0:0, 2:3, 2:3
Nemecko na MS v hokeji 2024
Nemecko

Miloš Kelemen v zápase Slovensko - Nemecko v skupine B na MS v hokeji 2024.
Miloš Kelemen v zápase Slovensko - Nemecko v skupine B na MS v hokeji 2024. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|10. máj 2024 o 17:58 (aktualizované 10. máj 2024 o 18:30)

Slovensko skúsilo v početnej nevýhode trénerský challenge, po ktorom však opäť inkasovali.

OSTRAVA. Slovenskí hokejisti prehrávajú vo svojom úvodnom vystúpení na MS v hokeji 2024 proti Nemecku 2:4.

Prvé dva góly inkasovali v oslabení a, žiaľ, určitý vplyv na to mal aj trénerský štáb Slovenska.

Slováci sa po vylúčeniach Matúša Sukeľa (2 min) a Petra Čerešňáka (2 min + 2 min) dostali do oslabenia 3 na 5.

To Nemcom vyšlo podľa predstáv, keď už po 32 sekundách skóroval Dominik Kahun a otvoril skóre.

Vzápätí sa však trénerský tím Slovenska rozhodol pre riskantný challenge, čím boli rozhodcovia nútení ešte raz preskúmať gólovú situáciu.

Dlho sa však nerozhodovali a ich rozhodnutie uznať gól zostalo v platnosti.

Výsledkom bol ďalší dvojminútový trest, ktorý podľa pravidiel dostáva tím po tom, čo neúspešne požiada o trénerský challenge.

Slovenskí reprezentanti tak hrali ďalšie oslabenie 3 na 5, keď si na trestnú lavicu sadol Peter Cehlárik.

Nemecko početnú výhodu o dvoch hráčov síce nevyužilo, ale udržalo sa v tlaku v pokračujúcej presilovke 5:4 a zvýšil na 2:0 Jonas Müller.

Slováci sa z nepríjemnej situácie dostali a dokázali vyrovnať, keď skórovali Marek Hrivík a Martin Fehérváry. Pol minúty pred druhou prestávkou sa však Nemecko opäť dostalo do vedenia 3:2.

Opačná situácia sa stala na druhej strane, keď Nemcom v tretej tretine challenge vyšiel a gól Slovenska na 3:4 nebol uznaný pre ofsajd.

Domov»MS v hokeji 2024»VIDEO: Slováci zvolili veľký risk, ktorý nevyšiel. Výsledkom boli dva inkasované góly v oslabení