Jeannie Riceová.
Jeannie Riceová. (Autor: Facebook / Jeannie Riceová)
Sportnet|26. apr 2024 o 23:59

Američanka má 75 rokov a maratóny behá pravidelne.

LONDÝN. Dokazuje, že vek nie je žiadnou prekážkou. Maratónska bežkyňa Jeannie Riceová prekonala svoj vlastný svetový rekord vo vekovej kategórii žien od 75 do 79 rokov.

Americká 76-ročná bežkyňa zabehla čas 3:33:27 h. a rekord, ktorý vytvorila v roku 2023 v Chicagu, prekonala o viac ako minútu.

Riceová dobehla do cieľa o 30 minút ako ďalšie bežkyne. Okrem toho by vyhrala aj v mužskej kategórii, kde by do cieľa prišla o 11 minút skôr ako víťaz.

Aj napriek tomuto úspechu však Riceová chcela zabehnúť čas bližšie k trom hodinám a 30 minútam.

"V posledných kilometroch som odpadla. Budem to musieť vyriešiť a v Berlíne zabehnúť lepšie," povedala pre RunnerWorld.com.

Riceová stále drží rekord v kategórii 70-74 rokov, kde v roku 2018 zabehla čas 3:27:50 h.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Vek je len číslo. Američanka vytvára rekord za rekordom, v Londýne bola lepšia ako muži