Veľká Británia na MS v hokeji 2024
Veľká Británia

MS v hokeji 2024: Švajčiari potvrdili rolu favorita a zdolali Veľkú Britániu

Fotogaléria (12)
Švajčiarsko - Veľká Británia: ONLINE prenos zo zápasu skupiny A na MS v hokeji 2024 v Česku. (Autor: Sportnet)
Sportnet|15. máj 2024 o 17:20

Sledovali ste s nami online prenos zo zápasu skupiny A na MS v hokeji 2024: Švajčiarsko - Veľká Británia.

PRAHA. Švajčiarsko a Veľká Británia dnes hrali o 20.20 h ďalší zápas na MS v hokeji 2024.

Zápas skupiny A sa hral v O2 Arena v Prahe.

Joj Šport
Kde sledovať v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.
Fotogaléria zo zápasu Švajčiarsko - Veľká Británia na MS v hokeji 2024 (skupina A)

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Švajčiarsko - Veľká Británia na MS v hokeji 2024 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2023/2024
15.05.2024 o 20:20
Švajčiarsko
3:0
(2:0, 1:0, 0:0)
60' minúta
Ukončený
Prehľad
Góly a asistencie: 4. Hischier (Josi, Fiala), 14. Kukan (Siegenthaler), 39. Niederreiter (Fiala, Josi). Rozhodca: Anson (LAT), Heikkinen (FIN) – Heffner (GER), Lundgren (SWE).
Prenos
Švajčiarsko dnes bez väčších problémov poráža tím Veľkej Británie. Sledovali sme dnes dobrý a zaujímavý zápas. Ja sa lúčim a prajem ešte pekný večer.
Koniec zápasu.
59:00
Začala posledná minúta tretej tretiny a aj celého zápasu.
58:36
Josiho bomba vystrašila Whistleho. Napokon puk dokázal vyraziť.
58:06
Vylúčenie v tíme Veľká Británia:
Ben O'Connor – 2 min., hákovanie.
57:42
Kirk zakončil z pravého kruhu. Opäť však netrafil bránu.
56:38
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko:
Andrea Glauser – 2 min., nedovolené bránenie.
56:27
Philips nahodil puk na bránu. Schmid nevedel kde je puk. Následne zakomnčil Kirk, ale netrafil bránu.
55:01
Následuje reklamný brejk.
54:56
Roman Josi zakončil z pravého kruhu. Jeho bombu schoval Whistle v lapačke a prerušil hru.
53:54
Veľká Británia je v plnom počte.
53:27
Andrighetto pálil z pravej strany. Opäť výborne zasiahol Whistle.
52:19
importantAndrighetto poslal strieľanú prihrávku pred bránu, ktorú tečoval Jäger. Whistle zastavil puk na bránkovej čiare!
51:54
Ben O'Connor – 2 min., sekanie.
51:05
Švajčiarsko je v plnom počte.
50:11
Briti sú v útočnom pásme, ale stále sa hrá len pri mantineli.
49:55
Briti nehrajú presilovku vôbec dobre. Švajčiari sa bránia bez väčších problémov.
49:05
Dean Kukan – 2 min., podrazenie.
49:05
48:22
Tento krát sa píska icing Švajčiarov.
47:44
Aktuálny pomer streleckých pokusov 26:12.
46:03
Briti si nerozumeli v rozohrávke. Píska sa icing.
45:37
Kirk pálil z pravého kruhu. Schmid chytil puk lapačkou a prerušil hru.
44:15
Siegenthaler nahadzoval puk na bránu. Fiala puk tečoval, ale Whistle ho betónom vyrazil.
42:36
Kirk poslal puk pred bránu, kde bol voľný Perlini. Britský útočník však nedokázal zakončiť.
41:23
Josi hľadal prihrávkou Hischiera. Ten si puk spracoval a okamžite chcel zakončiť. Netrafil však bránu.
40:15
Kirk pálil z osi ihriska. Schmid chytá puk lapačkou a prerušuje hru.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine sme videli len jeden gól a dali ho hráči Švajčiarska. Stav je teda po druhej tretine 3:0. Druhá tretina však bola vyrovnanejšia ako tá prvá.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:00
Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
38:36
goalŠvajčiarsko dalo gól! Švajčiari využívajú presilovú hru a dávajú tak tretí ukľudňujúci gól. Fiala našiel prihrávkou pred bránou NINA NIEDERREITERA, ktorý puk doslova dotačil do brány. Asistencie Kevin Fiala, Roman Josi.
38:03
Robert Dowd – 2 min., držanie.
37:57
Moseyova bomba od modrej čiary narobila Schmidovi problémy. Kirk bol pripravený dorážať. Švajčiarsky brankár však dorážku nedopustil.
36:33
Hischier našiel prihrávkou Loeffela, ktorý zakončil príklepom. Jeho pokus minul bránu.
35:22
Simion pálil z pravého kruhu. Whistle vyrazil. Švajčiari zostávajú v útočnom pásme.
34:32
34:23
Kurashev našiel prihrávkou Junga, ktorý z prvej vypálil. Jeho strelu Whistle vyrazil betónom.
33:14
32:04
Perlin pálil z tesnej blízkosti, ale netrafil bránu. To bola veľká šanca Veľkej Británie.
31:43
Josi získal puk a okamžite ho posielal von z tretiny.
31:14
Sven Jung – 2 min., hákovanie.
30:22
29:53
Kirk dostal prihrávku na ľavom kruhu a z prvej zakončil. Jeho pokus nebol presný.
28:47
importantHerzog zaviezol puk do pásma. Prihrávkou našiel Sentelera, ktorý zakončením trafil tyč brány!
27:28
26:44
Andrighetto pálil z osi ihriska. Whistle zasahovať nemusel.
26:07
Kukan pálil od modrej čiary. Whistle vyrazil betónom.
25:28
Ben Lake – 2 min., sekanie.
25:20
Lake dostával prihrávku pred prázdnu bránu, ale v poslednej chvíli mu puk vypichol Batch.
24:31
Druhá tretina je trochu odlišná od tej prvej. Briti začínajú viac hrýzť a sú nepríjemní.
23:42
Hischier hľadal prihrávkou Fialu, ale ten si puk nedokázal spracovať. Helvéti zostávajú v útočnom pásme.
22:16
Ruopp dostal prihrávku na ľavej strane a prudko zakončil. Schmid mal čo robiť, aby jeho pokus vyrazil.
21:50
21:33
Glauserovu bombu od modrej čiary Whistle chytil a prerušil hru.
20:43
Briti majú k dispozícii presilovú hru, ale na ľade to vôbec nie je poznať.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Švajčiarsko vedie po prvej tretine 2:0. Sledujeme veľmi dobrý a rýchly hokej. Helvéti boli jasne lepší. Uvidíme čo nám ponúkne druhá tretina.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:50
Roman Josi – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
19:15
Nino Niederreiter pálil hneď po buly. Jeho bombu schoval Whistle v lapačke.
19:10
Sam Ruopp – 2 min., podrazenie.
19:01
Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
18:42
Briti si nerozumeli v prechode do útočnej tretiny a píska sa ofsajd.
17:43
Nico Hischier výborne zakončil švihom. Veľmi dobrý zákrok betónom vytiahol Whistle.
16:12
15:32
Josi získal puk a vyhadzuje ho cez všetky čiary.
14:53
Hráči Veľkej Británie sa sa nevedia usadiť v útočnom pásme. Švajčiari sa bránia bez problémov.
14:12
Roman Josi – 2 min., hákovanie.
13:36
goalŠvajčiarsko dalo gól! Druhý švajčiarský gól je na svete! DEAN KUKAN vypálil z pravého kruhu a Whistle spravil v bráne veľkú chybu a pustil puk za svoj chrbát. Asistencie Jonas Siegenthaler.
12:27
Opäť prvý švajčiarský útok. Josi našiel prihrávkou Fialu, ktorý z prvej zakončil. Jeho pokus letel mimo brány.
11:04
Simion sa dostal až pred Whistleho. Jeho zakončenie však minulo bránu. Pekný hokejový moment.
10:11
Lake sa snažil zakončiť, ale jeho pokus bol zblokovaný až na ochrannú sieť.
08:32
Prvý švajčiarský útok má veľký tlak. Briti sa bránia zubami nechtami. Hischierove zakončenie Whistle vyrazil betónom.
07:52
Josi pálil od modrej čiary. Glauser si nakorčuloval pred bránou a dorážal. Whistleho však prekonať nedokázal.
07:05
Niederreiter hľadal pred bránou Andrighetta. Ten jeho prihrávku však nedokázal zachytiť.
06:22
Liam Kirk sa dostal do zakončenia. Schmid nemal s jeho strelou problém. Puk chytil a prerušil hru. Následuje reklamný brejk.
05:12
Jung nahadzoval puk na bránu. Simion ho tečoval, ale skončil mimo brány. Švajčiari zostávajú v útočnej tretine.
04:53
Herzog sa dostal do zakončenia. Whistle strelu nevidel, ale napokon ju schoval niekde vo výstroji.
03:48
goalŠvajčiarsko dalo gól! Švajčiarský tlak končí prvým gólom zápasu. Roman Josi strieľal z veľkého uhla. Wihstle jeho pokus vyrazil ramenom, ale na dorážku NICA HISCHIERA už nemal nárok. Asistencie Roman Josi, Kevin Fiala.
03:42
Josi našiel pred bránou Thurkaufa, ktorý zakončil, ale strela mu absolútne nesadla.
02:45
Kurashev zakončoval z pravej strany. Whistle opäť veľmi dobre zasiahol. Švajčiari majú veľký tlak.
01:10
importantKevin Fiala to vzal na seba, ale brankára Whistleho prekonať nedokázal!
01:10
importantNino Niedererreiter sa dostal z obranu súpera a bol faulovaný! Švajčiari budú zahrávať trestné strielanie!
01:03
Glauser pálil od modrej čiary. Whistle vyráža vyrážačkou.
00:25
Kukan pálil od modrej čiary. Whistle jeho pokus chytil a prerušil hru.
00:01
Úvodné buly získali hráči Švajčiarska.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Švajčiarsko: Schmid (Genoni) – Josi (C), Glauser, Siegenthaler, Kukan, Marti, Loeffel, Jung – Fiala, Hischier (A), Bertschy – Niederreiter (A), Jäger, Andrighetto – Herzog, Senteler, Simion – Scherwey, Thürkauf, Kurashev – Ambühl.
Tréner: Patrick Fischer

Veľká Británia: Whistle (Bowns) – O'Connor, Phillips, Batch, Mosey, Tetlow, Halbert, Ruopp, Richardson (A) – Kirk (A), Perlini, Curran – Lake, Neilson, Dowd (C) – Norris, Lachowicz, Betteridge – Shudra, Davies, Duggan.
Tréner: Peter Russell

Rozhodca: Anson (LAT), Heikkinen (FIN) – Heffner (GER), Lundgren (SWE).
Švajčiarsko

Mužstvo Švajčiarska odohralo na šampionáte zatiaľ tri zápasy. V prvom zápase zdolali Nórsko 5:2. V druhom sa natrápili s Rakúskom, ale napokon ho zdolali gólom v poslednej minúte 6:5. V treťom zápase sa stretli Českom a dokázali ho zdolať 2:1 po samostatných nájazdoch. V dnešnom zápase sú Helvéti jasným favoritom.

Briti majú na svojom konte zatiaľ 0 bodov. V prvom zápase vzdorovali Kanade a odniesli si tesnú prehru s veľkým favoritom celým MS 2:4. V druhom zápase to už však proti favoritovi z Fínska nezvládli a prehrali vysoko 0:8. Dnes sa opäť neočakáva, že by mužstvo Veľkej Británie mohlo bodovať. Uvidíme.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:20.

Tabuľka: Skupina A

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body
Domov»MS v hokeji 2024»MS v hokeji 2024: Švajčiari potvrdili rolu favorita a zdolali Veľkú Britániu