Fínsko

MS v hokeji 2024: Česko rozhodlo o výhre nad Fínskom v samostatných nájazdoch

Česko - Fínsko: ONLINE prenos zo zápasu skupiny A na MS v hokeji 2024 v Česku.
Fotogaléria (6)
Česko - Fínsko: ONLINE prenos zo zápasu skupiny A na MS v hokeji 2024 v Česku. (Autor: Sportnet)
Sportnet|10. máj 2024 o 17:20

Sledovali ste s nami online prenos zo zápasu skupiny A na MS v hokeji 2024: Česko - Fínsko.

PRAHA. Domáce Česko a Fínsko dnes o 20.20 h hrali svoj prvý zápas na MS v hokeji 2024. Sledujte s nami ONLINE prenos Česko - Fínsko.

Zápas skupiny A sa hral v O2 Aréne v Prahe.

Fotogaléria zo zápasu Česko - Fínsko na MS v hokeji 2024 (skupina A)

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Česko - Fínsko na MS v hokeji 2024 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2023/2024
10.05.2024 o 20:20
Česko
1:0
(0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 1:0)
66' minúta
Ukončený
Fínsko
Prehľad
Góly a asistencie: rozh. náj. Červenka.
Prenos
Kapitán Roman Červenka premenil rozhodujúci samostatný nájazd a Česko tak nad Fínskom vyhráva pomerom 1:0 po nájazdoch.
Nakoniec tak aj vďaka svojej aktivite počas celého zápasu domáci tím získava bonusový druhý bod a v tabuľke A skupiny sa posúva na druhé miesto.
Koniec zápasu.
65:00
goalV samostatných nájazdoch zvíťazil tím Česko.
Autorom víťazného gólu je ROMAN ČERVENKA.
Samostatné nájazdy začínajú.
Obaja brankári si dokázali počas 65 minút udržať čisté konto a o osude zápasu tak budú musieť rozhodnúť samostatné nájazdy.
65:00
Predĺženie sa skončilo.
63:50
V nebezpečnej šanci bol aj David Kämpf, no zoči-voči Saterimu neuspel.
63:30
Lukáš Dostál predviedol zákrok proti nepríjemnej strele.
62:40
David Tomášek sa dokázal uvoľniť medzi kruhmi. Sateri ale pokryl aj tento puk.
61:50
Česi kombinujú v útočnej tretine, ale zatiaľ sa im nedarí nájsť príležitosť na strelu.
61:15
Tesne po Gudasovom návrate sa Fíni dostali do obrovskej šance, ktorú mal Lehtonen. Dostál sa však stihol presunúť a puk vyraziť.
61:04
Česko hrá v plnom počte.
60:40
Granlund vypálil z prvej, no bránu sa mu trafiť nepodarilo.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Česku sa nakoniec podarilo zvládnuť prvú časť oslabenia a z tohto zápasu budú mať minimálne bod. Stretnutie totiž mieri do predĺženia a Fíni v ňom budú ešte počas prvej minúty hrať presilovú hru.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:35
Fíni sa držia v útočnom pásme, ale zatiaľ čakajú na ideálny moment na strelu.
59:04
Vylúčenie v tíme Česko:
Radko Gudas – 2 min., držanie.
58:03
Dominik Kubalík sa pokúsil nájsť si priestor na strelu, ale nakoniec bol aj tak jeho pokus zrazený a Sateri ho chytil.
57:19
Jakub Krejčík – 2 min., zdržiavanie hry / zašľapovanie puku.

Vylúčenie v tíme Fínsko:
Veli-Matti Vittasmäki – 2 min., zdržiavanie hry / zašľapovanie puku.
56:30
David Kämpf dostal skvelú prihrávku pred bránu, no Sateri sa dokázal skvelo presunúť a vychytať ho.
53:50
Fínom sa podarilo nebezpečne zaútočiť, no výborným zákrokom sa predviedol aj Dostál.
53:15
V posledných minútach sa začína hrať celkom opatrne a ani jeden z tímov sa príliš nehrnie do útoku.
51:10
Kaše dobre tečoval nebezpečné nahodenie, ktoré však Sateri vyrazil a nikomu z domácich hráčov sa nepodarilo puk doraziť do brány.
50:57
Kempného delovka bola zrazená mimo brány.
50:43
Juha Jääskä vyslal strelu švihom z dobrej pozície. Dostál na puk však videl a predviedol istý zákrok.
50:10
Gudasove nahodenie bolo tečované a puk nakoniec len tesne preletel vedľa súperovej brány.
49:25
Daniel Voženílek sa dokázal prekľučkovať až do streleckej pozície, z ktorej ho ale Sateri vychytal.
47:25
Jesse Puljujärvi vyslal zaujímavú strelu, ktorá bola ale zrazená mimo brány.
46:55
Valtteri Puustinen sa pokúšal využiť moment, kedy Dostál na puk nevidel. Puk však nakoniec preletel vedľa brány.
45:35
Ondřej Kaše – 2 min., hrubosť.

Arttu Hyry – 2 min., hrubosť.
45:34
Pekka Jormakka vyslal z pravej strany tvrdú strelu príklepom, ktorú však Dostál chytil.
44:30
Beránek vyslal na bránu nepríjemnú strelu, ktorú však Sateri dokázal vyraziť.
43:20
Nepresná fínska rozohrávka končí zakázaným uvoľnením.
42:17
41:50
Česi vyhodili puk cez všetky čiary a tomuto oslabeniu sa tak pravdepodobne ubránia.
41:20
Granlund teraz svojou strelou opečiatkoval tyčku a puk sa odrazil mimo nebezpečného priestoru.
40:17
Radko Gudas – 2 min., podrazenie.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine sme opäť videli hernú prevahu Čechov, ktorú sa im aj v závere tretiny podarilo využiť. Gól Ondřeja Paláta však nakoniec neplatil a nakoniec tak aj do tretej tretiny budeme vstupovať za bezgólového stavu.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
38:18
Česko dalo gól!
Na tento český nátlak sa už Fínom nepodarilo nájsť odpoveď, keď si puk tesne za bránou prevzal ONDŘEJ PALÁT a strelou z veľkého uhla prekonal Sateriho.
Po trénerskej výzve fínskeho celku sa nakoniec rozhodlo, že gól kvôli bráneniu brankárovi platiť nebude. Stav tak ostáva 0:0.
36:15
David Tomášek trafil Sateriho do masky a puk sa chvíľu pohyboval v bránkovisku. Ani jednému z jeho spoluhráčov sa ale nepodarilo pretlačiť puk do brány.
34:20
David Kämpf sa snažil natlačiť puk do brány, ale nakoniec sa zasekol na betónoch Harriho Sateriho.
33:06
Arttu Hyry prešiel s viacerými spoluhráčmi do protiútoku a nakoniec aj vystrelil. Dostálovi sa ale podarilo puk vytesniť mimo bránu.
32:15
Už dlhšiu dobu sa hrá bez prerušenia a ani jeden z tímov sa nedostáva do žiadnej šance.
30:34
Z otočky teraz vypálil Voženílek. Puk sa ale nedostal do priestoru brány.
29:45
Fíni sa po dlhšom čase pokúsili dostať do útoku, ale nepodarilo sa im dostať do nejakej vážnejšej strely.
27:52
Hostia v plnom počte.
27:50
Po strele Špačka sa ešte ďalší hráči pokúšali puk dotlačiť do brány, ale Sateri naďalej ostáva neprekonaný.
27:01
Fíni opäť vyhodili puk cez všetky čiary.
26:22
Čechom sa zatiaľ nedarí usadiť v útočnom pásme a musia začať akciu od vlastnej brány.
25:52
Rasmus Rissanen podrazil jedného z Čechov a domáci tím si tak zahrá prvú presilovku.
24:10
Daniel Voženílek sa dostal do úniku a prepracoval sa až k brankárovi. Nakoniec ale Sateri jeho backhandové zakončenie vyrazil.
23:10
Strelecké šťastie skúšal aj Gudas, ale puk sa k Saterimu ani nedostal.
22:43
Iiro Pakarinen vyslal strelu taktiež od modrej čiary, no Dostálovi sa podarilo puk vytlačiť mimo brány.
21:45
Kempného nahodenie od modrej čiary bolo zablokované.
20:01
Začala sa druhá tretina.
V prvej tretine sme videli pomerne jasnú prevahu Česka, keďže domáci tím prestrieľal Fínov pomerom 10:1. Napriek tomu sme ale gól nevideli a pred ďalším priebehom je tak zápas úplne otvorený.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:50
Libor Hájek vypálil od modrej čiary, ale puk napokon preletel len nad bránou.
18:43
Česi sa dopustili zakázaného uvoľnenia a hra sa tak presunie pred Dostála.
18:20
Pekka Jormakka sa ocitol v postavení mimo hry a vhadzovať sa tak bude v strednom pásme.
16:23
Ruttova delovka od modrej čiary skončila len nad bránou.
15:55
Nahodenie Špačka od modrej čiary skončilo len na zatiaľ bezchybnom Saterim.
14:40
Do veľkej šance si to namieril Kaše. Jeho backhandové zakončenie však skončilo len na brankárovi.
13:25
V posledných minútach sa hrá v pomalšom tempe a aj Fíni sa snažia dostať dopredu.
11:50
Flek sa ocitol v ofsajde.
11:05
Česko momentálne tlačí na svojho súpera a od modrej sa pokúsil presadiť Kundrátek. Sateri však jeho pokus vyrazil.
10:12
Strela Krejčíka skončila v Sateriho lapačke.
09:56
Gudasove nahodenie vyrazil Sateri vedľa brány.
09:50
Fínom sa teraz nepodarila rozohrávka a je im pískané zakázané uvoľnenie. Vhadzovať sa tak bude pred Saterim.
08:35
Do koncovky sa teraz dostal aj Iiro Pakarinen, ale ani on nebol presný.
07:21
Lukáš Sedlák sa v strednom pásme zmocnil puku a nakoniec aj vystrelil. Priestor brány sa mu ale trafiť nepodarilo.
06:18
Mikael Granlund si chystal puk na strelu, ale na poslednú chvíľu mu ho jeden z českých hráčov vypichol.
05:10
Už pomerne dlhšie sa hrá bez prerušenia a pri puku sú momentálne Fíni.
04:01
Oliwer Kaski vypálil tvrdo od modrej čiary. Puk však preletel tesne vedľa brány a Dostál tak nemusel zasahovať.
03:02
Koncovka Ondřeja Paláta bola zblokovaná jedným z fínskych obrancov.
02:18
Špačkova strela bola stečovaná a preletela len vedľa brány.
01:10
Palát posielal puk pred bránu, ale napokon ho ani jeden z jeho spoluhráčov nespracoval.
00:25
Strela Ondřeja Kaše bola zblokovaná a puk skončil vedľa brány.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Česko: Dostál (Mrázek) – Gudas (A), Krejčík, Kempný, Rutta, Hájek, Kundrátek, Špaček – Červenka (C), Sedlák, Kaše – Palát (A), Tomášek, Kubalík – Voženílek, Kämpf, Stránský – Beránek, Kondelík, Flek.

Fínsko: Säteri (Larmi) – Määttä (A), Lehtonen (A), Rissanen, Kaski, Riikola, Saarijärvi, Vittasmäki, Mattila – Jääskä, Granlund (C), Puustinen – Innala, Kapanen, Puljujärvi – Puistola, Hyry, Jormakka – Mäenalanen, Björninen, Pakarinen.
Všetkým hokejovým fanúšikom prajem pekný večer a vítam Vás pri našom online prenose z majstrovstiev sveta. O večerný zápas skupiny A sa postará Česko a Fínsko.

Česko
Česko sa ako domáci tím bude pokúšať o úspešný vstup do šampionátu. Proti sebe však bude mať veľmi ťažkého súpera v podobe Fínska. Posledné zápasy v príprave pritom naším susedom nevyšli úplne podľa predstáv, keď na Českých hokejových hrách prehrali so Švajčiarskom, Švédskom a napokon aj Fínskom.

Fínsko
Fíni patria už tradične do okruhu favoritov na medailové umiestnenie a potvrdili to aj v samotnej príprave. Na už spomínanom turnaji dokázali zdolať Čechov, Švajčiarov a dokonca aj Švédov po nájazdoch. Posledné majstrovstvá pre nich ale skončili sklamaním, keď ich cestu turnajom už vo štvrťfinále ukončila Kanada.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:20.

Tabuľka: Skupina A

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body
Domov»MS v hokeji 2024»MS v hokeji 2024: Česko rozhodlo o výhre nad Fínskom v samostatných nájazdoch