Bero prihrával na gól Bochumu, Bayern zvládol šláger proti Lipsku

Hráči Mönchengladbachu sa tešia po strelenom góle do siete Bochumu.
Hráči Mönchengladbachu sa tešia po strelenom góle do siete Bochumu. (Autor: TASR/DPA via AP)
TASR|24. feb 2024 o 17:54 (aktualizované 24. feb 2024 o 20:34)

Slovenský reprezentant odohral celý zápas.

BERLÍN. Futbalisti Bochumu prehrali v sobotňajšom zápase 23. kola nemeckej Bundesligy na pôde Borussie Mönchengladbach 2:5.

Za hostí odohral celý zápas Slovák Matúš Bero, ktorý asistoval v 88. minúte pri góle Kevena Schlotterbecka na 2:4.

Ich tím je v tabuľke na trinástom mieste, o dve pozície a skóre za svojím sobotňajším súperom.

Zápas v Mönchengladbachu sa začal o desať minút neskôr. Početné davy fanúšikov vytvorili v meste rozsiahle kolóny, v dôsledku ktorých požiadala o posunutie úvodného výkopu miestna polícia.

Ďalšie tri bundesligové duely sa skončili nerozhodne. Dvanásty Union Berlín remizoval 2:2 s nováčikom z Heidenheimu, ktorému patrí deviate miesto.

Stuttgart si odniesol zo zápasu s Kolínom jeden bod za remízu 1:1 a v neúplnej tabuľke sa tak nepriblížil k druhému Bayernu Mníchov.

Hostia ukoristili cenný výsledok v boji o udržanie. Rovnakým výsledkom sa skončil duel medzi siedmymi Brémami a nováčikom z Darmstadtu, ktorému patrí posledné miesto.

Futbalisti Bayernu Mníchov vyhrali v sobotňajšom šlágri 23. kola nemeckej Bundesligy nad Lipskom 2:1. Oba góly domácich strelil anglický kanonier Harry Kane.

Úradujúci majstri tak majú na druhom mieste tabuľky osembodovú stratu na lídra Bayer Leverkusen.

S prehľadom najlepší strelec prebiehajúcej ligovej sezóny Kane poslal svoj tím do vedenia už v 56. minúte.

To udržali úradujúci majstri len necelú štvrťhodinu do gólu Benjamina Šeška. Historicky najúspešnejší strelec anglickej reprezentácie sa však znova presadil v nadstavenom čase.

Vedúci "farmaceuti" sú stále nezdolaní ako jediný tím z popredných piatich líg v prebiehajúcom ročníku.

V piatok potvrdili svoju formu proti Mainzu, s ktorým si poradili 2:1. Lipsko je piate so stratou bodu na Dortmund, ktorý absolvoval o duel menej.

Bundesliga - 23. kolo:

1. FC Union Berlín - 1. FC Heidenheim 2:2 (2:1)

Góly: 44. Gosens, 45.+2. Aaronson - 4. Dovedan, 71. Beste

Borussia Mönchengladbach - VfL Bochum 5:2 (2:0)

Góly: 29. Gamboa (vlastný), 35. Weigl (z 11 m), 72. Reitz, 78. Siebatcheu, 90.+6. Honorat - 75. Hofmann, 88. Schlotterbeck

Tabuľka Bundesligy

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Bero prihrával na gól Bochumu, Bayern zvládol šláger proti Lipsku