Jake Oettinger.
Jake Oettinger. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|18. apr 2024 o 07:30

Dallas Stars si zaistili prvé miesto na západe.

DALLAS. Hokejisti Dallasu Stars zvíťazili v noci na štvrtok nad St. Louis Blues 2:1 po samostatných nájazdoch. Zaistili si pred play-off prvé miesto v Západnej konferencii.

Po druhej tretine prehrávali 0:1. V tretej dvadsaťminútovke sa o vyrovnávajúci gól postaral Marchment a v samostatných nájazdoch sa jediným úspešným exekútorom stal Jason Robertson.

Medzitým sa však udial jeden moment, ktorý Dallasu zachránil druhý bod. Hrdinom bol Jake Oettinger.

Do konca predĺženia ostávala zhruba minúta a pol, keď sa do protiútoku dostali dvaja "bluesmani". Kyrou prihral Thomasovi, ktorý mal pred sebou len prázdnu bránku.

Puk do nej však nedostal. Komentátori si najskôr mysleli, že trafil žŕdku, no opakovaný záber ukázal, že do dráhy puku vložil čepeľ hokejky brankár.

Išlo o jeden z jeho viacerých vynikajúcich zákrokov. Tých v tomto zápase urobil 25 a pozitívne sa naladil pred play-off.

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Chytil nemožné. Strelec namiesto prázdnej bránky trafil brankárovu hokejku