkoviska Fehérváry.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina sa začne o 22:02.
Druhé dejstvo nebolo len o našich hráčoch. Lotyšsko sa zmenilo oproti prvej časti, no svoje šance našťastie nepremenilo, preto sme stále v hre.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:00
Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
38:45
Batna vyvíjal snahu cloniť Hlavajovi. Ten však videl na tvrdú strelu Cibulskisa a prerušil hru. O chvíľu končí druhá tretina, ktorá je veľmi zlá. Prestávka padne vhod.
37:36
Lotyši idú na maximum a darilo sa im aj kvôli našim nepresnostiam v obrane. Egle bol dôrazný, na gól pomýšľal i Tralmaks, no Hlavaj pohotovo schoval puk do lapačky.
36:57
Slovensko a Lotyšsko hrajú s piatimi hráčmi.
36:29
Slovensko hrá s piatimi hráčmi.
35:39
Cingel sa vydal na ofenzívny výpad, ale bez podpory spoluhráčov. Treba ho pochváliť za túto prácu, nejaké sekundy naťahal v náš prospech.
34:51
Poriadna bomba ohrozila Samuela Hlavaja. Ocitol sa v náročnom, ale úspešnom zákroku. Lotyši sú však v tlaku.
34:29
Marko Daňo – 2 min., sekanie.
33:49
Mário Grman – 2 min., nešportové správanie.

Felikss Gavars – 2 min., nešportové správanie.
33:49
Mário Grman absolvoval ostrý súboj s Gavarsom, ktorý skončil na ľadovej ploche. Dvojica zamieri na trestnú lavicu.
32:35
Opäť to vyzeralo nedobre. Nemec riskoval pri rozohrávke, Ivan hokejkou aj korčuľami krotil skákajúci puk.
31:17
Pospíšil sa nedostal von z našej tretiny. Hlavaj zlikvidoval nepríjemnú strelu zľava. Pred bránkou sa dohrával Koch s Daugavinšom. Vhadzovanie po pravej ruke Hlavaja.
30:00
Súboj začal svoju druhú polovicu riadnej hracej doby. Je to veľký boj s lotyšským brankárom Gudlevskisom. Jeho tím kontroluje tesné vedenie.
29:49
Cehlárik prehadzoval puk Hrivíkovi do pravého rohu. Slafkovský prudko nahrával na čiaru Ivanovi. Zaznamenali sme však návrat, ale Cehlárik zblízka nechal vyniknúť Gudlevskisa.
28:06
Tretí útok je jednoznačne najlepší. Regenda získal takmer stratený puk, Pospíšil taktiež prispel svojou troškou, len škoda, že konečné slovo nepatrilo Kelemenovi.
26:34
importantŠimon Nemec s veľkou chybou na útočnej modrej! Indrašis sa však nestihol naplno rozbehnúť a obranca New Jersey ho dobehol v hodine dvanástej!
25:53
Ivan pozbieral puk od Nemca. Otvoril sa mu priestor v ľavom kruhu, do ktorého rýchlo vošiel, ale príklep bol veľmi nepresný.
24:43
importantCehlárik nezvládol nadvihnúť puk ponad betón Gudlevskisa! Lotyšský brankár sa blysol vynikajúcim zásahom!
24:12
Cingelov stret s protihráčom pri jeho bránke sa dal vnímať ako nedovolený. Našťastie sa v hre pokračuje, no do šance sa naši nedostali.
23:04
importantSkvelá súhra medzi Sukeľom a Daňom, ktorý si zobral na starosť strelu švihom! Gudlevskis vyrazil puk pravým betónom!
22:42
Sympatická akcia nášho mužstva. Grman operoval v gólovej pozícii, avšak ešte to šperkoval zbytočnou zadovkou na nikoho. Koch predsa mieril presne od modrej čiary, Gudlevskis drží Lotyšov.
22:15
Marek Hrivík nešiel úplne do pred bránkového priestoru. Presne vystrelil zápästím spred ľavého kruhu, ale len priamo do stredu bránky na Gudlevskisa.
21:39
Gudlevskis si pripísal úspešný zákrok. Likvidoval pokus Cingela a svoj úspech zopakoval pri strele Hudáčka z pravého uhla.
21:05
Čerešňák pomohol Fehérvárymu, ktorý sa musel otáčať za vysokým pukom. Vzápätí ale vyprodukoval hrúbku, z ktorej rezonoval lotyšský tlak. Hlavaj skočil po puku.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina sa začne o 21:12.
Krutá prvá tretina. Slováci sa prezentovali viacnásobným tlakom, ktorý vyšiel nazmar. K tomu nevyužité tri presilovky a trest bol na svete. Lotyši výraznejšie zapli. Hlavaj už v tomto zápase nevybojuje čisté konto.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:00
Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
18:39
goalLotyšsko dalo gól! Veľká snaha nepriniesla želané ovocie pre slovenský tím. Ako prvý sa teší protivník z Pobaltia. Koch s Grmanom sa nechali prehrať. RALFS FREIBERGS zblízka dorazil Hlavajom vyrazený puk. Asistencie: Miks Indrašis a Rihards Bukarts.
18:17
Lotyšsko hrá s piatimi hráčmi.
17:51
Pospíšilovi teraz vadila v práci s pukom ležiaca hokejka na ľade. Slovenský tlak má však svoje pokračovanie. Slafkovský opäť robil maximum pre úspech, no ostal sklamaný.
16:53
Regenda zúžil hru. Z ľavej žŕdky preniesol puk na opačnú, od ktorej však zakončenie neprišlo.
16:17
Oskars Batna – 2 min., nedovolené bránenie.
15:20
15:06
V druhej presilovke prišiel potrebný tlak, ktorí vytvorili elitní hráči. Lotyši sa však dokázali oslobodiť a aj druhé oslabenie prežijú bez ujmy.
14:17
Nemec poslal prihrávku Hudáčkovi. Gudlevskis čelil Hrivíkovi s Cehlárikom a do tretice sa zapojil Slafkovský. Stále mu to nechce padnúť.
13:20
Mārtiņš Dzierkals – 2 min., sekanie.
12:32
Šimon Nemec opustil svoje miesto na modrej čiare. Rozhodol sa podporiť útočníkov, ale z rohu to nabil presne na Daugavinša. Lotyšský kapitán zvládol presun k našej bránke, ale vďaka návratu Čerešňáka to dopadlo dobre.
11:46
Podarilo sa otočiť hru do útočného pásma. Slafkovský však aj po tejto strele nemal dôvod dvihnúť ruky nad hlavu a nevymazal nulu v počte strelených gólov na šampionáte. Gudlevskis je víťaz.
11:00
Vznikalo nebezpečenstvo pri útočnej aktivite Indrašisa. Tomu vyšli dve koncovky spoza Mária Grmana. Hlavaj mal plné ruky práce, no nekapituloval.
09:34
Útočník Liptákov Egle nenašiel recept na brankára Hlavaja. Naša jednotka mu vystihla smer zakončenia. S prispením vyrážačky sa puk zatrepotal na ochrannej sieti.
09:02
Cingel s Tatarom podporili Hudáčka, keď dostal dlhšiu prihrávku a navyše nemal potrebnú rýchlosť. Brankár Gudlevskis drží slovenskú strelu.
07:48
Samuel Hlavaj zachytil puk na hrudi, ktorý neudržal. Slušným pokusom spoza ľavého kruhu ho ohrozil obranca Jaks.
06:56
06:36
Vyhodený puk cez celé klzisko. Hlavaj za bránkou pristavil obrancovi Čerešňákovi. Opora Pardubíc rýchlo páli na opačnú stranu.
05:03
Okamžite tvrdá strela smerovala na lotyšskú svätyňu. Gudlevskis je od prvej sekundy ako na strelnici. Avšak Slafkovský si ani teraz neotvoril strelecký účet na turnaji.
04:56
Rihards Bukarts – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.
04:39
S vysokým pukom sa nedokázali popasovať pred lotyšskou bránkou Cehlárik ani Marek Hrivík.
04:11
Rihards Bukarts buchol Hlavaja po lapačke, pod ktorou mal puk. Tatar prišiel upozorniť protihráča krosčekom do boku. Lotyš odchádzal s ironickým úsmevom.
03:10
Skvelou rýchlosťou sa uviedol Miloš Kelemen. Prišiel do tretiny ako víchor a pálil švihom medzi nohy lotyšského brankára. Neprekonal ho.
02:33
Matúš Sukeľ vytiahol náš tím smerom do útoku. Marko Daňo sa nenachádzal práve v najlepšej pozícii, ale jeho spoluhráč mu doprial možnosť zakončiť. Nevyšlo to.
01:22
Nádherný úvodný zákrok Samuela Hlavaja. Výborne mu vystrelila lapačka pri zakončení Rihardsa Bukartsa. Lotyši získali vhadzovanie v pásme.
01:05
Slováci búšia do Lotyšov neuveriteľným spôsobom. Gudlevskis musí byť spotený už po minúte diania. Tentoraz schoval pokus Hrivíka.
00:36
Libor Hudáček je pri veľkej chuti v každom stretnutí. Cingel vystrelil po jeho práci z medzikružia, ďalšiu koncovku z otočky si pripísal kapitán Tatar. Gudlevskis pozorný.
00:22
Nátlakovo začala slovenská tretia formácia, ktorá stále začína zápasy. Miloš Kelemen sa tlačil dvakrát do šance. Gudlevskis drží puk a ešte sme boli svedkami šarvátky.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Slovensko: Hlavaj (Škorvánek) – Čerešňák (A), Fehérváry, Nemec, Ivan, Grman, P. Koch, Golian, Gajdoš – Slafkovský, Hrivík (A), Cehlárik – Hudáček, Cingel, Tatar (C) – Kelemen, Pospíšil, Regenda – Daňo, Sukeľ, Kudrna.

Tréner: Craig Ramsay.

Lotyšsko: Gudlevskis (Merzļikins) – Čukste, Jaks, Cibuļskis, Freibergs, Komuls, Mamčics, Zile – Daugavinš, Abols (A), Krastenbergs – Ro. Bukarts (C), Batna, Dzierkals – Indrašis, Ločmelis, Ri. Bukarts – Tralmaks, Egle, Gavars – Lavinš.

Tréner: Harijs Vitolinš.
Vážení hokejoví fanúšikovia. Vítam vás pri sledovaní 6. zápasu skupiny B na MS 2024 v Česku medzi Slovenskom a Lotyšskom.

Slovensko

Jeden krok smerom k štvrťfinále sa urobil v sobotu večer, definitívny môže prísť o 24 hodín. Proti Francúzom veľmi pomohol gól Pavla Regendu štyri sekundy pred koncom prvej tretiny. Po prestávke sa mužstvo rozbehlo a skórovalo trikrát. Nakoniec sa zrodila výhra 4:2.

Lotyšsko

Lotyši sa rozsypali ako domček z kariet v zápase so Švédskom. Zaslúžia si pochvalu za vymazanie dvojgólovej straty z 0:2 na 2:2, no potom sa začali diať nepochopiteľné veci. Tím hral päťminútovú presilovku pri vylúčení Dahlina, ktorú totálne premrhal, a tak sa Švédi blysli tromi gólmi za 26 sekúnd, čím prekonali rekord Kanady z MS 1986, keď javorové listy napálili rovnaký počet gólov do siete Poľska za 36 sekúnd.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:20.

Tabuľka: Skupina B

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body
Domov»MS v hokeji 2024»MS v hokeji 2024: Slováci si postup nezaistili, proti Lotyšom prehrali po nájazdoch