16.03.2020, Branislav Sarňák

II. liga – Petržalka a Šamorín si zmerali sily na herných konzolách, Ďurek: Išlo o zábavu

16.03.2020, Branislav Sarňák
BRATISLAVA (SFZ) – Na ihrisko vybehnúť síce nemohli, ale spôsob, ako si zmerať sily, našli. Reč je o druholigistoch FC Petržalka a FC ŠTK 1914 Šamorín, ktorých zápas mal byť na programe počas uplynulého víkendu v rámci 19. kola druhej najvyššej súťaže. Keďže aj futbal má počas týchto dní kvôli šíreniu koronavírusu stopku, tak hráči z týchto tímov našli spôsob, ako proti sebe nastúpiť, síce o ligové body nebojovali.
image
Hráči počas obdobia bez futbalu si zmerali sily cez internet na hernej konzole.
Autor: archív hráčov
Zdroj: Facebook FC ŠTK Šamorín

Miesto súbojov na ihrisku si to tieto dva kluby rozdali na herných konzolách cez internet. Za FC Petržalka hral Samuel Ďurek a za ŠTK Draško Matej Marič-Bjekič. Výkop duel na herných konzolách bol v čase, kedy sa reálne malo začať ligové stretnutie, čiže v nedeľu o 10.30 h. Stretnutie medzi Ďurekom a Maričom-Bjekičom sa napokon skončilo remízou 3:3. V druhom meraní síl hájil šamorínske farby Martin Rymarenko. Ten Ďurekovi podľahol 1:3. „V prvom rade išlo o zábavu. S Marič-Bjekičom sa poznám osobne, keďže som pol roka hrával za Šamorín. Užili sme si to, bolo to spestrenie vynúteného voľna, ktoré momentálne máme,“ povedal pre futbalnet.sk Samuel Ďurek, ktorý si občas aj vo voľnom čase rád zahrá futbal na hernej konzole. „Keď som v Bratislave, tak si niekedy zahráme aj so spoluhráčom Freďom Valachom, lepšie povedané, ťukneme si. Ale nevenujeme sa tomu aktívne,“ vravel petržalský obranca. Ako sa dostal Ďurek k nedeľnému meraniu síl cez internet? „Manažér Dominik Tóth prišiel po jednom z minulotýždňových tréningov do šatne a opýtal sa, kto by si šiel zahrať. Prihlásil som sa, že nemám s tým problém,“ uviedol Ďurek.

image
Autor: SFZ

Na záver sme sa 22-ročného futbalistu opýtali, ako trávi čas počas vynúteného voľna kvôli šíreniu koronavírusu, keďže futbal má momentálne stopku. „Je to pre nás náročné, lebo všetci sme zvyknutí na tréningový proces. Takto máme individuálne plány. Toto obdobie nie je príjemné, ale neostáva nám nič iné, ako ho prečkať. Zdravie je prvoradé a dúfam, že čo najskôr, keď to bude možné, bude pokračovať súťaž a všetko sa vráti do starých koľají,“ zakončil na záver Ďurek.

image
Samuel Ďurek z FC Petržalka v nedeľu zaznamenal remízu a výhru.
Autor: archív hráčov
Zdroj: Facebook FC ŠTK Šamorín

Iniciatíva na tento zápas vznikla v šamorínskom klube. „Kontaktoval ma náš PR manažér Jakub Mihálik, ktorý to celé zorganizoval. Napísali sme si so Samom Ďurekom a dohodli sa, že takouto formou by sa uskutočnil náš zápas. Dohodli sme sme sa na nedeľu, v prvom zápase som remizoval 3:3 a v druhom už vyhral Samo 3:1, ale nad Martinom Rymarenkom. Išlo však najmä o zábavu,“ priblížil akciu pre futbalnet.sk Draško Matej Marič-Bjekič, ktorý nám prezradil, ako prežíval takéto meranie síl: „Bolo to celkom pokojné. Samozrejme, človeka nahnevá, keď dostane gól, ale hrali sme v rámci fair-play.“

image
Hráči počas obdobia bez futbalu si zmerali sily cez internet na hernej konzole.
Autor: archív hráčov
Zdroj: Facebook FC ŠTK Šamorín

Aj hráč Šamorína nám priblížil, ako trávi aktuálne vynútenú pauzu od futbalu. „Dostali sme individuálne plány. Niektoré cvičenia vieme urobiť doma, napríklad cviky na ľahkú silu. Zároveň, keď sa človek vyhýba väčším skupinám ľudí, tak si môžeme zabehať, aby sme aspoň nejakým spôsobom udržali kondíciu. Je to veľké obmedzenie, ale netreba nič riskovať, zdravie máme len jedno a treba dodržiavať to, čo je nariadené. Musíme sa s tým vyrovnať a zmieriť,“ vravel „Piksi“, ako Mariča-Bjekiča prezývajú.

image
Hráči počas obdobia bez futbalu si zmerali sily cez internet na hernej konzole.
Autor: archív hráčov
Zdroj: Facebook FC ŠTK Šamorín
Prečítané: 248x