Erik Černák.
Erik Černák. (Autor: X / Tampa Bay Lightning)
Oh my Hockey|28. mar 2024 o 06:48

Tampa Bay bodovala v ôsmom stretnutí v rade.

NEW YORK. Tampa Bay Lightning zaznamenali v noci na štvrtok dôležitú výhru. Zdolali Boston 3:1.

Štyri bodyčeky si pri tomto víťazstve pripísal Erik Černák. Stal sa štvrtým hráčom v histórii Tampy Bay, ktorý rozdal 1000 bodyčekov. Upozornil na to klub na sociálnych sieťach.

Pred Černákom sa na štvorciferný počet dostali aktuálny líder Steven Stamkos (1161 bodyčekov), Victor Hedman (1118) a Ondřej Palát (1082). Keďže však na to spomenutí potrebovali omnoho viac zápasov, dá sa čakať, že sa košický rodák stane čoskoro lídrom klubovej histórie v tejto štatistike.

Odohral výborný zápas. Mohol mať asistenciu, no gól Stevena Stamkosa v tretej tretine rozhodcovia neuznali pre ofsajd.

Bolts začali cestu za víťazstvom v 11. minúte po góle Chaffeea. V prvom dejstve vyrovnal Heinen. V čase 26:50 strelil víťazný gól Point a v závere pridal poistku do prázdnej bránky Kučerov.

"Blesky" bodovali v ôsmom zápase v rade, v marci pozbierali 85 percent možných bodov.

+14

Ottawa Senators predviedli gólovú erupciu na ľade Buffala. Už po prvej tretine viedli 5:0, prvé štyri góly strelili v priebehu deviatich minút.

Pri ich výhre 6:2 skórovali Zub, Katchouk, Batherson, Chychrun, Tkachuk a Pinto. Z Buffala im odpovedali len Peterka a Clifton.

NHL - základná časť - 28. marec:

Buffalo - Ottawa 2:6 (0:5, 2:0, 0:1)

Góly: 23. Peterka (Tuch, Bryson), 34. Clifton (Bryson) – 3. Zub (Kastelic, Sanderson), 5. Katchouk (Kelly, Kastelic), 7. Batherson (B. Tkachuk, Pinto), 9. Chychrun (Pinto), 20. B. Tkachuk (Chabot, Pinto), 57. Pinto (Batherson, Chychrun)

Brankári: Luukkonen 5/9, Levi 31/32 - Korpisalo 34/36

Tampa Bay - Boston 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 11. Chaffee (Paul, Eyssimont), 27. Point (Lilleberg, Perbix), 60. Kučerov (Hedman, Vasilevskij) – 18. Heinen (Zacha)

Brankári: Ullmark 28/30 - Vasilevskij 23/24

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 20 minút a 24 sekúnd, zaznamenal štyri bodyčeky a dva bloky/